Ktorá špina v našom akváriu ti vadí? COx, NOx, PM?
Ktorá špina v našom akváriu ti vadí? COx, NOx, PM?
Ak nechcete podporiť lekárne, výrobcov, dodávateľov je tu jednoduché riešene. Ušite si rúško sami.
Ak je niečoho akútny nedostatok, ceny vyskočia hore. A je to dobre.
Rúška začnú vyrábať a dodávať aj taký, ktorým by sa to pri nízkych cenách neoplatilo.
Na druhej strane to obmedzí spotrebu.
Aj lekáreň mohla mať na sklade nejaké rúška nakúpené lacno a následne ich zdražila.
Určite to však nie sú tie, ktoré predáva dnes. Tieto už nakúpila draho.
O rok budú možno opäť za 6 centov.
To je síce pravda, ale niekde sa nám stratila cenová hladina v týchto štátoch.
Alebo si myslíte, že americký a ruský stíhací pilot majú rovnakú mzdu?
To je síce pravda, ale niekde sa nám stratila cenová hladina v týchto štátoch.
Alebo si myslíte, že americký a ruský stíhací pilot majú rovnakú mzdu?
To zaokrúhlenie máte isto zle. Samozrejme zaokrúhľuje sa celý nákup, nie položky.
Zaokrúhľuje sa na 5 centov, nie 10 centov. Mince 0,05€ (5 centov) sa rušiť neplánujú)
5,01 -> 5,00 -0,01
5,02 -> 5,00 -0,02
5,03 -> 5,05 +0,02
5,04 -> 5,05 +0,01
5,05 -> 5,05 0,00
5,06 -> 5,05
5,07 -> 5,05
5,08 -> 5,10
5,09 -> 5,10
5,10 -> 5,10
Celkovo to nemá vplyv na výslednú sumu všetkých zaplatených nákupov.
Zmenšite výmeru obchodu a máte vyriešené.
Za MIGy nám toľko nikto nedá
Lenže podmienky v III. pilieri sú nevýhodné.
Ak ti neprispeje zamestnávateľ, je to čistá strata.
Som presvedčený, že toto tvrdíš aspoň 10 rokov.
Nechápem, prečo ťa to trápi.
Skúsme to v číslach.
Všetko zo stránky sociálnej poisťovne https://www.socpoist.sk/hospodarenie/554s
Pracujúci pošlú do SP na starobné poistenie ročne 4,1 mld. €
Dôchodcovia už dnes čerpajú 6,4 mld. (chýba 2,3 mld.)
Počet pracujúcich bude klesať, počet dôchodcov bude rásť.
Príjmy SP za 2017-2019 rástli o 1,8% z 4,068 mld. na 4,142
Výdavky za 2017-2019 rástli o 9,8% (z 5,838 mld. na 6,412 mld)
Všetci tvrdíme, že dôchodky sú nízke.
Ľudia síce pracujú dlhšie, ale aj žijú dlhšie.
Inak by sme nemali rastúci počet dôchodcov, napriek zvyšovaniu veku odchodu do dôchodku.
2010........930 443
2015.....1 014 222...+9,0%
2020.....1 082 804...+6,7%
Zdaňovanie robotov? Roboty sa veľmi rýchlo presťahujú do krajín, ktoré ich nezdania.
Takému robotu, je úplne jedno v ktorej krajine pracuje.
Ako ste prišli na plat 2000€, je pre mňa záhadou.
Je to ale veľký nezmysel.
Medzi konaním RF, keď všetkých neaktívnych presunul do "zabezpečených" dlhopisových fondov
a dnešným konaním je rozdiel.
Vstúpiť v 35 rokoch je rozumné aspoň pre 70% ľudí, ak si niekto neverí, jeden list to vyrieši.
Presunúť aj mladých do dlhopisových fondov bola hlúposť.
Za istých okolností je to možné. Existuje veľa spôsobov ako sa k tomu priblížiť.
Otázka je čo nazývaš II. pilier?
Podobné schémy majú v rôznych krajinách.
Nevedeli to robiť ani komunisti, ani Orbán.
Grafy za SR a Maďarsko dosahujú veľmi podobné hodnoty.
Aktuálne sa jednej žene narodí 1,5 dieťaťa a to je logicky málo.
Pôrodnosť klesala aj za socializmu, nevidím dôvod si myslieť, že by to neklesalo ďalej.
Keď si to vysvetlíš po svojom, tak ti to sedí.
Aj dnes vyprodukované potraviny by nás uživili.
Pracovných miest tam veľa nevidím. Možno 10 000,
Ja som ti do hlupákov nenadával.
Faktom je, že potraviny vyprodukované v SR by nás uživili.
Výpadok energetiky by sme dlho nevydržali. Ani produkcia potravín by bez ropy, plynu a energie nebola možná.
Máš pravdu, teraz som si spomenul. Ale k sebestačnosti to malo ďaleko.
https://zurnal.pravda.sk/spolocnost/clanok/4…
a potom ešte raz
1. odkaz
- F16 Viper - nekupujeme. Viper je modernizácia starších F16
- "Vo výberovom konaní za 3,1 miliardy dolárov" ,
- "Financie však nestačia na 16ks. Indonézia kúpi len 12ks.
- 12 ks SU35 za 3,1 mld. €?
SU35 je dosť iné lietadlo ako F16, podľa mňa drahšie na nákup aj prevádzku.
Ostatné odkazy to podľa mňa len potvrdzujú.
Nám dodané lietadlá budú novovyrobené.
Nekupuj si napr. Mercedes G, je z roku 1979. To by už vôbec nemali predávať.
Viete odlíšiť význam slov "transparentný" a "korupčný"?
Odporúčame