a vieš, o čom sa chystám napísať nabudúce? o holuboch...bude to skôr smutné , ale ak táto info pomôže , stojí zato uverejniť to
a vieš, o čom sa chystám napísať nabudúce? o holuboch...bude to skôr smutné , ale ak táto info pomôže , stojí zato uverejniť to
áno, ale nemožno ho dávať na roveň fašizmu, zákaz propagácie fašizmu je logický, u komunizmu mi príde zbytočný
nie, neuhádol by si v tomto prípade , práveže BB ma dnes milo prekvapil, vôbec nebol pichľavo osobný, práveže napísal celkom zmysluplné príspevky a aj som ich tu skopírovala
jeho už aj tak beriem s rezervou, lebo on útočí na všetkých , ale ten dnešný išiel čisto po mne
.: ))) ďakujem Versal za komentár , áno, rokmi sa aj vzťah upokojí a zostane len to dôležité, podstatné...
dole som písala Brehymu , že je len pár ľudí, ktorých nemusím, lebo primitívne osobne útočia , tu vôbec nejde o názory , nemám problém aj s takým, s ktorým nesúhlasím , ale v živote som sa jedno naučila- ak si človek sám seba neváži, nevážia si ho ani ostatní a druhí si k tebe dovolia len to, čo im dovolíš ty
inak tento blog podľa mňa nic moc.:)))) mala som tu aj lepšie, ale je leto , tak reku dám dačo také jednoduché ...
som rada, že si prispel, Brehy, fakt si ma potešil.:) vieš, aj preto sme Slováci tam, kde sme , že si veľa vecí necháme líbit , ako by povedali Česi. Ja nie som taká, bojujem, tiež dosť znesiem, len sa nesmie prekročiť istá hranica
ja konkrétne by som nikdy neblokovala za názor , blokovala by som za osobné, znevažujúce podpichovanie , ako sa to stalo aj v tomto blogu . A ver, nie je až tak veľa ľudí, ktorých by som zablokovala, ale ak vidím napríklad primitívny patriarchálny názor, ktorý útočí s cieľom raniť a ublížiť bezdôvodne , lebo ja s tým dotyčným nekomunikujem resp. sa vyhýbam komunikácii , no on si ma aj tak nájde ,tak vtedy by som zablokovala
súhlasila som s tebou až po tú časť, kde píšeš, že ide o brutálny systém, citujem: komunizmus je brutalny system ktory kladie ludsky zivot na uroven spotrebneho tovaru" nechápem však, ako to myslíš - ja osobne som za akúsi syntézu, spojenie toho najlepšieho z oboch systémov , aj keď viem, že to nie je možné , ale prečo je komunizmus brutálny? podľa mňa je skôr nerealizovateľný, lebo ľudia vo svojej podstate potrebujú "mať nad sebou bič, ktorý ich bude poháňať " , ľudia nie sú anjeli
štrkáč, ok , až nato, že...čo ste mali z dejepisu? Mária Terézia a jej syn Jozef Druhý sú totiž predstaviteľmi osvietenského absolutizmu
Poznám istú osobu nežného pohlavia, ktorá síce okoliu vždy výdatne odporúčala Mars a Venušu čítať, dokázala z nej aj výdatne citovať,
ale i tak jej vety k najbližším zneli v štýle "Mohol by si vyniesť smeti?", s primerane RAZANTNÝM akcentom.
Podľa toho to aj tak dopadlo.
Aj napriek relatívne vysokej riadiacej pozícii, ktorú v zamestnaní dosiahla, si dnes smeti vynáša sama.
