Predaj bez DPH by chceli mnohí. (potraviny, gastro, turistický ruch) Prečo práve panely?
To jazdenie "zadarmo" je v skutočnosti drahšie, ako na elektrinu z elektrárne.
Návratnosť FVE do 4 rokov - to som nepočul ani od najväčších zástancov FVE.
Reálne mi vychádza 20+ rokov.
Ak by to bola pravda (návratnosť 4 roky) tak máme na svete obrovské množstvo FVE.
"Moznost instalovat tak velky vykon, ze by stacit aj v zime" - to akože 10x väčší výkon ako maximálne potrebujem v lete?
Najväčšia česká FVE Ralsko inšt. výkon 38 MW na 29ha vyrobí ročne 38GWh
JE Mochovce 1,2 cca 7 TWh = 184x viac
Na porovnateľnú výrobu budeme potrebovať pokryť panelmi 184 x 29ha = cca 5300ha
Stále to nerieši zimnú výrobu, ktorá je v januári 10x nižšia ako v júni.
Podľa Vás sa štát má vzdať DPH a spotrebných daní a má začať bez marže predávať FVE.
Lenže s predajom a inštaláciou sú náklady.
Aký výkon elektrárne máte na svojej streche? Ak je to také výhodné, iste to vlastníte.


