nepíš, že reagujem typicky slovensky, lebo za tvoje myšlienky by ťa vysmiali všade, kde sú ľudia, ktorí sa rozumejú energetike
nepíš, že reagujem typicky slovensky, lebo za tvoje myšlienky by ťa vysmiali všade, kde sú ľudia, ktorí sa rozumejú energetike
Zúčastnil som sa výstavby JE, robil som tam počas prevádzky .... bolo tam množstvo bezpečnostných previerok .... keby si čo len trochu tušil, ako sa také previerky robia, asi by ti padla sánka ... počkaj pár týždňov, budú sa robiť záťažové testy jadrových elektrárni v celej EU ....
no a napísať takú sprostosť - JE je dotovaná preto, lebo tú jej najvyššiu cenu platíme jej odberom ... to máš z vlastnej hlavy alebo ti ju niekto nadiktoval? :-)))))
ty platíš niečo odberom? .... ja platím peniazmi za odber elektriky ... :-)))
ale slovo dotácia znamená niečo iné .... v jednom máš pravdu .... s tebou je zbytočné diskutovať .... používaš termíny, ktorým nerozumieš :-)
ale ako zabávač si dobrý :-))))))))
TY tvrdíš, niečo, JA čakám na dôkazy ... zatiaľ si žiadne nedal, tak čo trepeš o argumentoch? ... usmievam sa, lebo si na smiech ... dokola opakuješ niečo, čo nevieš dokázať
ja nič zubami nechtami neobhajujem, ja len píšem svoj názor .... a čakám na dôkazy od teba ... napíšeš nejaké? :-)
zisti si, ako sa "darilo" Sparte počas Rezešovského vládnutia ... :-)
dúfam, že tvoja 6-ročná vnučka je múdrejšia ako ty ... načo by niekto kupoval strojárske podniky, keď má dosť vlastných? ... strojarina je čistá práca a produkty strojárskych firiem majú vysokú pridanú hodnotu, také firmy chcú mať doma napriek tomu, že u nás by mali lacnejšiu pracovnú silu ... železiarne produkujú veľa odpadu, sú veľmi náročné na energiu, oplatí sa kúpiť krachujúcu firmu v zahraničí
máš pravdu .... venuj svoj čas na písanie ód na Fica ... ten si to zaslúži :-)
neviem, odkiaľ máš tieto informácie, ja som videl v televízii šot, v ktorom sa nejaká riaditeľka detského domova sťažovala, že dostali len hladkú múku a že ju nestihnú spotrebovať do konca trvanlivosti
to ale nemení nič na tom, že niekto kritizuje rozdávanie potravín tým, ktorí to potrebujú
toto je pravda ... zhorela časť fabriky v Harmanci .... ale bolo v poriadku, že vyhorí jedna fabrika a máme po sr a ní? :-)))))
a čo slávne RVHP, nemohlo pomôcť? ... alebo sa nedal doviezť haj z lak z hnusnej kapitalistickej cudziny? :-D
prečo by som sa nestaral? ... nemôžem za to, že sa k sebe správaš škaredo .... vysmievať sa sama sebe, to sa často nevidí ... ja osobne som to videl prvý raz :-)
a to, že ty si myslíš, že ja sa zosmiešňujem, je pre mňa pochvala ... od človeka, ktorý vyzná lásku Ficovi tak, ako si to urobila ty, to beriem ... skôr by mi vadilo, keby niekto, kto chváli Fica, chválil aj mňa ... to by bola pre mňa katastrofa :-D
teraz nechápem tvoje argumenty ... trochu ďaleko si skočil ... z Košíc až do Podbrezovej
O tom obviňovaní Podbrezovej viem, hodne to bolo zverejňované v médiach .... tiež si myslím, že to bol špinavý boj
Ale čo to má spoločné s VSŽ a Rezešovcami? ... už si nespomínaš, ako kúpili za miliardu futbalový klub Sparta Praha a neskôr ho museli predať s veľkou stratou? .... ako cez rôzne dcérske spoločnosti tunelovali VSŽ? .... nejaká fiktívna firma nakúpila od železiarni železný šrot a následne im ho predala späť za vyššiu cenu? .... samozrejme šrot sa z miesta ani nepohol ... atď. atď
toto všetko sa dialo s Mečiarovym požehnaním
súhlasím
Mečiar nastavil politickú kultúru, resp. politickú nekultúru tam, kde je .... a jeho následovníkom to vyhovuje .... nikto nebol potrestaný, tak aj nám porejdú zlodejstvá ... teraz bude ťažké napraviť to ... ak sa to vôbec niekedy niekomu podarí
ty kde si žil v rokoch 1994 - 1998? ... alebo si ešte vtedy nebol na svete?
