Nový zákonník práce, alebo ako nám pán Miháľ navrátil robotovanie na pánskom.
ale v pohode ... to sa predsa nevylučuje ... ZP ti nebráni odísť od zlého zamestnávateľa k lepšiemu ... stále funguje zákon ponuky a dopytu
v roku 2008 som sa bavil s jednou spolumajiteľkou malej strojárskej firmy .... sťažovala sa, že majú problém zohnať kvalitných robotníkov do firmy, že je veľa neschopných .... a keď nájdu šikovného, tak ho preplatí bohatšia firma a napriek tomu, že u nej zarábali na Slovenské pomery veľmi dobre, tak iné firmy im ponúkli viac ...
čiže čím viac firiem, tým väčšia konkurencia .... a šikovní ľudia si prídu na svoje ... nemyslím len vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ale aj šikovných remeselníkov .... vo svojom okolí vidím, že naozaj kvalitní zvárači sú nedostatkoví