Svet do krízy dohnala bezbrehá koristnícka politika obchodu, fondov, finančných skupín - teda tých síl, ktorých hovorcami sú Mikloš, Dzurinda, Sulík a veľa ďalších, ľahko rozoznateľných indivíduí. Keď sa niečo nekalé dialo - a isto sa dialo, tak to nebolo len za minulej vlády, ale v minimálne tom istom rozsahu, ak nie horšom pri predchádzajúcich vládach. Vytváranie masovej hystérie vzájomného podozrievania sa, šikanovania, škandalizovanie bez dokázania skutku, odsudzujúce výroky bez rozhodnutia súdu - na vlastných spoluobčanoch - je cesta do zatratenia, zaručuje kolobeh pomstychtivosti. Toto vytvárajú súčasní zvolení politici na zakrytie iných, pre náš národ veľmi fatálnych dopadov. Je to okaté, zrejmé a nemáme v spoločnosti sily, ktorá by tieto sebazničujúce tendencie zastavila. Čo s tým? Za dva roky bude to isté, čo bolo pred 6, 2, pred rokom, pred polrokom. Že bude lepšie počúvame už vyše 20 rokov a stále nič - len uťahovanie opaskov, balíček opatrení atď. Fuj, fuj, fuj zradcovia


