"Ak niekto verí v existenciu Boha, tak ku svojej viere nepotrebuje Vatikán "
Láska tiež nepotrebuje manželstvo...načo sú ti teda zmluvy, ktoré sú spojené s manželstvom ?
"Ak niekto verí v existenciu Boha, tak ku svojej viere nepotrebuje Vatikán "
Láska tiež nepotrebuje manželstvo...načo sú ti teda zmluvy, ktoré sú spojené s manželstvom ?
Pani Konečná ako komunistka s víziou vybudovať spravodlivú beztriednu spoločnosť nikde neuspela. Ani jej súdruhovia. Tak čo jej zostáva - akurát žiť v kapitalizme a dehonestovať to, čo kritizovala - cirkev a náboženstvo ako opium ľudstva :)
Moja prvá predstava o laske na ktorú si zreteĺne spomínam bola pri sledovaní Zlatej brány a pesničky o šarkanovi.
Tam bol duet chlapca, ktorý(ako to už býva) likvidoval draka a dievčaťa, ktoré mu v úplne inej tónine pomáhalo, tak ako sa tí dvaja doplňali v skladbe, to bolo úplne nádherné. Takto som si predstavoval lásku. Mimochodom, moja manželka tiež vyrastala na Zlatej bráne a páčila sa jej, zase naše deti už Zlatá brána vôbec neoslovila...
Len tá ischémia hrubého čreva by už niečo vysvetľovala...
Inak, kde si nabral, že každý nad 18 rokov má pracovať ?
Matematika nie je tvoja silná stranka, medzi nepracujúcich, čo by mohli pracovať si zaradil ženy na materskej dovolenke, študentov VŠ a dokonca aj SŠ , to akože fakt nevidíš ?
Aká dnešná cirkev krachuje a krachne ? Celosvetove je to opačne, podiel ateistov klesá ,RKC aj iné cirkvi stúpajú a budú stúpať.
https://www.pewresearch.org/religion/2015/04…
No a čo je podľa vas skutočná spiritualita ? "Jako spiritualitu či spirituální chování budeme chápat ty druhy náboženského přesvědčení a konání, které vycházejí z jedince, bývá chápána jako „vnitřní (individuálně psychický, prožívaný) aspekt náboženství v kontrastu s jeho vnějšími, víceméně institučními prvky, jako jsou doktrína, organizace, autority, texty, ustálené rituály.“ ([7], 17). Spadá sem veškerá mystika coby způsob individuálního kontaktu s transcendentní realitou (Bohem, Kosmem, Prázdnotou atd.) a to i tehdy, pokud se daný druh praxe řídí nějakými pravidly – protože výsledkem je individualizovaná náboženská zkušenost. Jak ale dále uvidíme, spadá do této oblasti i současný povrchní „esoterismus“.
"No a ako z toho von? Odpoveď je v spiritualite. V tej skutočnej. Nie cirkvi."
Rezignácia na na možnosť pozitívneho vývoja spoločnosti a uzavretie sa do seba ? To je odpoveď ?
Tam nešlo všeobecne o škodlivosť "mama bola opäť hospitalizovaná (vo fakultnej nemocnici) a lekár ju opäť vystríhal pred potravinami s umelými sladidlami."
Tvoja mama ma DM1 typu a ja som doteraz nepochopil, pred čím ju vystríhal, kedže aj tato štúdia pri DM1 typu nema opodstatnenie, nezvyšuje inzulín ( kebyže, tak je to liek na cukrovku 1 typu :)
Navyše si tam ešte dala " So štúdiami sa nenamáhaj, papier veľa znesie, keď sú v hre finančné záujmy."
Či to teraz už neplatí ? : )
Aha, tak o tvojej matke si písala, že je diabetičkou 1 typu, ale aj toto "Ale o cukrovke a komplikáciách viem, matka je diabetička dlhé roky."
https://debata.pravda.sk/debata/blog-luna5-5…
Takže vieš, že aspartam jej nezvýši inzulín a tým padom nemôže posobiť tak, ako je písané v članku.
Inak, pozri si ktoré nicky už v tom linku čo som dal prestali písať a skús sa zamyslieť prečo...
Predovšetkým si všimni, čo tvrdili - dlhodoba konzumacia tohto sladidla zyšuje sekreciu inzulínu - čo je nezmysel pri diabetikoch 1 typu, tým sa inzulín prakticky netvorí za nijakých okolností ( nemajú bunky, ktoré by ho tvorili) a tí sú neraz koncoví užívatelia toho sladidla.Takže ty ako diabetičlka môžeš pokojne spávať a dať si ho :)
Pozor, stevia do toho tiež spadá, kedže má sladkú chuť ale v princípe nulové kalorie a mení črevné prostredie zatiaľ neodhadnuteľným spôsobom.
To je prave v poriadku ak ma dajme tomu invaliditu kvôli tomu, že má poškodené nohy a nemôže chodiť a robiť obchoďáka, ale je schopný robiť ako programator, tak nemôže bez obmedzenia robiť programátora ?
No môže...
Invalidita ho skutočne zasadne obmedzuje oproti zdravému vo výbere zamestnaní a to invalidný príspevok zohľadňuje , ale nie vo vykone špecifického zamestnania , kde vonkoncom invalidita nemusí vadiť.
Nerátam ich . Ale kedže som na SME cez 20 rokov a tu cca17 a celkove mam len v týchto mediach viac než 55 000 príspevkov ako diskutér :)
Sme je súčasne aj medium, ktoré viac mení verejnú mienku.Aj blogeri s vyššou čítanosťou ako tu.Najčítanejšie članky mali cca 600 000 čitateĺov, v prvej desiatke mimo oznamov SME bola čítanosť cca 300 000 . Na článok.
Zaujímavý postoj, nazory, Tú partiu ĺudoopov by som si teda chcel prečítať...
Výroba nefosílnych palív, napr vodíka sa môže diať aj z fosílnych zdrojov(napr zemného plynu), aj z nefosílnych( napr z vody, elektrolýzou ) No a potrebná energia sa získa napr z veternej,vodnej a pod tam kde jej je dostatok.
Keby si sa pýtala ďalej, možno by si aj pochopila, taká Čína napr...
Samozrejme. "Dusitany v kombinaci s přírodními sekundárními aminy (aminokyseliny, aromata, aj.) tvoří nitrosaminy, silné rakovinotvorné látky. Vznikají při smažení slaniny za vysokých teplot, během výroby potravin, skladování a vytvářejí se i v lidském žaludku. Přidáváním vitaminů C a E do potravin se zabraňuje tvorbě těchto látek. "
Zase niekto nerozumie chémii ani biologii E 300 nič ?
Odporúčame