Ktoré školstvo chceš spoplatniť? Myslíš VŠ?
Ktoré školstvo chceš spoplatniť? Myslíš VŠ?
Nejdem obhajovať parkovaciu politiku BA
Ale ak platíte daň z nehnuteľnosti, tak ju vlastníte.
Potom neviem čo Vám bráni prihlásiť si tam trvalý pobyt a stať sa rezidentom?
Nevidím dôvod aby som tam šiel.
V SR sa nachádza 839 obcí, ktoré nemajú kamennú predajňu.
700 z nich patrí do veľkostnej kategórie od 100 do 500 obyvateľov,
139 obcí má menej ako 100 obyvateľov.
V týchto obciach žije cca 250 000 obyvateľov.
Čiastočne sa to riešiť ide, ale očakávať hypermarket v každej obci nemožno.
Okrem obchodu tam bude chýbať kopec ďalších vecí.
Odkiaľ ste prišli na vaše čísla:
"budu makat ludia do 75ky"
Aktuálne to vyzerá tak, že do 64 rokov bude robiť ročník narodenia cca 1966
Predlžovanie veku odchodu, ak sa k nemu pristúpi predstavuje cca 2 mesiace ročne =
1 rok predĺženia pre o 6 rokov mladšieho dôchodcu
Ročník 1966+6 = 1972 by mohol ísť do dôchodku ako 65 ročný.
Ako 75 ročný by išli do dôchodku o 60 rokov mladší ako ročník 1972 t.j. ročník 2032.
Ešte nie sú na svete a budú sa dožívať rovnako ako dnes priemerne cca 17 rokov na dôchodku.
Vytvorením lepších podmienok pre mladých bolo možné časť presvedčiť aby tu zostala, ale veľký vplyv nevidím.
Čo by presvedčilo Vás aby ste nešiel pracovať do zahraničia?
Nebude to tým, že aj ten Foxconn mu platí viac ako družstvo?
Býval som v krajskom meste, zabudni na Hornú-Dolnú.
Ponuka mliečnych výrobkov sa nedala s dnešnou porovnať.
Samozrejme existuje komplexnejšie posúdenie.
Vzorec vyhovuje pre množstvo ľudí ale nezohľadňuje pohlavie, hrúbku kostí, .......
Nakresli si ten graf, samozrejme nie je lineárny,
ale v požadovanom rozmedzí 1,5-2,0 m má k lineárnemu veľmi blízko.
Chceš napísať, že za socializmu si si vybral z tých dvoch jogurtov, čo mali doobeda v predajni a
dnes si nevyberieš?
Odkiaľ berieš istotu, že domáca potravina je lepšia ako zahraničná?
Vo veľa druhoch potravín máme alternatívu, môžeme si vybrať.
To sme si za socializmu nemohli.
Z čoho usudzuješ, že je to zle?
Možno mohli zvoliť vzorec Hmotnosť/(1,7 x výška),
výsledky by však boli podobné.
Ale k článku je infografika, ktorá zohľadňuje len nárast hmotnosti.
Nerieši nárast výšky.
Vy ste vodič z povolania, inak si neviem predstaviť 170 000km ročne? (500km denne)
V prípade zvýšenia hmotnosti 18 ročných, by bolo lepšie porovnať BMI.
Veľmi pravdepodobne narástla aj výška.
Myslím, že obezitu možno meniť hlavne stravou - 2 alebo 5 hodín TV na tom nič nezmenia
No neviem, ale z vodovodu tečie TÚV. (teplá úžitková voda)
Asi to nie je to pravé, ale použiť sa to dá.
1, Ceny všetkého sleduje ŠÚ SR. Inflácia 05/2020-05/2021 je cca 2,2%.
To že nejaký produkt zdražel o 10-20%, neznamená, že tak zdraželi všetky.
škoda, že ste nevymenovali nejaké produkty ktorých ceny idú "raketovo" hore.
2, Minimálny dôchodok je nezaslúžená dávka. Bola vysoko zvýšená populistom Dankom.
Ostatní dôchodcovia sa na ňu musia skladať, to je voči nim nespravodlivé.
3, 13. dôchodok je v podstate tiež silne populistická dávka, ktorá nikdy nebola vyplatená.
Možno niekomu vziať niečo, čo nikdy nedostával?
Nepredpokladám, že ste túto vládu volili a ak áno, volili ste z Vášho pohľadu zle.
Predchádzajúce vlády vyplácali vyššie dôchodky?
Čo všetko zobrala táto vláda dôchodcom?
Ceny čoho idú "raketovo" hore?
Každý ma právo voliť koho chce, ale myslím, že živíte falošnú nádej.
Čo ste urobili pre zabezpečenie na dôchodku Vy?
Celkom by ma zaujímalo ako sa tento údaj získava.
Konkrétne rozdelenie na osobnú a nákladnú dopravu.
0,25% je cca 6000 vozidiel s nabíjaním 50 KW ohrozí prenosovú sústavu? (300MW?)
V Nórsku bol pred 10 rokmi predaj EV na dnešnej úrovni SR. (cca 1%)
Už 10 rokov predaje rastú, v roku 2020 dosiahli BEV 54%, PHEV 20%
Tak rýchly rast v SR nepredpokladám.
Elektrizačná sústava Nórska sa za 10 rokov nezrútila.
1, Koľko % tvoria EV z celkové počtu aut v SR/vo svete dnes?
2, Ak píšete o 2% vozidiel je to 2% z 2 500 000 = 50 000? (osobné vozidlá)
3, Okamžitým nabitím myslíte akú nabíjačku? Napr 50kW?
4, 50 000 x 50 kW = 2 500 000 kW = 2 500 MW čo je veľa, ale nie je to príkon ČR.
5.Ako ste prišli na 2% súčasne nabíjaných vozidiel?
Ak sa vozidlo nabije na DC nabíjačke za hodinu na 300km (50 kWh), tak potrebuje dobíjať 5x do mesiaca (1500km/mesiac) 60 hodín ročne.
2 500 000 vozidiel (čo nie je reálne ani o 30 rokov) by potrebovalo dobíjať 150 mil hodín.
Ak by boli DC nabíjačky používané len 8 hodín denne, tak potom
150 000 000/ 8 /365 = potrebujeme 51 000 nabíjačiek 50 KW v práci 8 hodín.
Ak budú EV dobíjať 30% na DC nabíjačkách (to si myslím, že podstatne menej),
tak ak budú všetky autá EV, budeme potrebovať 15 300 x 50kW príkonu t.j 765 MW.
Váš odhad 2% naraz dobíjaných vozidiel je premrštený.
Vaša predstava o 2 500 000 EV je najbližších 20 rokov nereálna.
Odporúčame