Penzie bezdetných
presne tak, nie sú deti ako deti. Podobný systém som navrhoval aj pri financovaní stredných a vysokých škôl. Žiadne na žiaka a na študenta. Škola by bola financovaná z daní bývalých študentov, ktorí skončili danú školu a robia v danom odbore podľa nejaké kľúča. Napr. skončíš nejakú vysokú školu a budeš pracovať v danom odbore tak z tvojich daní škola dostane nejaký podiel. Ak budeš robiť niečo mimo odboru dostane menej a ak budeš robiť prácu na ktorú napr. vysokú školu nie je treba tak nedostane nič a podobne aj so strednými školami. Hneď by trh vyčistil rôzne nepotrebné vysoké a stredné školy....