Vzrušujú ťa ? :)
Sama si napísala, že si bytostne proti kapitalizmu, no ale žiješ a zrejme dožiješ v ňom. Rovnako tak tvoje deti.
Nemajú žiadnu inú víziu efektívnej spravodlivej spoločnosti, ak berieme ako zrejmé, že kapitalizmus ju nevytvorí.
Toto je pre teba asi najtrpkejšia pilulka, ktorú musíš prehltnúť....
V skutočnosti aj príroda neustale expanduje, rozširuje teritoria kde je možný nepretržitý život na čoraz vyššej úrovni a pravdepodobne vie prekonať aj hranice vlastnej planéty, možno prave cez technologické civilizacie, ktoré možu byť len nosičom DNA.
"Nemožno nesúhlasiť s tvrdením, že neustály ekonomický rast je nereálny"
Praveže je realny. Je vesmír malý ? :)
Čoraz temnejšie myšlienky
"Lebo je jedno aký máte úmysel, výsledok je dôležitý."
Nie je to jedno, preto sa rozlišuje, či bol nejaký čin vykonaný umyselne, alebo nie.
"Trestne by mali stíhať nielen takých rodičov, ktorí vyrábajú deti a neposkytujú im potrebnú starostlivosť, ale aj tých, ktorí iluzívnou podporou „práv rodičov“ napomáhajú vystaveniu detí utrpeniu a problémom."
Možeme rovno zavrieť hniezda zachrany a ich zriadovateľov a podporovateľov trestne stíhať.Opustenie dieťaťa je trestne stíhateľné, ale keď ho matka dá do hnieztda zachrany, tak nie. Anna Ghannamová prave znížením počtu pohodených detí po otvorení hniezd zachrany argumentovala prečo majú hniezda zachrany zmysel, prečo sa to robí a prečo v takom prípade matky nie sú trestne zodpovedné. Pričom tých detí v hniezdach zahrany zase nie je až taký počet, aby to spoločnosť ohrozilo a buďto si to ženy v zákonnej lehote rozmysleli a prišli si po dieťa, alebo bolo adoptované. To je utrpenie, že ?
"ziacky 9.triedy su cca 14rocne."
Nie, pretože 6+9 je 15.
No a Elena ešte pritvrdila komentarom vo vlastnému članku na mňa
"No a čo sa týka rodenia detí, máme u nás školy, kde sú všetky žiačky v 9. triede tehotné, niektoré už druhý raz. Oháňať sa tu nízkymi percentami nemusíš, lebo obaja vieme, ko percento Rómov sa hlási, že sú Rómovia…"
Žiačky 9 triedy sú minimalne 15-16 ročné, ak nie viac, ty si tvrdila že sú s dvoma deťmi do 14 tich...
No a daval som link na VDC, ktoré nepracuje s údajmi zo sčítania Romov ( tam sa k romstvu priznava čosi cez 100 000 ľudí ) ale s demografickych údajov a Atlasu romskych komunít, ktoré udavajú udaje bez ohĺadu na to, či sa k romstvu niekto prihlasi, metodika je tam vysvetlená a počet týchto Rómov je (bol) cca 450 000
O snahe zakazať mať deti veľmi pripominajúcu isté nehumanne praktiky v istom období Nemecka, keď tam bol Hitler ani nehovorím.Smeruješ k ideam tej spoločnosti už dávno ...
Ja len, či si to uvedomuješ ....
Prepač, ale naposledy sme my (s úspechom) napadli nútené adopcie v prípade Boorova v UK , a aj keď už UK nie je v EU, tamojšie praktiky by ESĽP ani teraz nepodporil. No a romky boli zase úspešné pri "nútených" sterilizaciach, obratili sa na ESĽP a vyhrali to. Ak o dieťa v štate nie je postarané, tak konečnú zodpovednosť má štat ale nemože zavadzať akékoĺvek opatrenie - prečo, som už daval.
A právom sa spustil ten krik. A to aj od ľudí, ktorí si adoptovali romske deti alebo boli ich pestúnmi či profirodičmi - tí presne vedia, čo by sa tými internátnymi školami spustilo.Riešenie by to nebolo.
V tomto mal pravdu Robert Fico, ktorý sa s tou myšlienkou síce pohraval, ale potom od nej upustil.
A uplne na rovinu povedal, že pokiaľ budeme mať zväzujúce podmienky z EU, tak je ten naš problém s Rómami neriešiteľný.
Tá socialna starostlivosť by sa týkala cca 80 000 detí, toĺko ich žije v segregovaných romskych osadách
V decakoch máme cca 6 000 detí, väčšinu v decakoch tvoria Romovia.