Neviem, či o tom počul, ale Rezeš priviedol VSŽ na pokraj ekonomického kolapsu ... nejakí ekonómovia sa dokonca vyjadrili, že Slovenská ekonomika bola na tom po Mečiarovom bašovaní tak zle, že keby aj VSŽ skolabovali, tak by padla celá ekonomika ... Slovensko bolo v tých rokoch životne závislé na exporte VSŽ
čítal som správu, že keď mali VSŽ a Volkswagen Bratislava v lete celozávodnú dovolenku, tak export Slovenska klesol o viac ako 30 percent
výskum sa sústreďuje na jadrovú syntézu ... niektoré krajiny jadrové palivo prepracúvajú a vyrábajú z neho nové palivo ... čo sa hlbinných úložísk týka, videl som nejaké štúdie ... mohli by to byť zavreté bane ... ale veľmi som sa o to nezaujímal, som elektrotechnik, mám čo robiť, aby som sledoval vývoj v mojom obore ... riadiace systémy, meracia technika, atď.
čakal som, že by o mojom osude mohli rozhodovať odborníci a slušní ľudia ... zopár ich aj bolo v politike po revolúcii, ale svine ako Mečiar ich vystrnadili z politiky za obrovskej podpory hlúpej väčšiny .... preto mi bráni, že tá väčšina má volebné právo
keď ťa bude niekto denne škodiť, buď k nemu empatická a pristupuj k nemu s citom ... ja k takému budem pristupovať s plicou, empatiu a cit si nechám pre slušných ľudí :-)
O moje rozmýšľanie sa neobávaj ... živí ma ... a živí ma celkom slušne :-)
nesekaj si žily .. bude stačiť, keď nebudeš voliť :-)
podporoval si Mečiara, to bola tá neodpustiteľná chyba
chýba tu rovnosť v zodpovednosti za svoje činy
niekto je za svoje chyby potrestaný, niekto nie
rovnosť príležitosti by ľudia asi nechceli ... už vidím, ako chcú mať všetci príležitosť rozhodovať a fungovaní štátu .. alebo nejakej firmy
myslieť si môžem, čo chcem ... a toto právo majú aj iní .... môžu si o mne myslieť, čo chcú :-)
mne by nevadilo, keby som nemal volebné právo, pokiaľ by tí, čo to právo majú, mali aj zodpovednosť za to, ako volia .... a to tu chýba ... niesť dôsledky svojich činov .... platí to všeobecne, nie len pre voľby ... preto som vyššie napísal, že by sa ľudia bránili mať rovnaké príležitosti
moji blízki a ľudia, na ktorých názore mi záleží, majú o mne dobrú mienku
logika nemôže byť účelová ... buď je niečo logické alebo nie je :-)
nič som neobišiel .... Černobyľ nebudem rozoberať, tam nie je o čom diskutovať, to bola nevyslovná hlúposť ľudí .. túto možnosť u nás vylučujem
čo sa Fukušimy týka, tam nepočítali s takou veľkou prílivovou vlnou ... oni keď prepdokladajú maximálne 10-metrovú vlnu, tak aby sa poistili, urobia 15-metrové zábrany ... no a prišla 20-metrová vlna a zábrany boli nedostatočné ... u nás sú JE ruské, predimenzované .... obrazne povedané, že keď sa u nás predpokladá 10-metrová vlna, urobí sa zábrana 50-metrová
stále si nedokázal, ako Slovensko mrhá peniaze na jadrovú energetiku .... ani to nedokážež, lebo je to tvoj výmysel
súhlasím s tebou ... otázka definitívnej likvidácie nie je stále vyriešená .... sú navrhované hlbinné uložiska, kde by sa dalo toto vyhorené palivo uložiť, lenže vo vyhorenom palive je ešte stále veľa cenného materiálu, ktorý by sa dal prepracovaním v budúcnosti získať, preto energetické spoločnosti nechcú prísť o možnosť prepracovať palivo v budúcnosti
jadrová energetika funguje okolo pol storočia, kde je ten odpad? .. na ulici sa povaľuje?
ďalšia jadrová elektráreň môže vybuchnúť, lenže ja som nepísal, že projektujem jadrové elekrárne, ja som napísal, že projektujem elektrárne .... si schopný to pochopiť? :-)))
ale nie som ani proti novým jadrovým elektrárňam, dokážeme ich urobiť bezpečnejšie ako Japonci vo Fukušime
to si napísal sebe? ... kde máš argumenty? .... napíš konkrétne, akou sumou je dotovaná jadrová energetika
chcel som ti len ukázať, že píšeš s niekym, kto je v energetike doma :-)
Odporúčame