Priznám sa, hoci na mojom názore nezáleží, že s obavami hľadím na presun moci smerom do Číny.
Čína sa síce neprejavuje agresiou, ale má prsty v rôznych lokálnych potýčkach, kde má "svoje záujmy". Číne takmer patrí zbankrotovaná Kalifornia a to, čo rozohrali v kanadskom Vancouvri moje obavy iba potvrdzuje, je to novodobá kolonizácia bez boja.
Číňania milujú luxus, sú dravými a mnohokrát i neľudskými protivníkmi. V Číne absentuje pracovno-právna ochrana pracujúcich atď ....
Doteraz Čína o tento náš región nejavila nejaký záujem, možno to súvisí s Hodvábnou cestou alebo výhodnou polohou Čiech. Nakoľko vo veľkom skupujú nemecké firmy.
Nech už je ich zámer hocijaký, tú estrádu si mohol špiritusom nasiaknutý Kalousek odpustiť. Bolo to trápne.
A ešte tie priblblé bilbordy Havel&dalajláma a nápis "Tady jsou doma títo pánové" a to potom, čo otvorili amíci archív a vyplynulo, že CIA dotovala záškodnícku činnosť v Tibete sumou 1,7 mil a samotný dalajláma dostával ročnú apanáž 180 tisíc.

