Citát z článku: "Taktiež ruský Gazprom sľúbil zabezpečiť dodávky svojho plynu pre Slovensko aj inými cestami ako ropovodom Družba."
Páni redaktori posielať plyn ropovodom by bola pekná blbosť.
Citát z článku: "Taktiež ruský Gazprom sľúbil zabezpečiť dodávky svojho plynu pre Slovensko aj inými cestami ako ropovodom Družba."
Páni redaktori posielať plyn ropovodom by bola pekná blbosť.
Zelenský naopak podľa niektorých informácií napísal nový status, ktorým potvrdzuje, že sa s Ficom nemieni stretnúť. To je zo strany Zelenského pekný podraz na Šimečkové tvrdenia.
Zelenskyj uviedol, že s Ficom nemôže nič plánovať a povedal: „Možno zamieri do Davosu, ale skončí niekde v Soči“. Dodal: "Nevieme, kto kupuje jeho letenky, keďže sa mu neustále nedarí dostať sa do zamýšľaných destinácií."
Zelensky stated he cannot plan anything with Fico, saying, "He might head to Davos but end up somewhere in Sochi instead". He added, "We don't know who buys his tickets, as he constantly fails to reach his intended destinations".
"... že učitelia aj žiaci, mali so Samuela S. strach ...". Mať strach z koho, z čoho Henrietka, ktorý je to pád?
EÚ má jednoznačne nakročené k totalite. Nie je to žiadna náhoda. V podstate všetky totalitné ideológie ako komunizmus, fašizmus, nacizmus, majú miesto zrodenia v Západnej Európe. Dnes je novou totalitnou ideológiou s rovnakým rodiskom progresivizmus. Preto je opatrnosť voči Západnej Európe opodstatnená aj keď sa netreba hneď plašiť a vystupovať z EÚ. Treba byť len pripravený a mať vpracované krízové plány pre prípad, že totalita v EÚ dosiahne kritickú úroveň.
Názor Hlasu, že členstvo v EÚ a NATO nesmie byť téma na diskusiu je len oprášené heslo komunistov "So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak".
Ak uvážime, že intelektuálne, športovo alebo inak mimoriadne nadané deti tu boli aj v nedávnej či vzdialenejšej minulosti a neuchyľovali sa vtedy k takýmto činom, tak príčina výskytu a nárastu takéhoto konania u mladých bude asi niekde inde než ako to smerujú títo psychológovia a pedagogickí experti.
Je načase byť opatrnejší s tým ukotvením v EÚ a bolo by rozumné pripraviť si krízový scenár ak bude potrebné rýchlo zdvihnúť kotvy. V EÚ začína byť príliš veľa udalostí, ktoré ukazujú na rýchly postup k ľavicovej totalite ako sme ju zažili z komunistickej vlády.
Napr. "Za nápis „White Lives Matter“ putujú dvaja Holanďania do väzenia. John A., 26-ročný Holanďan zo Zwijndrechtu, a jeho o desať rokov starší krajan Daniil S. z Landgraafu, premietali na Erasmov most v Rotterdame nápisy, ktoré prokuratúra označila ako rasistické a navrhla pre nich polročné väzenie."
Sýrsky predstaviteľ podal ruku na privítanie mužovi - francúzskemu zástupcovi v delegácii a odmietol podať ruku žene - nemeckej ministerke. To sme zase na tej správnej strane dejín, keď sme sa podieľali na nástupe takejto islamistickej vlády. Vyzerá to na druhý Afganistan pokiaľ ide o charakter nového režimu v Sýrii.
Žiaden mýtus o Matovičovi nikdy neexistoval, všetci odjakživa vedeli, že je to magor.
Politici vedú boj o moc a to robili odkedy je svet svetom, ale roztlieskavačmi nenávisti medzi ľuďmi sú žurnalisti a rôzni mediálni aktivisti či už z mainstreamových médií alebo na internete.
Autor by si mal ohľadne N. Chamberlaina a W. Churchilla viac rešpektovať históriu. Chamberlain totiž bol nielen ten, kto ustúpil Hitlerovi v Mníchove ale bol to on, kto neskôr vypovedal vojnu Hitlerovmu Nemecku a nie nebol to Churchill. Chamberlain bol totiž predsedom vlády až do 10.5.1940 a vojnu Británia vypovedala Nemecku pod vedením Chamberlaina už 3.9.1939. Autor len papagájuje klasické propagandistické klišé o zbabelom Chamberlanovi a hrdinnom Churchillovi.
