Nové zmluvy so štátom majú zaručiť platby subdodávateľom
blbosť na n-tú. To čo vyrieší ? Nič. Ak niekto bude chcieť niekoho odorbať tak mu žiadne zákon v tom nezabríni.Sundodávateľ dostane zaplatené, susbdodávateľ subdodávateľa tiež aďˇ, až na konci ostane dllh tak ako teraz , akurát platba prebehne cez niekoľko subjektov a kto to ako ustriehne ?
Tu škoda plakať nad nejakým systémom. Môžu to vyriešiť iba dobré zmluvy medzi dodávateľmi a preverovanie svojich obchodných partnerov. Ak niekto vykazuje niekoľko rokov stratu, alebo min. zisk, tak radšej od takého partnera rýchlo preč, lebo je tam veľké riziko, že mi ostane džný a radšej pre neho nebudem nič robiť, alebo zálohová platba predom.
Tak by sa rýchlo vyčistilo podnikateľské prostredie a ostali by iba tí čo majú vážny záujem dlho a poctivo podnikať.Tak teraz každý kalkuluje s tým, že mne niečo nezaplati , však ani ja niečo nezaplatím a biznis ide ďalej, sem-tam niekto na to zaplače, ale každý verí, že to nebude on.....