Pre mňa budú Winnetou a Old Shatterhand navždy spätí s Pierrom Briceom a Lexom Barkerom. "Winnetou - rudý gentleman" bol prvý film, ktorý som ako druhák na základnej škole videl v kine. Boli sme na ňom celá trieda v miestnom kine vo Veľkých Levároch. Keď sme potom mali v škole karneval, ja som bol Winnetou (môj otec mi z čiernej vlny vyrobil dlhovlasú parochňu s čelenkou, kostým som mal požičaný od kamaráta z Malaciek) a môj mladší brat bol Old Shatterhand. Krásne spomienky na detstvo ;-)


