Tak vieš, deti nevolia...
Ale ona nevedie monolog s tým, žeby nechávala iba priestor na diskusiu iným. Kde si na to došla ? Ku mne sa priamo vyjadrila.
Elena má "Zamer sveta" a je tak isto uzavretá ...
Možno pravda, ja som ešte pred par rokmi kvoli Covid 19 zaskakoval doma pre moje decká aj čo sa týka tej fyziky a chémie ZŠ, a veľmi som sa čudoval, že prakticky žiadne vážnejšie pokusy nerobili ani dovtedy, takže keď som hovoril, že nám na základnej škole pri pokuse vybuchol vodík v Kippovom prístroji, počúvali to ako rozpravku. Kdeže Kippov prístroj, kdeže vodík...
Ale zase, aj v domáckom prostredí som im preukázal ako rozdielne reaguje roztok modrej skalice so sodou bikarbonou a s hydroxidom sodným, oboje sa da ĺahko zohnať.
Nehovoriac o tom hodIť železný klinec do roztoku modrej skalice.(veľmi efektný pokus) Zase, dostupné aj v obchode.
Ako chalan som samozrejme mal rád efektné pokusy ,na tie si ale dnes už ani učitelia v škole netrúfnu, budú riskovať ? A tak zase deckám ako rozprávku hovorím, že bol aj pokus, kde sa do skúmavky na dno naliala koncentrovaná kyselina sírová, nad ňu opatrne čistý lieh ,aby sa nezmiešali a do toho sa vhodil kryštálik manganistanu draselného..
Gratulujem Názov článku je vybraný perfektne, zaujme :)
Nečítal som toho od teba veľa, ale aj to, čo som čítal bolo podľa mňa nanič, ešte raz, podľa mňa, nemám rad zbytočne použité expresívne výrazy ani ten cynizmus - ale môže sa to niekomu páčiť. Ja som podporil zopár žien píšucich v SME, tie už aj vydali knihy. I keď - vydať knihu zďaleka nie je v dnešnej dobe meradlo úspechu a vôbec nemusí byť meradlom kvality ...
No a ak si to všetko poprežívala (viem čo za tým je, exocet ma niečo podobné) tak len, aby si z toho života niečo mala a vykorčulovala zo všetkého, sranda žiť taký život nie je.Aspoň teda pre mňa by nebola:)
Ano, jeden prístup (individualistický) je rozvíjať svoje silné stranky a dúfať, že to bude nielen učinnejšie, ale aj prijateľnejšie pre dieťa, študenta. Výhoda je rýchlejšie a efektívnejšie presadenie zjavných talentov, spokojnejší život . Risk je, že to stačiť nebude hlavne v globalnom prostredí , kde sa ukaže potrebnosť aj toho, čo nebolo rozvíjané, lebo nebola to silná stranka dieťaťa, študenta (napr tá matematika) Typicky ma takýto prístup škandinavia
Iný prístup je drieť aj pri tom, čo človeku veľmi nejde, ale je spoločnosťou vyžadované (potlačenie inividualizmu v mene celku) a zmysel je prave vedieť tú drinu potom preniesť ako princíp v živote, kde neraz musíme robiť aj to, čo nas nie veľmi baví a vedieť sa vyrovnať s prekažkami pri tom,.Vyhoda je vyšší profit pre kolektív, nevyhoda stres, samovraždy u jednotlivcov Typicky azisjký prístup . Ktorý prístup bude evolučne vyhodnjší...
"Jaro chodí na elektrickom vozíku, Renátu vozí manžel na mechanickom. Renáta plače, lebo je odkázaná na milosť a nemilosť muža. Túži byť samostatná."
No tak čo za manžela to bolo, že jej ten elektrický nezohnal, nový stojí okolo 1 000 €, v Bazoši aj za 300 €.
A dokonca je možné ho získať plne hradený zdravotnou poisťovńou, ktorá súčasne posúdi, či je človek ktorý ho získava je plne schoplný ho riadiť . Tak , ako to bolo v tomto prípehu ak sa niečo tej manželke stane...kto bude za to zodpovedný ?
Až na to, že Milan1 je nick, ktorý je tu cca17 rokov a nikdy nebol zablokovaný :) Koľko takých je ?
"Aký otec,taký syn,aká matka,taká Katka"
Tam žiadna absolútna zakonitosť nie je
"Je tu nejaká kontinuita, o čom svedčí čím ďalej, tým viac vedeckých pozorovaní."
Praveže nie. Preto prave vedci sú v priemere menej nabožensky veriaci.
"Čo sa týka času, máme naučený koncept jeho lineárneho plynutia, no v skutočnosti funguje úplne inak."
Však teoria relativity priamo hovorí o nelinearnom plynutí času :) Ako plynie čas fotónu ? :)
"Z konca môže byť začiatok, z budúcnosti sa dá zmeniť minulosť…" Ano, časové slučky ale ak by sa z budúcnosti dala zmeniť minulosť, tak tu mame časové paradoxy kedy by sme z budúcnosti vedeli zabiť vlastných rodičov a tym sa sami nenarodiť...ten paradox sa rieši rozšiepením na alternatívne multivesmíry, kde každa jedna udalosť môže ale aj nemusí byť vykonaná .
"Nie je to teda tak, že by čas plynul lineárne, ako ho vnímame my. Je to skôr jedno nekonečné a večné teraz, v ktorom sa môžeme rôzne pohybovať."
Na kvantovej urovni ano. Je možný pohyb do minulosti aj budúcnosti . Ale akonáhle je tam veľa častíc, už je tam šipka času...
"... lebo ich rodičia veľmi veľmi veria štátu že z nich vyrastú pracovití občania!"
Vypočuj si ten podcast. Kto a prečo berie tie detí z tých rodín ?
Byvanie v zmysle podnájmu si môžu dovoliť - ak pracujú. Psíkov v utulkoch ak by tam prekročili limit a nenajdu sa pre nich vhodní ĺudia - likvidujú.
Až teraz som si vypočul ten podcast a je dobré si ho vypočuť, v zavere je zhodnotené prakticky to, čo treba urobiť - mať dostatok profesionalnych a prestúnskych rodín, aby v tom decaku ak sa tam už deti dostanú boli čo najmernej. Ak vôbec. Buddy program, ktorý bol v tom podcaste spomenutý je fajn, len už prakticky iba hasí to, čo nemuselo ani horieť - ale to si p Zimová praveže uvedomuje. Trocha ma prekvapuje, aké naročné podmienky sú kladené na dobrovoľníka, ktorý by chcel do toho isť - sú naročnejšie ako na profirodiča alebo pestúna.Dokonca v niektorých smeroch naročnejšie ako na adoptívneho rodiča - a to už je čo povedať.Tam by som to zmiernil.
Deti ktoré boli v decaku do 18 tky dostavajú na konci pobytu určitú sumu, ale ta je len zlomok z toho, aby si kúpili vlastné byvanie. Chýba im ale predovšetkým socialny kapital, to, čo inak zabezpeťuje rodina a tak je dobré, že im možu pomocť napr programy ako Buddy
Toto nie je pozdrav čitateľom, ale útok blogerky na nick magnuso1975.
Ja len, že blogerka priamo porušuje podmienky používania osobného blogu v časti 4.5 kde je "Za porušenie podmienok používania osobného blogu, ktorý bude mať za následok zrušenie osobného blogu, sa považuje najmä:.... zverejňovanie textov, ktoré sú odkazmi iným blogerom, ktoré sú úvahami o nich, o kvalite ich článkov; zverejňovanie textov, ktoré komentujú diskusie pod článkami "
Odporúčame