To som zvedavý, ako táto iniciatíva skončí ... jedna vec je prijať zákony a druhá je kontrola dodržiavania zákona
To som zvedavý, ako táto iniciatíva skončí ... jedna vec je prijať zákony a druhá je kontrola dodržiavania zákona
toto je presné ... boli tam moji kolegovia a videli rozdiely medzi mestami a vidiekom .... a tie rozdiely sú oveľa väčšie ako u nás .. neporovnateľne vyššie
87 - 88 ... 90 ... to je rok? ... nechcem byť detailista, ale je to trochu viac ako rok :-))) .. no a okrem toho pri tom skracovaní zohrala hlavnú rolu revolúcia .... dovtedy sme boli pevnou súčasťou Varšavskej zmluvy ... toto zdôrazňujem preto, lebo ty si to skracovanie vojny "zasadil" do čias socializmu, snažil si sa tým ukázať, ako sa uvoľňovala situácia u nás ... uvoľňovala sa oproti 70-tým rokom, Gorbačov naštartoval perestrojku, ale v armáde sa to neprejavilo do revolúcie ... to bol tvoj NEZMYSEL
ale mal by si googliť častejšie ... aj v iných veciach ... písal by si rozumnejšie :-)))
zle myslíš, mal si radšej googliť :-)... ja som rukoval na jeseň 1989 na vojnu ako absolvent ... rukoval som na rok, neabsolventi rukovali na 2 roky ... v novembri 89 prebehla tzv. revolúcia a vďaka nej bola skrátená ZVS ... prví, ktorí išli skôr domov, boli supráci, ktorí mali slúžiť do apríla 90, tí mali skrátenú vojnu o 2 mesiace .... absolventi mali skrátenú vojnu o 1 mesiac, absolventi ženatí a so zdravotnou kvalifikáciou C mali skrátenú vojnu o 3 mesiace ... keďže som sa tesne pred vojnou oženil, tak som slúžil len 9 mesiacov :-)
nejde o to, či čítam tvoje nezmysly ... ja by som bol rád, keby si ich nešíril ... :-)
ty si kde nabral, že v roku 89 sa znížila doba vojenskej základnej služby? ... podľa tohoto vidno, ako si informovaný :-) ... a rovnako vypadajú aj ostatné tvoje argumenty :-) ... nehovorím, že nemáš v ničom pravdu, ale nezmyslov si napísal viac ako dosť :-)
keď sa všetko tak obracalo k lepšiemu, prečo si ušiel? ... a že ľudia utekali z východu na západ a nie opačne? :-)
Boli utláčanejší menej slobodní ,nemali vo svojich radoch toľko školených ľudí koľko ich máme dnes my,ale boli nebojácní poctiví.a bojovali za národ ... pokiaľ ja viem, tak za národ bojovali hlavne Štúrovci a to boli vzdelaní ľudia ... :-)
stačí deťom odmalička púšťat v televízore slovenské rozprávky, pesničky ... učiť ich slovenské básničky v škôlke a naučia sa veľmi rýchlo ... malé deti majú úžasnú schopnosť učiť sa jazyk ... ale keď odmalička nepočujú nič iné len maďarčinu, prídu do školy a má problémy ... majú problémy len rpeto, lebo majú "zabrzdených"rodičov ... miesto toho, aby ovládali odmalička výborne dva jazyky, čo by bola ich výhoda, musia sa učiť slovenčinu ako cudzí jazyk a a ni sa ju mnohí nenaučia
bol som nedávno pracovne v Botswane, tam všetci ľudia ovládajú miestny jazyk a aj angličtinu ... VŠETCI, AJ MALÉ DETI .... a sú to sakra rozdielne jazyky .... oni ich totiž CHCÚ ovládať
ak sa nechceš učiť nejaký jazyk, nepomôže ti sebelepšia metodika výučby
mám taký pocit, že v roku 1869 nemali na úradoch počítače s pripojením na internet, databázy s údajmi občanov atď :-)
ak si niekedy pracoval s databázami, vedel by si, že vyčistenie databáz, ktoré už majú rôzne inštitúcie k dispozícii by nebolo až také drahé :-)
Zákon nemôže byť retrokatívny
Rada :
Vymeňte si identifikátor so susedom a nalepte :-)
