Dobre. Lenže tých darebákov na protiľahlej strane je tiež neúrekom - možno aj viac. A tých menujete. Ja to robiť nebudem menovať, lebo len tak spakruky ma napadá aspoň zo 20 mien.
Dobre. Lenže tých darebákov na protiľahlej strane je tiež neúrekom - možno aj viac. A tých menujete. Ja to robiť nebudem menovať, lebo len tak spakruky ma napadá aspoň zo 20 mien.
Boha v tejto veci nevolajte, Vaša „územná celistvosť Slovenska“ nie je od neho, ale od lúpeže územia pod záštitou víťazných mocností v r. 1919 a od bezreferendového podvodu s rozbitím Československa v r. 1992. A v rámci tej Vašej „územnej celistvosti“ máte súvislý dosť široký pás územia na južnej strane tohto štátika, kde by si výrazná väčšina obyvateľstva aj dnes priala patriť radšej k Maďarsku.
A ani Mi Hazánk nikdy nevyzýval k zabratiu Vašej Žiliny či Bystrice, tak sa nebojte. A aj pred nimi bude za chvíľu dilema buď sa scivilizovať alebo upadnúť do zabudnutia, lebo príslušné jednoduchšie voličstvo si po čase nájde niekoho podobného, ale nového. Príkladov na toto je v CEE (od Česka až po Rumunsko) viac ako dosť.
Nejde mi to veľmi z huby (či vlastne klávesnice), aby som (veľmi výnimočne) bránil p. Šimečku, ale pravda je iná - „Benešove dekréty“ znova otvorila súčasná slovenská vládna koalícia zahlasovaním za amorálny a totalitný dodatok k Trestnému zákonu, ktorým otočila pravdu naruby a ešte aj s hlásania pravdy urobila trestný čin. Šimečkovci len zacítili vládny prešľap a zareagovali - a od toho opozícia je. A je jasné, že ani p. Orbán ani p. Magyar nebudú takúto otvorenú facku maďarskej menšine na Slovensku a Maďarom vôbec chváliť. Ani nemôžu - viď 8000 podpisov na príslušnej petícii proti tomuto novému paragrafu.
Je to jednoducho menšie zlo.
To nie je žiaden „pocit krivdy“ - to jednoducho BOLA obrovská krivda. A s „obnovou veľkého Maďarska“ to nemá nič spoločné. Nikto v Maďarsku, kto je pri zmysloch, si jeho obnovenie v predtrianonských hraniciach neželá, to som si istý. Ale o tom, do ktorého vyššieho celku (župy, štátu) jednotlivé obce, mestá či okresy patria, by mali rozhodovať občania v referendách (a hocikedy to aj opäť zmeniť) a nie dohody mocností a okupačné armády.
Či je z toho časť pravda alebo nie - následné referendum jasne ukázalo, kam chce výrazná väčšina obyvateľov Krymu patriť radšej. A ukázalo by to aj jeho zopakovanie pod hocijakým medzinárodným dozorom. Plus chýba Vám v tom chronologickom prehľade úvod - zákonné obmedzenie autonómie Krymu.
A Sudety osídlené prevažne Nemcami sa nikdy nemali stať súčasťou Československa, bola to obyčajná lúpež, historické hranice sem, historické hranice tam. Keby toho nebolo, vysoko pravdepodobne by k 2. svetovej vojne ani nedošlo. Detto ohryzenie Maďarska (= územia obývaného prevažne Maďarmi) zo severu, východu a juhu.
Nejaké novšie imperiálno-zvrchované heslo nemáte? Toto je už naozaj opozerané.
Bojovať súčasne proti USA aj proti Číne je samovražda.
U tých maďarských štátnych volieb problém nie je v tom, či je p. Orbán dobrý človek (dosť často ho počúvam a na základe toho si myslím, že nie je - ale to platí pre drvivú väčšinu politikov), ale v tom, čo za totálne zúfalstvo je protistrana a že jej (nepravdepodobné) víťazstvo by znamenalo ešte intenzívnejšiu agresiu „Európy“ proti Rusku, čo súčasné vedenie Maďarska aspoň ako-tak brzdí.
Ja som za slobodnú diskusiu, ale toto, čo plodíte, je za všetkými predstaviteľnými medzami. Takéto šírenie nenávisti by jednoznačne malo byť ocenené banom.
Túto znôšku evidentných nezmyslov tu postujete do diskusií snáď už po stýkrát.
Ja to vidím tak, že buď ste „slepý“ a „hluchý“ alebo morálne „pokrivený“.
Ktoré „susedné krajiny“? Použil ste plurál. Na odpoveď som zvedavý.
Ani to by nestačilo...
Si-Ťin-pching je psychopat a magor? Na to ste ako prišiel? Hoďte dajaký dôvod pre toto Vaše tvrdenie.
A podľa mňa je z tohto Vášho zoznamu psychopatom len ten prvý.
Uniká Vám podstatný rozdiel: „Prasce v USA“ zabíjajú pomaly každého, kto im nie je po vôli. „Prasce v Kremli“ sa len bránia agresii pôvodne iniciovanej tými prvými. Ukrajina len naletela na plané sľuby.
Ja napríklad si Slovensko do huby neberiem z princípu - aby som si ju potom nemusel hneď vyplachovať, než sa mi udeje niečo nepríjemné...
Väčšina už z toho zadku uteká, lebo tam nie je bezpečne.
A ja som si myslel, že rozpoznávať jablká a hrušky je celkom jednoduché, o rozpoznávaní jabĺk od zemiakov ani nehovoriac. Ale asi som sa mýlil - vidím, že pre každého nie...
No, ja ten prejav čítam ako zbabelý ústup, lebo sa väčšina cieľov nevydarila a asi je aj nesplniteľná. A Európania, dobojujte si to sami, veď Vám treba arabskú ropu a nie nám. Zlatáý človek...
Odporúčame