prečo robiť predčasné závery, čas ukáže. Tá včerajšia symfonická varianta, zakončená fujarami, je to len hudobná slovenská klasika, predvedené v televízii. Samozrejme pri ných príležitostiach / štátne návštevy, oficiálne oslavy a podobne/ nebude k dispozícii symfonický orchester, ani fujary, ale napr. vojenské hudby, hradná kapela, dychové kapely , kde celkový dojem z hymny budú úplne iný ako bol predvedený v TV. Domnievam , sa že zatiaľ je predčasné, použijem český výraz z Predanej nevesty " býcha honiti"