slovo letisko nepoužívaj ... pri ňom oblieva Roba studený pot :-)
nie Z NIKOHO ... ale ZO SEBA .. človek nemôže za to, ak z neho iní robia vola, ale ak ho robí sám zo seba, tak za to môže :-)
a čo sa týka zháňania peňazí v politike, tam nie sú žiadne pochybnosti ... všetci vieme o čo ide
ak mám dobré informácie, tak mestá Košice a Bratislava nemali zisky z MS
on nie je súčasť parlamentu
zhodnotiť to môžeš ako chceš, ja som napísal, ako by som to urobil ja na jeho mieste .... každý má právo na svoj názor
sorry, ale ja som reagoval na parížanku
zohnať v krátkom čase pár miliónov vlastnou hlavou je záslužná činnosť ... :-)))))))
si schopný robiť zo seba vola celkom zadarmo, alebo ťa za to platia? :-))))))))))
na istom bloku sa práve rozoberá, či v diskusiach diskutujú aj platení diskutéri .... :-))))))))))
dohady = prečo nechcel bojovať 17.mája? ... už mohol sedieť v kresle ... Trnka ako protikandidát mu zrejme nevoňal. Alebo bol príliš silný protivník? Dohovie ako to vypáli nabudúce. Čo ak mu nebude voňať ďalší protikandidát? S akým zdôvodnením odstúpenia z kandidátky vyrukuje potom? Možno už bude opatrnejší. Najskôr vyčká koho navrhne opozícia a až potom pôjde do boja.
atď.
ja sa mu nedivím, že nechcel byť súčasťou tejto frašky ... tiež by som si povedal - urobte si tam poriadok, stanovte normálne pravidlá a môžeme voliť
spomenul som si na jeden vtip z čias budovania socializmu :-)
Súboj socializmu a kapitalizmu mal tri etapy:
1. charakterizovalo heslo - Dobehnúť a predbehnúť
2. charakterizovalo heslo - Nestratiť krok
3. charakterizovalo heslo - Nestratiť stopu
Bielorusko už stratilo stopu :-)
čo by som k tomu povedal ... stále platí, čo som napísal ... a o Čentéša tu vôbec nejde, ten môže byť nahradený niekym iným ... ide o to, či Radičová rezignuje alebo nie
Na záver použijem citát najslávnejšie Čecha Járy Cimrmana - Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat. :-)
Matovič to takto stále robí ... vopred povie, keď s niečim nesúhlasí a nemieni to podporiť ... no a potom sa hľadá riešenie ... to je aj podľa mňa rozumný postup .... a nie držať jazyk za zubami a pri hlasovaní zahlasovať ináč, ako sa dohodli ... tomu hovorím podraz ... každý poslanec sa môže vyjadriť v poslaneckom klube
ale čo sa týka cirkusu okolo národnostných menšín, s tým by som poslal všetkých do pekla .... keď sa môže 2.generácia Vietnamcov , Číňanov, Arabov a neviem koho normálne dohovoriť po Slovensky, tak by sa mohla aj stodvadsiata generácia Maďarov dohovoriť po Slovensky ... a ak mienia ignorovať slovenský jazyk, nech si zaplatia tlmočníka za svoje ... takto tu vzniká Babylón
a ešte poznámka na záver .... nehovorme, že tu ide o menšiny, keď je celkom zrejmé, že ide o jednu konkrétnu menšinu
Dohady, dohady, dohady .... blablabla :-)
Veď už si nalejme čisté víno
Tu nejde o generálneho prokurátora ... tu nejde o to, či bude tajná alebo verejná voľba .... tu ide o to, kto bude pri koryte, teda vo vláde
No a súčasná opozícia dúfala, že Radičovú niekto podrazí a bude zvolený Trnka ... a Radičová odstúpi ... a že sa koalícia nedohodne na novej vláde a budú nové voľby .... a SMER sa dostane ku korytám
No a zatiaľ to nevyšlo .... :-)
A celý ten cirkus je len fraška .... všetci to vedia, ale nikto to neprizná ....holt .. ďalšie cisárove nové šaty :-)
Odporúčame