Recenzia novej hymny
niečo na upresnenie . Natočil som si tuším v roku 1992 na záver majstrovstiev sveta v Paríži koncert " Troch tenorov" pod Eiffelovou vežou. Bola to nádhera, malo to vysokú úroveň, bol z toho obrovský umelecký zážitok, počúvať operné árie za zlatých hrdiel Troch tenorov. Tiež som si natočil ten istý koncert týchto "Troch tenorov" po skončení majstrovstiev sveta vo futbale v Atlante v USA, ale už z tohto koncertu nemal som taký obrovský umelecký zážitok, preto som ho vymazal a nepočúval ho. Bolo to tým, že už to nebolo pravé európske operné umenie, ale bolo z oho cíti úpravy a zmeny v zmysle amerického komercionalizmu, čo pre Európana pokazilo celkový umelecký dojem z koncertu. A takto možno hodnotiť aj úpravu novej hymny. Čo na to časom ľudia, čo na to národ povie?