Oni el energiu vo veĺkom exportujú. A nízkoemisný pretože aj veterné či vodné elektrarne sú zdrojom CO2, ale v oveľa nižšej miere ako tepelné ( na uhle. mazut, plyn)
Oni el energiu vo veĺkom exportujú. A nízkoemisný pretože aj veterné či vodné elektrarne sú zdrojom CO2, ale v oveľa nižšej miere ako tepelné ( na uhle. mazut, plyn)
Presne to je ta potreba , ktorú ľavica chce odbúrať, načo niečo mať, vlastniť? Veď je s tým len oštara, viď Marxovo konštatovanie, že proletár je oslobodený od vlastníctva výrobných prostriedkov...
Zdielať a nie mať je ľavicová ideologia, svojho času Marx chcel zdieĺať aj ženy a bol proti manželstvu (samozrejme buržoaznemu) No a zelené a eko je na podobnom princípe
Autor tu nikdy nič nevysvetľuje. Ale ako poznám ideologiu Hoffmana, tak je to jeho ľavicová predstava zdieľania a nie vlastnenia. Nepotrebuješ mať, ale užívať ,na presúvanie nepotrebuješ nutne vlastne auto a vôbec, načo auto, presunie ťa elektrifikovaná verejná doprava...
Batéria. Tá hlavne robí cenu A to aj v Číne , ktorá inak dosť tie elektroautá zlacnila
Má, Nórsko. Alebo po novom, nizkoemisný...
Boli časy, ked život človeka mal nižšiu hodnotu, než život (panovho) psa.Chceš sa do tých dôb vratiť ?
Ak si uvedomíš, že nikoho nemožno donútiť pracovať a koncentračné tabory s nápismy "Praca oslobodzuje" sme odsúdili, tak je ti hadam jasné, že tadiaľto cesta nevedie. Takisto ako nevedie cez utrácanie mentalne postihnutých detí(vieš svoje o tom) ktoré tiež nenaplnia štatny rozpočet. A takisto sa spoločnosť nemôže riadiť krajným utilitarizmom, lebo to by rovno dôchodcov v takom množstve ako sú odkazaní na starostlivosť iných kantrila, ako zaťažujúcu položku, dnes ich aktualne živia tí, čo pracujú a tí súčasne živia aj seba, aj svoje deti ak ich vôbec nejaké majú.
Takže pozor na tú skratku vedúcu k fašizmu. Máš uplne nedotiahnuté myšlienky a la Kaník - a dnes už vieme, že nefungovali.
Schvalne "Lebo ja by som, ak sa preukáže že mu takto ublížil nejaký osadník, nechala páchateľa bez mihnutia oka vykastrovať a dobrovoľne by som neprispela na jeho život ani centom."
Za zviera vykastrovať človeka ? A ak by to bolo dieťa ? Nechala by si vykastrovať to dieťa ? A keby bolo tvoje ?
Takže súhlasíš s Kaníkom ? To už je čo povedať...
Tuto autor z redakcie Pravdy vcelku oslavne píše, ako Fico okabátil opozíciu...
"Ale nemám uzavreté poznanie z pokecu – ten batalion šlápot, čo si vypisujú s cudzím manželom, hoci vedia že má v ďalšej izbe ženu a deti. Pavúky naťahujúce siete a cicajúce iným krv. Stratila som dôveru k tým ženám. Aj úctu. Hej, z tohto jediného poznania sa ťažko vyhrabávam."
Tí manželia sú nesvojprávni ? Nevedia, čo je pokec zač ?
Nikde sa nevybudoval komunizmus, naopak, prakticky uplne sa všade presadil kapitalizmus.
"Svet dnes ovláda kapitalizmus a pre tento jeho triumf neexistuje historický precedens. Pred sto rokmi, keď sa sovietske Rusko rozhodlo opustiť kapitalistický systém, ešte stále existovali rôzne formy ekonomiky vrátane feudálneho a otrokárskeho zriadenia. Dnes je však kapitalizmus jediným spôsobom organizácie výroby. Dokonca aj v Číne, kde pred štyridsiatimi rokmi štát kontroloval takmer 100 percent ekonomiky, dnes toto číslo kleslo pod 20 percent."
Eduard Chmelár
Nie si ženatý ? Lebo ja nakupujem zväčša to, čo mi napíše na lístok manželka :)
No neviem, či to mam brať ako reklamu, recenziu alebo nenáhodne prezentovaný záujem o túto knihu pri príležitosti 50 vyročia vzniku detského mestečka - ale chyba mi tam vysvetlenie prečo zaniklo a prečo sa ujali iné typy nahradných rodín.
Toto je inak nadherne logický vyrok od Luny5
"ale ja som proti vojne, ja na rozdiel od vás nepodporujem zabíjanie"
Ako by asi dopadol ZSSR keby tam v 2 svetovej bol takýto typ myslenia ?Nechali by sa pozabíjať ? Alebo zotročiť ?
Odporúčame