Ty s Mečiarom.
neoliberalizmus je konzervativizmus . Pozri si to.
Boh ako súčasť človeka, konkretne svedomie ? Však ale to je poplatné moralke a tá je dobovo a geograficky rozdielna, „jazykom životných okolností“pokojne prejde bez povšimnutia. Pre Devanu sú zvratenosťou snahy homosexualov o uznanie registrovaných partnerstiev či manželstiev a adopcie detí homosexualnymi pármi( proti adopcii "cudzích detí" homosexualnymi parmi je tu napr aj Brehy1). Keď už, tak neodmietli oni Boha vo svojom živote ? Čo im hovorí svedomie ? Ticho ? Tak taký Boh nestojí za veľa...
2023, nie 2923 . Ale to je len detail, som rád, že tu ešte píšeš.
Po Gabčíkove už ani nemáš možnosť postaviť vodné dielo, ktoré by malo väčší vyznam.
Si odtiaľ, máš teda lepší prístup k informáciám. Ja ale registrujem skutočne jasný pokrok Liptova a Liptovského Mikuláša , porovnaj si to trebárs s Gemerom a Malohontom resp s Rimavskou Sobotou. Tak isto krásna príroda, turistické atrakcie ale Liptov z nej vedel vyťažiť nepomerne viac a nahradiť priemysel. Vedel zhodnotiť prírodné zdroje ( Bešeňová napr ) turistické atrakcie ( jaskyne ) je tu množstvo aktivít ktoré synergicky zvyšujú benefit z cestovného ruchu pre celú oblasť vrátane dedín ( Tatralandia, Demänovská dolina, lanovky, zjazdovky ) Proste Liptov je uspešný príbeh.
Ten chalan jasne nie je dementný, takže čo si tým vlastne o sebe povedal ? Že nevieš niečo napísať bez urážky ?
Tento mladík mal byť bratom spomínaného Simona Omaníka.
A v tomto kontexte je hádam vcelku aj oprávnená „rečnícka“ otázka – „Počuj, Simon, neubalil si predtým náhodou jointa?“
Praveže nie je oprávnená.
Napísal som - v spoločenských vedach. Zdroj
https://www.martinus.sk/150017-prirodopis-ko…
Alebo v skratke
Som rád, že tu si, ale poukazovanie na hrubky je to najmenenej čo by som pri takejto téme niekomu vyčítal.
Ako si ty vysvetľuješ, že nielen Slovensko, ale v podstate aj iné štaty a spoločnosti (EU, USA ) idú smerom od občianskeho prístupu k národnému (až k sakralizacii národa) a čo sa týka vedy, vzdelania tak k stagnácii v spoločenských vedách ,akoby objavovať a zvyšovať mieru poznania sveta nebolo jedným z podstatných cieľov aktivít ľudstva.
Alebo to vidíš inak ?
Aká je priemerná mzda na Slovensku? Prečo si tu dal niekoľko príspevkov, v ktorých píšeš oveľa nižšie hodnoty? Lebo chceš ? :)
"Slovensko priemerna mzda 1200 eur v priemere "
Nie, vyše 1500 €
Z dát portálu Platy.sk
Pozrel som si aj to originálne video. Za mňa máš plus, že si poukázal, kde všade bol minimálne pokus o manipuláciu.
A to už prečo ? Je taká prax niekde vo svete ?
Populacia sveta sa už dlho zvyšovať nebude, predpoklad je, že dosiahne cca10-10,5 mld do 50 rokov a potom pôjde mierne nadol - energia a zdroje ale pôjdu stale nahor, lebo bohatnuce stredné vrstvy potrebujú aj pri rovnakom počte jednoducho viac, oveľa viac takže svet spotrebuje o tých cca 50 rokov možno 2-3x viac zdrojov a energie ako je to teraz a nebude sa to znižovať.
:)
Však prave ti vysvetľuje, že tých zdrojov je dostatok, uhlia napr na stovky rokov
, obnoviteľna energia nema (rozumne myslené) limity z hľadiska našich potrieb, Slnko nam dodava len na Sahare 100 nasobok našich potrieb no a termojadrova fúzia by riešila na tisícky rokov naše energetické potreby aj pri vzrastajúcej spotrebe.
Odporúčame