Takže potrebujeme drahšie v nákupe aj na prevádzku?
Odkiaľ beriete, že ten stroj je lacnejší?
Kedy ich vedia dodať?
Takže potrebujeme drahšie v nákupe aj na prevádzku?
Odkiaľ beriete, že ten stroj je lacnejší?
Kedy ich vedia dodať?
Česi nič nekúpili, majú prenajaté.
Načo by nám bolo 50 000 pľúcnych ventilátorov? Ani 1000 nebudeme potrebovať.
Kto by ich obsluhoval? Koľko by to Chirana vyrábala? Dokáže robiť max. 100/mesiac.
Verím, že sa snažíš.
Máš záhradku a všetko si dopestuješ.
Je ich v obehu veľa a stále sa strácajú a treba novú razbu. Od roku 2009 sme vyrazili až 3x toľko 1c mincí ako sme vydali v roku 2009. Napr. 1€ mince sme nerazili prakticky vôbec.
Od roku 2009 bolo do obehu uvedených cca 1 085 mil. ks mincí všetkých nominálov.
Z tohto počtu je 385 mil.ks 1c a 246 mil. ks 2c., tvoria skoro 58,2% počtu vydaných minci.
Ich hodnota je však len cca 8,8 mil. €, t.j. len 3,4% hodnoty vydaných mincí.
Z repky sa robí repkový olej, ktorý nahradil bravčovú masť.
Akú máme energetickú bezpečnosť?
Ropu, plyn, jadrové palivo všetko dovážame na 100% a nikomu to nevadí.
Naša energetická sebestačnosť je minimálna.
Poľnohospodárstvo vyrobí podstatne viac potravín, ako dokážeme skonzumovať.
Napr. obilovín dopestujeme cca 4 mil. ton. Na potraviny sa použije cca 25-35% obilia.
V SR sme nikdy nepestovali ryžu a nikomu to nevadí.
Spotreba zemiakov klesla z 90 na 50 kg na osobu a rok.
To by zodpovedalo spotrebe 270 tis. ton, úroda 2018 bola 170 tis. ton.
To rozhodne nie je na hladovanie.
Nikto nebude pestovať plodinu, ak vieme doviesť lacnejšie, nepredal by ju.
Ak tlačíte štát do sebestačnosti, prečo nie ste sebestačný ako rodina.
Autor sa asi nepamätá, kedy skončil socializmus.
Ak odmyslíme zachované historické vozidlá tak autobus a trolejbus z rokom výroby do 1989 sa neprevádzkuje.
Električky majú životnosť 20 rokov a rekonštrukciou ju možno o 15 rokov predĺžiť.
Nejaké rekonštruované električky s pred 1989 sú ešte prevádzkované. Rozhodne to nie je väčšina.
Tej pôdy zďaleka toľko nezmizlo. Tie "plechovice" zaberajú možno 0,5% ornej pôdy.
Výmera ornej pôdy v roku 1999 bola 1 482 tis ha, dnes je cca 1 407 tis. ha.
V poľnohospodárstve celkovo pracovalo do 200 000 zamestnancov,
takže nemohlo zaniknúť 300 000 pracovných miest.
Je pravda, že dnes tam pracuje len 25 000 zamestnancov.
O prácu v poľnohospodárstve nie je záujem.
Zemiaky sme pestovali na obrovskej výmere 55 000 ha, dnes len cca 8 000 ha.
Za to nám vzrástli plochy repky, slnečnice a sóje.
Pestujeme to čo sa oplatí pestovať.
Podiel poľnohospodárstva na HDP je cca 2%, automobilového priemyslu 13%
Ak nevidíte rozdiel, tak ja ho vidím.
Vo Vami spomínanom lete nedošlo k zraneniam či stratám na životoch.
Nedošlo ani k poškodenie lietadla.
Naopak let SU-1492 5.5.2019 skončil katastrofou. 13 úmrtí, zranení a zhorené lietadlo.
Asi to myslel tak, že teraz nám sem budú voziť plechy z USA.
To je samozrejme nereálne.
Ktože to privatizoval VSŽ?
Kto ho vytuneloval?
Nemyslel som manžela, v jeho prípade pôjde o rovnakú vekovú kategóriu.
Skôr som mal na mysli deti, susedov, poštárku, ...
Odkiaľ pochádza ten údaj? Nepozdáva sa mi.
FR uvádza cca 6000 vážnych alebo kritických stavov.
Tomu by zodpovedal aj denný prírastok mŕtvych.
U nás je v tejto kategórii uvedených 5 osôb. Podľa iných zdrojov je na JIS 7, na ventilácii 2
Hospitalizovaných máme určite viac - 165, z toho u 73 je potvrdený COVID.
Na 1000 testom potvrdených nákaz do 200 hospitalizovaných.
Ja to rešpektujem. Tu ale riešili problém, čo s tým.
3 roky pred dôchodkom už musím s takým niečim počítať, ak nepracujem pre štát.
Možnosť práce, je tam uvedená, lebo je to rozdiel.
V SR pracuje cca 150 000 (14%) starobných dôchodcov,
1 700 (12%) predčasných starobných dôchodcov a
100 000 (43%) invalidných dôchodcov.
Nemáte naozaj nikoho, kto by ten list poslal za Vás?
Musel byť ten list doporučený?
Ja som bol na pošte mimo BA, rad tam bol.
Dôchodca asi jeden. Išlo to v celku slušne.
Za 10 minút som bol vybavený.
Príčinou havárie zrejme nebol blesk, ale veľmi tvrdé pristátie s plnými nádržami.
Hmotnosť lietadla prekročila max. pristávaciu hmotnosť.
Piloti sa zrejme dopustili viacerých chýb. Ľahko je ale dodatočne súdiť.
Ak má 3 roky do dôchodku, tak nemá inú voľbu ako úrad práce.
Ak má cca 2-2,5 roka pôjde na úrad a následne do predčasného dôchodku.
Ak má menej ako 2 roky má voľbu buď rovno predčasný dôchodok, alebo najprv úrad práce a potom predčasný alebo riadny dôchodok.
Aj pri >10% nezamestnanosti môže byť záujem o "lacného" zamestnanca.
Za 200€ mesačne si treba predstaviť niekoho na čiastočný max 1/3 úväzok.
Súhlasím, len počet potrebných lôžok považujem za prehnaný.
V krajinách s najväčšou mierou nákazy je cca 4000 nakazených/ 1M obyvateľov.
V Maďarsku to zodpovedá 40 000 lôžkam, lenže počet hospitalizovaných z celkového počtu nakazených je možno 20% a v tom prípade by sme mali hovoriť o 8 000 lôžkach.
Maďarsko má v nemocniciach cca 70 000 lôžok, z nich reprofilizovať 7 000 by nemal byť problém.
Pre porovnanie celkový počet postelí na 1000 obyvateľov.
IT 3,4...E 3,2....UK 3,0
D 8,3....CZ 6,8....HU 7,2....SK 6,1
Kde chce dnes zohnať 8 000 pľúcnych ventilácií a obsluhu k nim je pre mňa záhadou.
Aj prípade jeho výpočtov (30 000 postelí), by každý štvrtý potreboval pľúcnu ventiláciu.
Vy viete aj to čo nevie CIA, MOSAD, MI6, FSB, BND, DGSE, ....
Všetko Vám to prezradil Google.
Nebojíte sa, že Vás zlikvidujú?
Odporúčame