Nikto z jej okolia vrátane jej podriadených kolegov rozhodne nepredpokladá, že sa to niekedy zmení.
maguso1975
a nie, nezaberá to len vo filme , poznám pár prípadov , keď chlap ochorel a zmenil sa k lepšiemu v správaní voči žene
luna5
jasné, že som v blogu trocha nadsadila a iste nie každému mužovi choroba pomôže spamätať sa
faktom je, že inak myslíme, že ženy sú citlivejšie a môže sa ich dotknúť aj niečo, čo muž nemyslí vôbec zle
a tiež je faktom , že im nedopaľuje v niektorých emocionálnych záležitostiach a nám možno zase v tých racionálnych
faktom je aj to, že mnoho žien napadne tá myšlienka, o ktorej som písala
luna5
To asi zaberalo len vo filme. Prave poznam zenu ku ktorej bol manzel hnusny a zrazu ochorel a potreboval pomoc. Velmi vzorne sa o neho starala, co si ani nezasluzil. Robila mu aj v nemocnici masaze a chodila tam denne. Asi dufala, ze potom sa zmeni. Najprv to velmi ocenil a ked vyzdravel, znovu je k nej hnusny.
To s tymi smetami nam pripomina progresivny kolega, ci nevieme ako sa to hovori, ked nejaka voci nemu pouzije slovo - mohol by si? V tomto je osvieteny a rozumie aj zenskemu jazyku.
malinova
1. Samozrejme, chapem to ako diskusiu vseobecnom stereotype a vzorci spravania ktory sa da nasit na vacsinu na oboch stranach. Individualne sa kazdy clovek bude chovat velmi specificky.
2. citam to znova a vychadza mi to ako kritika muzov (muz nema dost empatie na pochopenie a tak dalej...) ale samozrejme mohol som to zle pochopit :)
3. Jasna komunikacia pripisovana muzom je podla mna jednoznacne to najlepsie pre jednoznacnost informacii. Akekolvek zamlzovanie naznakmi a empatickymi napovedami bude informaciu len mlzit. Viem si predstavit zapojenie naznakov len v pripade, pokial su obaja naladeni na presne danu vlnu a su schopni tieto naznaky dekodovat. To sa urcite stava u dlhodobych vztahov, ale len vynimocne na zaciatku. Preto sa casto vztahy rozpadnu, pretoze po obdbi chemickej iluzie nastava precitnutie do zrejmeho nedorozumenia kto vlastne co chce...
Samozrejme vsetko je to moj nazor a skusenosti :)
rubbeler
.:))))) čo chce muž- perfektne vystihnuté! a o tých ženách si to tiež dobre napísal , nuž veru, tak je... iba vekom alebo časom človek pochopí, že nemôže mať všetko
luna5
13981599 dnes
No to vyznieva este horsie takto polozene.
Teda muz makal aby zabezpecil rodinu a ona ocakavala ze sa jej bude venovat.
Ono je to tak, ze ak muz musi zabezpecit rodinu, casto nema cas na nejake udrzovanie vztahu. Z jeho perspektivy ide o 24/7 udrzovanie vztahu prave tvrdou pracou.
Zene staci, ze je "nestastna" ze jej nevyhovuje nedostatok pozornosti (takej ktoru si ona predstavuje) a vztah je ohrozeny...
Vpodstate nikto nevie povedat, co zena vlastne chce. Chce aj peniaze, aj pozornost aj muznost, aj citlivost. aj ochranu a oporu, aj nezavislost a rovnocennost.
Co chce muz?
1. prazdne "orechy"
2. plne brucho.
3. pohodu (ziadnu dramu, popotahovacky)
ak ma toto splnene, tak pre zenu aj hory prenesie.
Samozrejme v ramci stereotypu a trochou odlahcenia :)
rubbeler
no , sú rôzne typy mužov , niektorých len niečo zabolí a už nad tým rozmýšľajú až príliš , ale áno, súhlasím, muži by mali byť ochrancovia atď, ako píšeš
príbeh s otravou- ale oni sa mali radi, on sa do nej zamiloval , ale jej sa proste zdalo , že sa až príliš venuje práci a ako píšem v blogu, bol veľmi ťažká povaha , stačilo, že žena niečo hlasnejšie povedala pri raňajkách, narušila mu pohodu a stereotyp a bolo zle- asi už nevedela, kam z konopí , tak jej napadlo toto , aby nedopadla ako jej predchodkyne a plán vyšiel...
luna5
Co sa tyka spominaneho pribehu cloveka co bol priotraveny a nechal sa obskakovat...