Termín priateľská streľba (friendly fire) sa používa odjakživa na situácie, kedy vojaci omylom zahája streľbu na vlastné jednotky, vlastné bojové systémy alebo na jednotky svojich spojencov. Deje sa to v každom vojnovom konflikte už o dávna. Ak ste to nikdy nepočul tak to bude tým, že ste sa v minulosti asi príliš nezaujímal o správy z vojnových konfliktov. Keď si tento termín hodíte do vyhľadávača tak dostanete množstvo odkazov takéto udalosti aj v nedávnych vojnových konfliktoch.
Keď ide o hospodárske vzťahy s Čínou alebo Ruskom tak vieme, že sa nesmieme dostať do závislého postavenia a musíme diverzifikovať. Ukazuje sa ale, že to isté platí aj o hospodárskej závislosti od Západu a to bez ohľadu na politickú orientáciu našej krajiny na Západ. Aj tu zjavne treba diverzifikovať, ale o tom v článku nepadlo ani slovo. Hospodárska závislosť na Západe sa tu namiesto požiadavky diverzifikovať berie ako osudová nevyhnutnosť, s ktorom nechceme, nemôžeme a nesmieme nič robiť.
Posledná veta nesedí ani mne, pretože zničenie Nord Streamu bol čin teroristov.
Nie nie je to také easy. K týmto číslam ešte treba doplniť, že v minulosti Obama dostal 69 mil. hlasov, Hillary Clinton 65 mil. hlasov. To znamená, že Kamala Harris vrátila Demokratov späť na rádovo podobné čísla ako mali v predchádzajúcich voľbách. Takže ten neštandardný nárast na 81 mil. hlasov pre Bidena v roku 2020 najlepšie vysvetľuje korešpondenčné hlasovanie, ktorými Demokrati zvrátili víťazstvo Trumpa v roku 2020 (Trump vtedy totiž vyhral voľby u voličov, ktorí prišli osobne do volebných miestností prehral až po započítaní korešpondenčných hlasov). Vo voľbách 2024 boli už Republikáni poučení a dali si na tieto korešpondenčné hlasy pri sčítaní pozor a preto sa Demokrati vrátili k svojim obvyklým počtom voličov.
Možno by stálo za úvahu pre športové organizácie a zväzy vrátiť sa k pravidlu, že európske súťaže majú hrať európske kluby.
Podľa mňa v minulosti boli voľby v demokratických krajinách naopak v menšej miere o súboji názorov pretože drvivá väčšina spoločnosti sa zhodla na tých základných postojoch o organizovaní a fungovaní spoločnosti a riešili sa povedané s nadsázkou "len" technikálie. Naopak vždy keď sa objaví časť spoločnosti (komunisti, fašisti, progresívci), ktorá odmieta dovtedajšiu zhodu v tých základných otázkach a prináša v tejto časti voličov veľkú zmenu v názoroch na základné otázky fungovania spoločnosti tak práve vtedy dochádza k extrémnemu súboju názorov a k vybičovaniu vášní pri voľbách pretože sa riešia základné existenčné otázky ďalšieho vývoja spoločnosti.
Tie továrne im neznárodnili, len im zakázali vyviesť z krajiny financie a strojné zariadenia do zahraničia a v prípade ak nechcú ďalej v Rusku podnikať musia svoje fabriky v Rusku predať miestnym podnikateľom.
!"Čo sme si navarili, to si budeme musieť aj zjesť" hovorí autor. Takže autor počíta s tým, že k plateniu účtu za tú hostinu budú prizvané aj tie krajiny, ktoré s receptom a postupom varenia presadzovaným Západnou časťou EÚ v prípade ilegálnej migrácie nesúhlasili.
Takže v EÚ už o tom, kto bude v ktorej krajine vládnuť, nebudú rozhodovať voliči jednotlivých krajín vo voľbách ale stranícke centrály zo Západnej Európy.
Je to slovenské špecifikum kydať pred cudzími na vlastnú krajinu. To je niečo, čo príslušníci iných národov v podstate pred cudzincami nikdy nerobia. Vidieť to často aj vo firmách, keď v rámci spoločenskej konverzácie pri návšteve zo zahraničnej centrály vedia kolegovia kydať na našu krajinu a vládu ale napr. od takého Rakúšana alebo Taliana nikdy podobné poznámky človek nepočuje a to ani v časoch keď im tam vládli rovnako nepopulárni a "extrémistickí" politici.
Odporúčame