Keby ste vedeli v 89 čo tu bude o 20 rokov išli by ste štrngať kľúčmi?
viem, že sú tam obmedzenia, nemyslel som to doslova tak, že sa zoberieš a ideš ako sa dá cestovať v rámci EU...na Ukrajinu môže ísť každý, je s tým vybavovanie, potrebuje víza, ale môže si to vybaviť každý občan, je to rovnaké ako keď ideš do inej krajiny, kam potrebuješ víza, tak isto si musia vybaviť víza ľudia z iných krajín, ktorí k nám idú a nemáme s nimi bezvízový styk, toto snáď nechceš prirovnávať so situáciou z čias socializmu ...do Rakúska si nešiel ani v prihraničnom styku, ak ti to súdruhovia neschválili .. a ak ti to schválili, tak si nemusel dostať devízový prísľub, to bola tá tvoja sloboda ... a vôbec, nezavádzaj debatu len na možnosť cestovať, písal som o stíhaných ľuďoch za svoje názory a kritiku papalášov, nie za ilegálny prechod hraníc