:)
Mňa nezaujal, je to na jedno (nenávistné) kopyto a autorku práve pre toto vyhodili zo SME, kde to už bolo nestráviteľné aj pre ateistov. Napokon, tu to tiež rozoberal už ateista a tiež to už bolo na neho priveľa...
Možno - prvé prikazanie je čo ? Diktát poslušnosti od žiarlivého Boha ? To si musí takto zaisťovať ?
Druhé - nezmysel. Veĺmi blízko tomu na čo poukazala Hermiona v Harry Potterovi ( nebala sa vysloviť meno niekoho, kto bol "nedoknuteľný" ) . Tam moralku nehľadaj...
Ako bonmot fajn, ale asi nie pravda...
Mohla by to byť aj pardňová cesta, teda aj k Marsu, ale iným než chemickým pohonom. napr cez štiepny jadrový pohon . Princíp ako NERVA , VASIMIR alebo pulzný štiepny pohon. len to dotiahnuť...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaderný_pohon_v_kosmu
Absolútne si si nevšimol tých Rómov ? Ešte aj povodnú spravu autor dovrzal, všimni si
"V rámci sčítania obyvateľstva z roku 2021 sa k rómskej národnosti prihlásilo 67 179 obyvateľov. Ako ďalej v tlačovej správe pri príležitosti sobotného Medzinárodného dňa Rómov uvádza Štatistický úrad SR (ŠÚ SR), rómsku národnosť ako svoju ďalšiu národnosť uviedlo 88 985 obyvateľov. Spolu teda deklarovalo rómsku národnosť 156 164 obyvateľov, čo predstavuje takmer tri percentá populácie SR."
Ale podstata - každý z nas sa môže prihlasiť za Róma - tym padom zaniknú slovaci ? Alebo opačne, Romovia sa prihlasia k Slovákom (čo aj robia) tým padom zaniknú Rómovia ? Romsky problém vyriešený :)
"Podľa posledného sčítania ľudu v roku 2021 sa situácia vylepšila, slovenskú národnosť si udáva 83,82 % obyvateľstva (maďarskú 7,75 %, rómsku 1,23 %....)"
A sme doma. K tej romskej, 1,23 % z cca 5,5 miliona je....cca 67 000. Ibaže v Atlase romskych komunit ktorá bola preverovaná cez demografiu sa hovorí o 450 000 obyvateľoch ktorí sú označovaní za Rómov. A ono to pomerne rýchlo rastie. Ak ich ideme brať ako Slovakov, ak sa tak sami zaraďujú, , tak potom neplatí autorovo "Nás Slovákov nie je veľa. Pri terajšej nízkej pôrodnosti nezabezpečujúcej našu prirodzenú reprodukciu sme národ na vyhynutie."
Opačne, TFR v romskych osadach je cca 5 detí na ženu.No aké skvelé vyhliadky :)
Ale mňa to zaujíma, pretože Zamerom sveta dokáže ospravedlniť hocičo. Tak ako ľudia Bohom, resp vierou...a to je ten problém.
"Kto nemá rád zvieratá, nie je dobrý človek a takisto to platí aj opačným smerom"
Nezmysel, viď Hitler. Dokonca existuje dieťa, ktoré bolo týrané rodičmi, ale o zvieratá sa vzorne starali. Keď sa prevalilo, že dieťa chodilo s modrinami a hladné do školy, tak ešte učiteľky na to- že však kto by to bol povedal, to sú predsa dobrí ľudia, tak krásne sa starajú o zvieratá.
Elena verí v Zamer sveta...len s tým je rovnaký problém ako s Bohom . Vieš aký je to problém ?
"V roku 1989 sme mali kvalitné domáce potraviny, ovocie, zeleninu a nejeden Rakúšan chodil nakupovať ku nám."
vs zo životopisu autora
"Pred rokom 1989 sa angažoval v Slovenskom zväze ochrancov prírody a krajiny. V roku 1989 patril k zakladateľom Strany zelených na Slovensku"
Ja len, že prave tam sa konštatovalo ako mame prechemizované životné prostredie a ako to vplýva na kvalitu potravín. OFZ Istebné a Široká na Orave produkovali ťažké kovy a na určitý čas bol pozastavený vykup liečivých rastlín z týchto lokalít,na zapad nemohli pre nadlimitný nález ťažkých kovov vyrobky z ovocia spracovavané v Oravskom Podzamku, doteraz sú problémy zo skladkami z toho obdobia,Detto poškodené životné prostredie bolo pre Hlinikareň v Žiari nan Hronom, svoje robila Niklova Huť Sereď, Chemko Stražskve a jeho polychlórované bifenyly atď atď.
Až utlm vyroby po revolúcii to dosť podstatne riešil. Ale kvalita potravín za socializmu skutočne už len z tohto titulu nebola v poriadku.
Pokiaľ viem, s tým priateľom sa po 4,5 roku rozišla...
Dobré postrehy, ale fotoba možno naraža na to, čo sa nazýva emergencia
Akí novačikovia ? Mladí sú na tom lepšie, čo sa týka používania webu a aplikácii , starší vedia, že nemajú klikať na nič podozrivé, toto podozrivé je , takže ? Toto je fakt dlhodobé a primitívne, vieš, že už je možné vygenerovať aj video s podhodeným hlasom tvojho známeho ? Teda budeš počuť jeho hlas (o autenticite hlasu nebudeš mať pochybnosti) ,vidieť jeho tvar (bude autentická) , bude to verné ale on to nebude hovoriť. Aká je zakladná ochrana pri tomto ?
Odporúčame