Ja si myslím, že aj dnes rómovia strážia majetky gadžov .... a aby ich mohli lepšie strážiť, tak si ich berú k sebe domov :-)
no a čo sa tohoto blogu týka, ten začiatok o kúpaní na Zemplinskej šírave som akosi nepochopil ... čakal som, že už pri kúpaní niečo rómovia odniesli k sebe domov, aby to mohli strážiť, ale nič také som tam nenašiel


