Prečítal som si to po Vás 2x a došiel som k záveru, že ste sa musel pomýliť - určite ste tam videl rusofóba.
Prečítal som si to po Vás 2x a došiel som k záveru, že ste sa musel pomýliť - určite ste tam videl rusofóba.
Sklamem Vás: Toho posledného sa určite nedočkáte.
Táto vojna skončí, ak:
a) sa zastaví peňazovod a vojenská informačná a iná pomoc Ukrajine,
b) ak už Ukrajina nebude mať dosť vojakov.
Podľa toho, čo nastane skôr.
Ďakujem za vtip týždňa.
Začal niekto úplne iný.
„Sny, plané sny, marné vidiny...“ (Walter Scott: Ivanhoe; český preklad).
Každý štát je „doma“ len tam, kde ho väčšina obyvateľov chce. V opačnom prípade je nie je ničím iným ako agresorom.
Takže nie, Ukrajina si na územiach, kde si väčšina obyvateľov nepraje byť jej súčasťou, nemôže robiť, čo chce.
Kto to nechápe, je veľmi zvláštny živočích...
Blbšie otázky sa snáď ani nedali vymyslieť...
Táto negustovná paródia na štát mi inak už cca 35 rokov dlhuje referendum, že či vôbec mala vzniknúť (jasné, že nie - ale keďže vtedy to bola mienka prevažnej väčšiny aj z tej časti vtedajšieho štátu, kde hysterizovala svojstojná iredenta, tak sa radšej nekonalo a následne si obe skupiny lupičov išli bašovať na svojich piesočkoch).
Na tento cirkus teraz im zvyšovať kvórum rozhodne nepôjdem.
Také ľahké neviete? Proste kvôli blokáde a iným formám agresie zo strany USA. Pre nič iné.
Takže „prieskumné lietadlo RAF nad Čiernym morom“ je normálna vec - však to majú len hen za humnom...
Aké by boli reakcie v prípade zachytenia prieskumného lietadla RF nad Severným či nedajbože Írskym morom? Najslušnejšie by zneli, že „neslýchaná provokácia“.
Môže trestný zákon sankcionovať sám seba (t.j. tých, čo ho schválili)?
Pretože podľa mňa jeho § 417f sám osebe napĺňa skutkovú podstatu trestného činu, lebo „hrozbou inej ťažkej ujmy smeruje k potlačeniu základných práv a slobôd osôb“. A našli by sa aj jeho iné v tomto zmysle sporné ustanovenia.
Opäť raz pripomínam, že táto Vaša už vari 1000-krát zopakovaná zvrchovaná lož sa ešte stále nestala pravdou...
Prekrúcate fakty.
Versailles bol nebývalo krutý diktát a priama príčina druhej svetovej vojny.
Mníchov bol v podstate akt spravodlivosti - milióny ľudí sa ocitli späť v štátoch, v ktorých chceli. Že to bol len predstupeň ďalšej nemeckej agresie, je úplne iná vec.
Dôvody pre ruskú „ŠVO“ boli dva: silný útlak rusky hovoriaceho obyvateľstva a následné nebývalé represie voči nemu a snaha rozmiestniť strategické zbrane NATO na Ukrajine pri hraniciach s Ruskom.
Prvá pokus Ruska vojensky zmeniť vedenie Ukrajiny tak, aby sa tieto 2 problémy vyriešili, skončil nezdarom - pretože „civilizovaný Západ“ zaňuchal možnosť oslabiť Rusko (za cenu hocijakého množstva životov) a začala sa zástupná vojna Západu voči Rusku.
Ruské vedenie po čase zmenilo rétoriku a jeho cieľom už nie je kapitulácia Ukrajiny, ale pričlenenie územia s prevažne rusky hovoriacim obyvateľstvom k Rusku (podotýkam, v súlade s vôľou väčšiny tamojšieho obyvateľstva) a záruky, že Ukrajina sa už nestane nástupiskom agresie voči Rusku.
Ja sa hlásim, že viem. Pôvodne celý „civilizovaný Západ“ a teraz už len jeho slabšia časť.
No, podľa mňa sa im ten „medzinárodný tlak“ akosi potichučky rozpadá... Viď iné správy.
Veru, veru - spomínam si na jednu mierne metamorfovanú básničku ešte zo strednej školy:
„Hé, te marha - gyetvó mójho rodu...“
Sovietske Rusko už vyše 100 rokov nejestvuje. To, čo uvádzate, sedí momentálne predovšetkým na USA (Kuba, Panama, Kolumbia, Venezuela, Grónsko, Irán). Rusko nemá väčšie ciele ako ruskojazyčné územia bývalej Ukrajiny - naviac v súlade s vôľou väčšiny ich obyvateľstva. Na viac ani nemá a vie to. Keby na to malo, to by bola iná otázka. Ale nemá.
Viac po lopate, ako to napísal „miao“, sa to už naozaj povedať nedá.
Zálusk Ruska na neruské územia jednoducho nejestvuje - nemajú na to a ani to nechcú.
Zálusk Západu na ruské nerastné bohatstvo a na Rusko ako odbytisko menej kvalitných výrobkov je však reálny.
Samozrejme, že je. Ale na druhej strane akú malo šancu povedať nie?
Áno, majú byť. Aby sa s nimi neplytvalo. Vy ste nikdy nekúpil nejaké miernopásmové ovocie z Chile? Viete, na čo jazdia medzikontinentálne lode? Viete, akú majú spotrebu lietadlá? Nevidíte, aký podiel na cestnej doprave sú kamióny?
Odporúčame