Bež šance, Delrey, ovladam túto problematiku. Decaky nie, lebo cca 50 % ich chovancov po 18 tom roku pácha zase kriminalitu . Okrem toho pobyt 1 dieťaťa v ustavnom zariadení stojí spoločnosť cca 1 200 eur mesačne. Drahé a nerieši to kriminalitu , generuje to ešte ďalšie problémy.
Profi rodiny a pestúni stagnujú na úrovni cca 4 000 - 6 000 rodín ( ale vychovavajú kvalitne aj takéto deti), finančne vyjde štat 1 dieťa v pestúnskej alebo profi na cca 600 € mesačne . Tych ĺudí, čo to robia je nedostatok, nenafúkneš to. Adopcií je cca 100-200 ročne. No a samozrejme, kedže uhrnna plodnosť v romskych getach je cca 5 detí na ženu, rodili by sa dalšie deti , nemôžeš tých ĺudí držať vo väzení alebo izolacii večnosť a nemožeš im zakazať rodiť deti
A rodia ich takto bežne ? No nie, pozri si to,
https://www.infostat.sk/vdc/pdf/Romovia.pdf
Čo píše elena, že aj dve stihnú priviesť do 14 rokov je skutočne vynimka, prvé dieťa do 14 rokov dokažu v romskej komunite priviesť na svet 3 % matiek, dve do 14 tich nie sú ani namerané
Kto čo vystraja v 9 rokoch ? Však ma 13. Nie je to spratek, je to dieťa. Rodičia sú obaja v alkohole a ano, v tomto štate je možné bez obmedzenia rodiť deti , dúfam, že to nechceš zmeniť. Tvoj svet Elena je o trestaní a zakazoch
O spravodlivosti, ktora by sa nedala žiť, stredovek nebol taký krutý, ako je tvoj svet.
Takto, presnejšie - podiel jadra vo svete klesá, podiel veternej energie stúpa a to preto, že veterná energia je už lacnešia a zdokonaľujú sa postupy, ktoré sčasti eliminujú jej nebezpečenstvo( napr stavba veterných parkov v moriach)
jJadro celosvetovo klesá, veterna energia stúpa.Hlavne Čína sa snaží nahradiť uhlie alternatívami a to aj vetrom a nie až tak jadrom, čo sa potom odraža na tom, ako to vyzera celosvetove.
Ľudia. Zhodou okolností sú to blogeri a tí píšu na rozdiel od Pravdy pod vlastným menom a s vlastnou fotografiou. No, na to, že si ma mal za admina si dúfam za tých par rokov došiel, že nie :) Takže ano, užívam si to.
Nemôžem ti dokazať moje rodinné pomery, pretože by som ohrozil vlastnú anonymitu tu na fore - ale môžem ti zaručiť, že nikdy v mojich vyhlaseniach o mojej rodine nenájdeš rozpor.Už to, že toto viem vyhlasit je silná indícia, že píšem o nej pravdu.Ak by som si vymýšLal, je s časom zväčšujúca sa pravdepodobnosť, žeby si našiel rozpor.
Ak by si vedel efektívne hľadať, tak najdeš moje vyhlasenia o tom, koľko mám detí, v akých izbach žili, ako sa učili, ešte keď tu bola regulienka tak sme si vymieňali názory na to, ako ich vychovavať no a na SME by si našiel komplet niečo o nas dvoch s manželkou , ako sme začínali, ako sme si navzajom pomahali už od svadby, ktorá preverila našu schopnosť odolavať nie vždy žiičivej rodine z jednej alebo druhej strany. Čosi o tom vie aj Maria Malinová. Hlavne z dôb keď ešte bola na SME. Moju rodinu a identitu nepozná, na SME sú ale ľudia, ktorí ju poznajú.
Bol by som rád, keby aj iní mali také zázemie, to, že ho mám, beriem ako životné šťastie.
"Na Slovensku bola vyvinutá špičková vesmírna transportná technológia umožňujúca cestovať vesmírom prakticky bez nákladov "
Nebola.
sme dúfali ? :) My, signum laudis sme dúfali? :) A parafraza ťa napadla, ožila, ako medveď , že ? :)
No ja len, že sme sa v 2019 bavili o adopcii detí homosexualnym párom, kde si nechapal, prečo by ho takéto páry mali mať. V 2021 ho uzakonili spolu s homosexualnym manželstvom aj na Kube.
Už aj tam to pochopili..., pre Devanu, ktorú si zbožňoval je to ale stale zvrátenosť a to, že som pre teba odporný mi netrhá žily, ja zase nemusím takých ako si ty a som spokojný v dlhoročnom manželstve, kde spolu s manželkou vyhovavame deti, taký život by si ty určite nechcel :)
Akurát, že populácia sa zvyšuje a dlhé roky ešte zvyšovať bude ...
Odporúčame