Čítal som si tvoje príspevky pred 24.2.2022
"Vajanský žil v 19. storočí a vtedy to bolo bežné" Vajanský žil do r 1916, teda značne aj v 20 storočí a k opľutiu Gregorovej došlo v 20 storočí...
Pozri si jeho príspevky, to bola irónia ako by dopadla spoločnosť, ak by to chcela riešiť .
Veď prave. Taktiež nebol vynimka Svetozar Hurban Vajanský, ktorý si odpľul pred Gregorovou, že fuj baba femina...nejako tí naši národovci boli proti ženám, ešte od čias Ľudovíta Štúra...
Ale no tak "Ženy v Anglicku získali volebné právo v roku 1918 (čiastočne) a úplné v roku 1928.
To Belgicko malo byť Dánsko
Ano, ale v tom čase, keď pôsobil Štefanik už volebné pravo ženy získavali, v Československu ho dosiahli rok po jeho smrti, v r 1920. Pripomínam, že pretým ho prijali v Nemecku, Anglicku, Norsku, Belgicku,Švedsku ale aj ZSSR a pobaltských štatoch. Proste ten trend oslobodzovania žien (pre jeho konzervativizmus ) nezachytil.
Ano, taký Giordano Bruno, prečo on a nie tisícky bezmenných, že ?
Skutočný nepriateľ ľudí a ľudstva je podľa teba kapitalizmus, nie mediá. No a k tomu naplneniu štastím - viď existencionalisti.
Ak 3 ročné dieťa na odrážadle lieta ako "široň",
Nie, ide tesne nad 6 kmh-1, nelieta ako široň. A porušuje pravidla .) Medzi nami, rýchla chôdza dospelého je cca 7 kmh-1.
Ak 3 ročné dieťa na odrážadle lieta ako "široň", nie, ide tesne nad tým, ako je určená chodza, teda tesne nad 6 kmh-1 - a už to by bol problém....
"Vážne si myslíš, že na prázdnom chodníku budú stáť policajti a merať rýchlosť, akou sa pohybujú malé deti na odrážadlách, bicyklíkoch? "
No však to, nie je to absurné, že sa to môže ! stať ? Plne v súlade zo zakonmi ?
"... tak sme na bicykle sadli len vtedy, ak tam neboli chodci."
No a prave o tom to je - teraz by si tú novelu porušila, aj keby tam nebol jediný chodec a šla by si nad 6 kmh-1. Ak toto nie je bezdôvodné šikanovanie tak potom čo ?
"A keďže som jej neudelil právo mi tykať..."
Bojničanovi ano ? A ako to dopadlo ?
Vôbec neviem, čo za uznesenie to je a nemienim to riešiť. Rieši sa tu tykanie/ vykanie. A autor blogu je v defenzíve. Pamätám sa ale na iný otvorený list , verejný list p. Bojničanovi , ktorý tiež mimochodom autorovi tykal.
https://debata.pravda.sk/debata/blog-ftholze…
Bola tam vyzva Bojničanovi "Z tohto dôvodu Vás vyzývam:
"Ospravedlňte sa mi autorovi článku za použitie dehumanizujúceho a stigmatizujúceho jazyka."
Ako to dopadlo, ospravedlnil sa ? :)
Ja len, kam vedú takéto listy....
Tak stačilo,ani ten Bojničan, ktorý má meno, priezvisko a adresu sa predsa neospravedlnil, takže ?
"My dvaja sme si nepotykali a nemáte ani najmenšie právo mi tykať.
Má.
K tomuto, dal som to cez AI
"Nie, tykanie samo osebe nie je právne definovaný zásah do práva na súkromie podľa slovenských zákonov.
V Slovenskej republike právo na súkromie je chránené Ústavou SR (čl. 19 ods. 2) a ďalšími právnymi normami, ako napríklad zákonom o ochrane osobných údajov. Toto právo zahŕňa ochranu osobného života, rodinného života, obydlia, korešpondenci..."
"Tykanie nie je právne upravené ako forma zásahu do súkromia. Je to jazykový a spoločenský prejav, ktorý sa riadi kultúrnymi normami, etikou a kontextom komunikácie.
Zákon neustanovuje, že tykanie bez súhlasu je porušením práva na súkromie. Neexistuje právna norma, ktorá by zakazovala tykanie alebo ho kvalifikovala ako zásah do osobnej integrity.
V diskusných príspevkoch (napr. na internete) sa tykanie bežne používa, najmä v neformálnych kontextoch. Pokiaľ nejde o urážku, šikanu alebo obťažovanie, nie je dôvod považovať tykanie za právne problematické."
Ale no tak "Ak dieťa neudrží rovnováhu pri rýchlosti 6 km/hod, má rodič možnosť naučiť ho dobre sa bicyklovať mimo chodníka, ktorý je plný chodcov."
To je maximalna rýchlosť, pri nižšej sa neudržíš ani ty , ako budeš zisťovať, či si ju nahodou neprekročila ? Ty robíš zo seba hlupaňu , ta novela je skutočne nepoužiteľná , nedošlo ti to ešte ?
Odporúčame