Už prestaňte s touto hlúposťou. Je to HOAX.
Mihál:
Richter interpelácia v NR SR
Richter FB
B. Kollár
Už prestaňte s touto hlúposťou. Je to HOAX.
Mihál:
Richter interpelácia v NR SR
Richter FB
B. Kollár
Už prestaňte s touto hlúposťou. Je to HOAX.
Mihál:
Richter interpelácia v NR SR
Richter FB
B. Kollár
Už prestaňte s touto hlúposťou. Je to HOAX.
Mihál: https://lnk.sk/ykw5
Richter v NR SR https://lnk.sk/expq
Richter FB https://lnk.sk/qz35
B. Kollár https://lnk.sk/ydhr
Už prestaňte s touto hlúposťou. Je to HOAX.
Mihál: https://lnk.sk/ykw5
Richter v NR SR https://lnk.sk/expq
Richter FB https://lnk.sk/qz35
B. Kollár https://lnk.sk/ydhr
a hľadajte ďalej ale hlavne nepíšte už tieto nezmysli
Už prestaňte s touto hlúposťou. Je to HOAX.
Mihál: https://lnk.sk/ykw5
Richter v NR SR https://lnk.sk/expq
Richter FB https://lnk.sk/qz35
B. Kollár https://lnk.sk/ydhr
Už prestaňte s touto hlúposťou. Je to HOAX.
Mihál: https://lnk.sk/ykw5
Richter v NR SR https://lnk.sk/expq
Richter FB https://lnk.sk/qz35
B. Kollár https://lnk.sk/ydhr
Už prestaňte s touto hlúposťou. Je to HOAX.
Mihál: https://lnk.sk/ykw5
Richter v NR SR https://lnk.sk/expq
Richter FB https://lnk.sk/qz35
B. Kollár https://lnk.sk/ydhr
Nechcel by si to nechať na každého slobodné rozhodnutie?
Každý si platil odvody za tie mu vypočítajú dôchodok.
Ja budem súhlasiť s tým, že ak tvoje deti prispejú tebe (nie do systému) o to menší dôchodok sa im vypočíta. Rovnako je to v príspevkoch do 2. piliera.
Ak tvoje deti zaplatia menej do systému, prečo by mali potom zo systému dostať rovnako ako tam odvedú moje deti, ktoré mi nebudú prispievať.
Nie je to o ničom inom ako o vykrádaní systému.
- myslím si a tak to uvádza aj literatúra, že náklady u 65 ročného dôchodcu sú v priemere vyššie ako u 75 ročného. Zjednodušene by som povedal, že si viac užíva, ak sa to slovo dá v dôchodku použiť. Samozrejme niekto môže byť čulí aj 80 ročný. Preto je lepšie ak o niečo viac dostane na začiatku.
-Dôchodky sa zvyšujú a ako vidno nie len o infláciu (novopriznané rastú viac).
Rovnako rastú platy a to je dobre. To že dôchodca dostane valorizáciu o infláciu je dobrý výsledok. O tom sporivé piliere môžu snívať. Ak by bola doba rýchlejšieho rastu cien, chceli by všetci 100% podľa cien.
O tomto je samozrejme možné viesť diskusiu do nekonečna a vždy sa bude niekto cítiť poškodený. Raz ten čo zomrel po roku na dôchodku a raz ten čo žil na dôchodku 30 rokov.
-
1) Už sa len dohodnúť na tom čo je to tá SPRAVODLIVOSŤ.
- je minimálny dôchodok spravodlivý?
- je úprava POMB spravodlivá?
- je vek odchodu do dôchodku spravodlivo určený?
Čo sa týka právnej neistoty tam súhlasím na 100%, že počet noviel je vysoký a každý chce presadiť tú svoju spravodlivosť.
2) Beriem tvoje vyjadrenie o rovnostárstve, ťažko sa mi tu sleduje čo kto kedy napísal.
Rovnaká sadzba, neznamená rovnakú sumu. Veď všetci platíme rovnakú sadzbu. ˇ
Mám k tomu ešte pár diskutabilných argumentov
- robiť s tým môžeme len to, že na začiatku uberieme aby sme na konci dôchodku pridali.
Výsledok by bol asi taký, že dôchodca ktorý si užije priemernú dobu na dôchodku by v konečnom dôsledku dostal to isté. Ten čo by bol na dôchodku krátko by dostal ešte menej ako dnes a ten čo by žil dlho by dostal viac ako dnes.
Obávam sa toho, že sa toho nedožiješ. Je Vás málo na to aby to nejaký politik otvoril.
Potom je tu proti Vám skupina ktorá si polepšila. Tej by sme to mali zobrať?
Máš pravdu, ale toto sú najmenšie chyby systému. Pridanie a ubratie nie je veľké,
Ty tu razíš názory, ktoré sú druhým extrémom voči ostatným diskutujúcim.
Možno ťa uspokojí, že na žiadnych zákonoch nepracujem.
Takže odo mňa nič nehrozí.
To čo navrhuješ je tak trochu argument typu:
"Veď máme všetci 1 žalúdok, tak majme rovnaký dôchodok"
To čo považuješ za NEHORÁZNOSŤ je pravda, či sa nám to páči alebo nie.
Ľudia neradi počujú pravdu, majú oveľa radšej ľudí, ktorí im hovoria ako im bolo ukrivdené.
Ja nie som politik a tak nemusím hovoriť ľúbivé vyhlásenia.