Ako vidim stereotyp ja tak to tak fungovat nebude. Muzi maju radi veci pod kontrolou a chcu byt riesitelia, ochrancovia, vodcovia. Ak sa im tato kapacita znizi, beru to velmi zle. Ked su chori, tak sa nie len nenechaju obskakovat, ale do poslednych sil budu predstierat a snazit sa plnit si svoju namyslenu funkciu. Ak to nejde, tak zalezu, zidu z oci a snazia sa, aby boli minimalne na tarchu. Samozrejme to moze viest k depresii a podrazdenosti...
Co sa tyka pribehu s otravou. Moja prva reakcia je, preco sa k nemu nechovala usluzne a s takou podporou pred tym ako ho zacala travit?
Mojaa otazka je tiez zalozena na pribehu... je to spojene s tym ake emocie ma muz...
V stereotype maju muzi dovolene len dve emocie. Byt nahnevany, alebo byt vpohode. Vsetky ostatne emocie su "gay" aj ked ich muzi samozrejme zazivaju.
https://www.youtube.com/shorts/7Ud-El-e3xs
rubbeler
pokračovanie- ako by žena reagovala , ak by jej povedal, že je smutný? je to individuálne- môže sa ho opýtať, čo sa deje a čakať, či sa zverí, ak je introvert , niečo mu ponúknem- napr. či nechce čaj, pohladkám po tvári a vidím reakciu, alebo ak nechce komunikovať , nechám ho tak, len vyjadrím svoju účasť na jeho smútku
a veľmi pomáha objatie , objatia- len objatia a nič viac- veľmi liečia
tak toľko z mojej strany, pekný deň ti prajem
luna5
ahoj, rubbeler- k tvojim otázkam- môj názor
nie je to sťažovanie z mojej strany, lebo ja už som to dávno pochopila, ale mnoho žien si tým ťažkým začiatkom musí prejsť , proste čakajú od partnera slovne akúsi väčšiu citlivosť a ak ju necítia, sú nešťastné , ale to je o tom, že mnohí muži neradi prejavujú city a radšej urobia pre partnerku nejaké praktické veci, čo ale ona na škodu veci často neocení , takisto to je s komunikáciou, myslia si, že ich nechápe, a pritom len nevedia tú zásadnú vec- že po lopate, priamo treba
kto je vyzrelejší? taký zdravý stred podľa mňa , aj emócie ovládam a nevybuchnem kvôli maličkostiam, aj ich nepotláčam , ale asertívne sa snažím vyjadriť
a k tomu záveru- ak s niekým žiješ dlhšie, už ho poznáš a niekedy vieš pomaly aj čo si myslí a taký detail, že je smutný , vidíš okamžite - mám ale na mysli inteligentných partnerov , ktorí sa majú radi (hoci takú vec si všimne aj manipulátor a psychopat, ale to je už o inom)
luna5
Nie som si celkom isty ako to mam pochopit.
V zasade suhlasim s tym, ze na muza treba "polopatisticky". Nerozumiem ale tomu stazovaniu ze je to zle?
Otazka: Kto je lepsi komunikator? Muz? alebo zena?
Predpokladajme, ze parameter lepsieho komunikatora je to, ze jeho informacia je jednoznacne pochopena prijimatelom.
Zjavne zeny presne vedia co muzi chcu.
Aj z clanku vidno, ze muzi su celkom strateni v tom co vlastne chcu zeny...
Kto je lepsi komunikator?
Kto je emocionalne vyzrelejsi?
Nie emotivnejsi, ale emocionalne vyzrelejsi?
Ten kto je schopny emocie ovladat a potlacat, alebo ten kto reaguje emotivne na kazdu sitoaciu a svoje emocie nema pod kontrolu/filtrom?
Osobne by ma zaujimala reakcia zeny, keby muz prisiel... nie. keby muz sedel zabaleny v deke pred telkou... Vsimla by si? A keby sa opytala co sa deje a muz by povedal ze je smutny. Ako by zareagovala?
rubbeler
Odporúčame