Túto veľmi výstižnú vetu Šimečku st. som nepoznal. Veľmi sa mi páči.
Túto veľmi výstižnú vetu Šimečku st. som nepoznal. Veľmi sa mi páči.
Vy ste proste neuveriteľný...
Trochu ma však mrzí, že Maďari pred r. 1914 niekam „neupratali z územia“ Vašich predkov, ktorí (ako predpokladám podľa Vášho prístupu) tiež „vlastizradne konali nepriateľsky voči svojej vlasti“.
Bolo by tu dnes menej nenávisti.
Ja som nie za federalizáciu, ale priamo za „unitarizáciu“ Európy. Rozdelenie na 8-10 rozumných celkov po cca 50 mil. ľudí a tie na ďalšie po cca 5 mil. ľudí. Národné štáty posunúť do múzeí (meškáme s tým vyše 150 rokov).
Ale s úplne inou orientáciou ako dnes. Nájsť spôsob (opatrnej) koexistencie s Ruskom a zbaviť sa závislosti na USA. To by znamenalo akú-takú pozíciu medzi 5-7 najsilnejšími subjektmi sveta a teda prispenie k vyváženosti a možno aj stabilite sveta.
Ale som pesimista, mančaft (elektorát) je (aj) tu dosť beznádejný
Hovorte za seba. Ja som im neslúžil. Ako ani dnes neslúžim tomu zúfalstvu, čo tu (v takmer celej Európe) vládne.
Keby som nemal v českej časti mojej bývalej vlasti kopu rodiny aj známych, tak Vám normálne uverím...
Konečne ten lacný tankermi prepravovaný americký plyn a lacná Indiou prefiltrovaná ruská ropa... Normálne Vám závidím.
„Podtatranský tiger“? To bolo preboha kedy - že som si nič nevšimol...
Od rozbitia Československa to tu ide od desiatich k piatim, menia sa len štýly a akcelerácia.
„Prozápadný“ je už dávno urážka.
Všade sú ľudia takí aj onakí. Prípadov občanov slovenskej národnosti, ktorí udávali Židov a priživili sa na ich majetkoch, je bezpočet. Takže pŕŕ s tou pýchou...
Ale tak to bolo aj inde. Celkom dobrú reláciu na danú tému som si vypočul dnes dopoludnia na Rádiu Kossuth - v tej istej dedine, udavači aj „skrývači“...
1. Nie som volič Progresívneho Slovenska ani ničoho podobného. Ani náhodou. Už som to napísal.
2. Určite som si o tom prečítal (česky, slovensky aj maďarsky) viac ako Vy.
3. Nie som maďarskej národnosti. Som ale z dvojjazyčného prostredia („starý“ Košičan).
4. Ak som proti vyháňaniu ľudí z ich domova a ich zabíjaniu, som preto fašista?
5. To, čomu Vy hovoríte „vysporiadanie“, bol jednoducho zločin.
Aj Vám pekný večer.
Neschvaľujem žiadne vyháňanie. Ale tí prví (spravidla nedávno predtým prisťahovaní, podotýkam) sa tam po čase mohli vrátiť. Tí druhí (a bolo ich rádovo viac) nie - resp. po dlhých rokoch iba na návštevu. Následne voľné nehnuteľnosti (rádovo viac) obsadili prisťahovaní Slováci.
Predsa len som sa k tomu vrátil a dočítal to. A na konci je presne to, čo som napísal nižšie:
„the former Soviet president criticized NATO enlargement and called it a violation of the spirit of the assurances given Moscow in 1990“.
Komukoľvek! Len preč od Prešporka... Som Košičan.
Také referendum, že obyvatelia západnej časti Ukrajiny by rozhodovali o tom, čo smú a nesmú so svojím územím robiť obyvatelia jej doterajšej východnej časti? Čo ich preboha do toho? To je „vláda ľudu“? Ďakujem, neprosím.
Referendum má byť len na tom území, ktorého sa týka. Žiadne „ja ti prikazujem, aby si tu ostal, aj keď nechceš".
To nie je problém jednej osoby. Je to problém tamojšej dosť širokej a dosť vplyvnej vrstvy, pre ktorú je zvyšok sveta niečo, čo má v prvom rade slúžiť ich záujmom.
A čo tak Rumunsko a (zvyškové) Moldavsko?
Myslím si, že v Ukrajincoch je v priemere oveľa menej nenávisti ako vo Vás.
„Imperiálna vojenská agresia" (ktorú neschvaľujem) bola len reakciou na tri desaťročia trvajúcu vynachádzavú „neimperiálnu neagresiu".
Na Holodomore mal nemalý negatívny podiel aj Západ. Poštudujte.
„Nesúďte, aby ste neboli súdení.“ som dakde čítal. Nechcel by ste byť v ich koži.
Verím v podstatne vyššie percento tých, čo len strastiplným spôsobom utekajú pred biedou a násilím a chcú tu normálne pracovať, žiť a akceptovať tunajší spôsob života. Ale nepopieram ani vysoký podiel tých, čo chcú len výhody bez práce a bez minimálneho prispôsobenia sa a bohužiaľ aj tých, ktorí to berú ako kolonizáciu a chcú to tu zmeniť na ich spôsob.
Pán Trump prišiel „na hotové“. Vďaka predchádzajúcemu vedeniu USA (s ktorým on akože zásadne nesúhlasí) ciele splnené čiže Rusko aj Únia poriadne oslabené. Takže mu je hej a ešte sa môže tváriť ako mierotvorca (ale zasa trochu to ešte ponaťahovať, aby sa oslabili ešte viac, sa proste hodí).
Pozrel som si len to prvé a ani to som nevydržal dočítať. Súbor výhovoriek. Áno, nikdy sa k tomu písomne nezaviazali a aj vo verejných prejavoch si dali pozor. Čo povedali súkromne, sa už asi nikdy nedozvieme. Ale vytvárali atmosféru, že po páde „reálneho socializmu“ nastáva čas partnerstva. A ani náhodou to nemali v úmysle.
Rovnaká taktika ako voči Indiánom spred pár storočí (viď napr. mayovky).
A keby sa chovali ako partneri, tak v Rusku je dnes úplne iné vedenie a iná atmosféra.
Odporúčame