Koľko by mal byť ten sociálny rozmer dôchodku a čo je zásluhové.
Máme minimálny dôchodok za 30 rokov 334€, za 45 rokov je 410€.
Je to sociálne?
Sociálne zákony sa nemajú tvoriť na bezcitnej kalkulačke.
Čo rozpočet ten sa tiež nemá tvoriť na bezcitnej kalkulačke.
Zo 40 mld. rozpočtu VS ide na sociálne zabezpečenie 15,7 mld. €, na zdravotné 8 mld.
Ak chceme dať vyššie dôchodky, musíme niekde ušetriť.
Kde by si šetrila ty? Pozor, ušetriť treba sumu, ktorá dôchodcom výrazne pomôže.
Na dôchodky dávame 6,8 mld. ak by sme chceli 15% pridať treba hľadať 1 mld.
Keď ide východniar z BA s rodinou na víkend za rodičmi
nepoznám lacnejšie a ekologickejšie riešenie.
Nehovorte mi prosím o vlaku. BA -Humenné
Vlak 2+2deti 66€ 8 hodín vlakom + dostať sa na Vlakové stanice
Auto 480 km 40-50€ do 6 hodín.
A to je lístok na vlak silne dotovaný.
ŽS SK má na 100 mil. tržieb 300 mil. dotácie.
V ČR je v prevádzke 1317 km, vrátane už preznačených R
V Maďarsku je v prevádzke 1738 km.
v SR je v prevádzke 525 km pôvodných diaľnic a 303 preznačených rýchlostných ciest spolu 828.
Vzhľadom na počet obyvateľov sa mi to zdá porovnateľné.
To s Vietnamom, Kambodžou a Laosom nemyslíte vážne?
HDP PPP
Vietnam 1,148,054
Kambodža 78,065
Laos 62,797
EÚ 20,918,062
Naozaj si myslíte že krajiny Vietnam, Kambodža a Laos môžu ako spotrebitelia z týchto krajín nahradili
zákazníkov z EÚ?
EÚ nemožno vymeniť ani za Čínu. Čína už je zákazníkom Ruska.
Svoj nákup určite nezvýši o odbery ktoré smerujú do EÚ.
Toto je % rozdelenia ruského exportu:
China 13.4%
Netherlands 10.5%
Germany 6.6%
Turkey 5.0%
South Korea 3.8%
Italy 3.4%
Kazakhstan 3.3%
United Kingdom 3.1%
United States 3.1%
Poland 3.0%
Najprv píšete o inflácii a keď vám to vyvrátim, tak začnete s valorizáciou ADH.
To sú 2 rozdielne skutočnosti. Ani v jednom prípade nejde o poškodenie.
Dôchodca ktorý odišiel do dôchodku pred 10 rokmi zaplatil do systému podstatne menej ako ten čo odišiel minulý rok aj keď ich POMB je rovnaké,
Na dosiahnutie POMB =1 za rok 2020 bolo treba odvádzať zo sumy 13 104
za dosiahnutie rovnakého POMB=1 stačilo v roku 2010 odvádzať zo sumy 9 228
Preto sa pri nich používa rôzne ADH-
To čo namieta @Equity je síce nespravodlivosť,
ale týka sa započítania odvodov z krátkej doby 10 rokov.
Ak sa započítalo len 10 rokov mohlo to výrazne (pozitívne i negatívne) ovplyvniť dôchodok.
Dnes sa už započítava obdobie 1984 - 2020 = 36 rokov.
Ešte stále to nie je dokonalé ale každým rokom sa to predlžuje.
Za cca 10 rokov to bude už za celé pracovnú kariéru.
To bol veľmi nešťastný odkaz. Článok je z roku 2015 (2.2.2015, EuroEkonóm.sk)
To čo je tam uvedené, je PROGNÓZA.
Realita za rok 2020 je napr. tu: https://lnk.sk/imal resp. od roku 2010 tu: https://lnk.sk/rd58
Zatiaľ to beriem ako neúmyselnú chybu. Verím, že nabudúce
Z 1. dotácie na EV boli podporené (č. 52,53,83,696)
Porsche Cayenne S e-Hybrid
Porsche Panamera 4 E-Hybrid
Nikto sa s obeťou nemôže vymeniť.
Vakcína chráni proti poškodeniu zdravia a zároveň zdravie môže poškodiť.
Rozhodujúci je pomer medzi zachránenými a tými ktorí o život prídu po vakcinácii.
Bezpečnostný pás v aute chráni pred nárazmi a zachraňuje životy.
Poznám prípad, keď bezpečnostný pás po nehode zabránil opusteniu vozidla a vodič vo vozidle uhorel.
Napriek tomu bezpečnostný pás vo vozidle používam.
Na nežiadúce účinky sa prichádza postupne, riešenia ako sa im vyhnúť prichádzajú až následne.
Môžeme sa baviť o rýchlosti spracovania dát a rýchlosti zavedenia opatrení.
Nechcem nikoho obhajovať, ale aj vakcinácia bude mať svoje obete.
Na svete vraj po vakcinácii zomrelo 12 000 ľudí (neviem či to je pravda)
Na SR to vychádza 10 osôb.
Ak to v budúcnosti zachráni čo i len polovicu z tých,
čo by zomreli na COVID, tak to bude výborný pomer.
Ukazuje sa, že ich bude viac ako polovica. (viď účinnosť vakcín.)
Odporúčame