Koľko zamestnancov tvorí stredný management firmy s 1 000 zamestnancami?
Koľko zamestnancov tvorí stredný management firmy s 1 000 zamestnancami?
Nerozumiem čo má plat zamestnanca štátnej správy s dôchodkami.
Učiteľom znížime platy, lebo nebude na dôchodky.
Dôchodcovia valorizáciu dostanú, ale spravodlivú. Nebude garantovaná minimálna.
Slušný dôchodok z 2. piliera možno vyplácať tak po 25-30 rokoch.
Vždy to bude max. 1/3 dôchodku.
Preto ešte nemôžeš poznať nikoho v SR, komu by vyplácali slušný dôchodok z 2P.
Pre ľudí okolo 30 je to ale najrozumnejšie riešenie. Samozrejme treba investovať aj inak.
Máš pocit, že Mečiar, Fico, Matovič, ..doplň podľa uváženia...nemôže s peniazmi zdrhnúť.
Ak by tých 11 mld. v 2. pilieri bolo v prvom pilieri tak už neexistujú.
Je to len omrvinka. Záväzok štátu na vyplatenie dôchodkov by som odhadol na 200 mld. €.
Z čoho je problém poisťovne.
Mal by byť úmerný odvedeným odvodom= poistnému.
Musíš povedať aj kedy. Musíš povedať ktoré potraviny.
Ja nerobím dôchodcov menejcennými.
Možno by mal prísť aspoň 1 rok, keby bolo dôchodcovská inflácia vyššia ako bežná.
Dôchodca má iný spotrebný kôš, štruktúra bude iná.
Ak máte 1000€ a 500€ tak ich rozdelíte inak.
Aj spotrebný kôš študenta, matky na MD, samoživiteľky s deťmi a pracujúceho bez detí je iný.
Rôzny je spotrebný kôš rodiny s 1 a 3 deťmi, rôzny je pre nízko a vysokopríjmové skupiny.
Vo výpočte boli min. 3 chybné údaje.
1, počet platiacich nie 2 mil. ale 2,5 mil
2, 18% je síce často uvádzané číslo, ale na výplatu sa používa podstatne viac.
Príjmy z príspevkov na starobné poistenie 5 147 mil.€, výdavky na starobné dôchodky 6 788 mil.€.
3. Priemerná mzda v roku 2020 bola 1 133€.
Peniaze si možno požičať, nie vyrobiť. Ako správne chápete rozdeliť možno len to čo sa odvedie.
Kedy dali Kažimírova vláda dôchodcom?
Snáď nemyslíte ten posledný zúfalý pokus zachrániť volebný výsledok?
Dôchodcovská inflácia môže byť aj vyššia ako bežná inflácia.
Koľko si podľa Vás dôchodcovia zaslúžili? Aký by mal byť minimálny či priemerný dôchodok?
Každý požaduje ten najdrahší liek, pretože iný pre neho nie je dosť dobrý.
Pritom za rovnaké sa považujú len lieky s rovnakou účinnou látkou a rovnakým množstvom účinnej látky.
Najviac predpisovaným liekom je napr. Novalgin 500 mg tbl flm 1x20 ks - doplatok 1,48€
môžete si ale dať predpísať Metamizol Teva 500 mg tablety tbl 1x50 ks - doplatok 0,49€
Namiesto 0,074€ zaplatíte za tabletu 0,01€ teda 7x menej.
Účinná latka v oboch prípadoch totožná = metamizol sodná soľ, monohydrát
To je len príklad.
Pracujúcich je 2 500 000.
Odvody sú vyššie ako 18% (už vobec nie 14%) používajú sa aj peniaze z iných fondov.
Reálne sa na dôchodky minie > 25% hr. miezd.
Priemerná mzda je vyššia ako 1 000€.
Viac detí je cesta k pyramídovej hre.
Všetky peniaze z rezervného fondu už dávno idú na dôchodky.
Aké je Vaše riešenie?
Vieš ako sa vypočítaval dôchodok do roku 2004, ako sa upravoval vymeriavací základ?
Kde si to počul? JPP?
Veľa ľudí si, že keď zdražie 1 položka (chlieb) tak zdraželo všetko.
Chlieb a obilniny tvoria len 3,3% spotrebného koša.
Aktuálne ŠÚ vykazuje infláciu 1,1% (1-4/20 vs. 1-4/21)
Inflácia sa počíta na základe spotrebného koša. Spotrebný kôš dôchodcu sa predsa len líši od toho priemerného.
Potraviny budú mať väčšie zastúpenie. Nie preto, že dôchodca viac je, ale pretože nakupuje menej iných tovarov.
V bežnom spotrebnom koši tvoria potraviny 16,5% u dôchodcu to bude aj 25%.
Bude tam určite vyšší výdavok na lieky a nižší na vzdelávanie.
Dôchodcovská inflácia nemusí byť len nižšia ako bežná.
Prispievať svojim rodičom možno, len nemožno nezaplatené poistné započítať ako zaplatené.
Za jedno a to isté poistné nemožno očakávať svoj aj dôchodok rodiča.
Ale pozri akú má podporu s tým populizmom
Smutné je, že ten populizmus chcú voliči
Nulové riziko neexistuje. Existuje akceptovateľné riziko.
Naše školstvo je v úplnom rozklade. Nielen @rizlon1984, ale mnohí nevedia spočítať percentá.
S pojmom "väčšina" narábajú podľa svojej ľubovôle.
V SR bolo podaných 2 800 000 dávok, hlásení nežiadúcich účinkov je 5795 t.j. 0,2%, (2 z 1000)
závažných je 447 t.j. 0,016%. zo všetkých podaných dávok. (16 zo 100 000)
Evidujeme 3 úmrtia = 0,0001%, v súvislosti s podaním očkovacej látky zomrel 1 človek pri podaní 1 milióna dávok.
Na Covid zomrelo 12 400 ľudí a ďalších 2 400 zomrelo v súvislosti s COVIDom.
Asi sa nenakazili všetci, ale keďže nevieme obhájiť presné číslo nakazených tak počítajme s 5,4 mil.
12 400 / 5 400 000 = min. 0,22% z nakazených zomrelo, reálne je toto číslo 1,5-2%, lebo nakazení neboli všetci.
Po očkovaní zomierajú 2 ľudia z milióna (2 dávky), na COVID zomiera 2 271 ľudí z 1M.
Celkovo zomrelo 600k Američanov. 380 000 >=50 rokov (64%) a 220k <50 rokov (36%)
Z celkového počtu úmrtí vo veku 40-49 rokov spôsobil COVID 10% (18 000 zo 187 000)
Vedeli by ste mi definovať chemikálie? Nepoznám totiž nič čo by sa takto nedalo označiť.
Pre vašu predstavu v žalúdku máte žalúdočnú šťavu ph=2, ktorej hlavnou súčasťou je kyselina chlorovodíková.
Nevadí Vám kyselina v žalúdku?
Odporúčame