Na odsúhlasenie sa vyžaduje súhlas účastníkov, ktorí vlastnia najmenej dve tretiny výmery pozemkov.
V mojom prípade odhadujem viac ako 1 000 vlastníkov a nespokojní boli 3.
Na odsúhlasenie sa vyžaduje súhlas účastníkov, ktorí vlastnia najmenej dve tretiny výmery pozemkov.
V mojom prípade odhadujem viac ako 1 000 vlastníkov a nespokojní boli 3.
O čo teda ide?
Máš 10 pozemkov , rôznych výmer a rôznych podielov.
1, ..1 000 m2 1/5.........1 LV spolu s ďalšími 6 vlastníkmi 3 majú tiež po 1/5 a traja po 1/15
to je typický príklad 5 súrodencov, kde po jednom už dedili jeho 3 deti.
2, 29 000 m2 1/10.......1 LV spolu s ďalšími 2 vlastníkmi
....
10, 1500 m2 1/2..........1 LV spolu s ďalšími 2 vlastníkmi
LV nie je možné spojiť nakoľko sú v časti B rozdielne.
Urobia sa "pozemkové úpravy" výsledkom budú 1-2 pozemky kde budeš jediným vlastníkom.
Tieto 2 pozemky sa zapíšu na nové LV.
Okrem menšieho počtu LV, čo je v podstate administratíva, budeš mať reálne TVOJE pozemky nie spoluvlastníctvo.
1, Viac katastrálnych území = viac LV
2, Viac nehnuteľností (1 vlastník) na viacerých listoch vlastníctva = Častý neporiadok katastra.
Kataster totiž nie je prepojený na register obyvateľov. Ak si kúpil (zdedil) nehnuteľnosť a v čase kúpy si býval na adrese 1 a druhú nehnuteľnosť si kúpil keď si býval na adrese 2.
Takí vlastníci sa nespoja, nakoľko to podľa katastra nieje jedna osoba. Stačí inak zapísané meno.
3, Tu je to podstatné. Nehnuteľnosť ktorú vlastní viac podielových vlastníkov.
Tu je často vystavený LV na každú nehnuteľnosť. Veľmi typické je to v prípade bytových domov.
Rovnako to však bude na spoločnom pasienku, či lese.
Ak máš 2 byty nebudú na jednom liste vlastníctva.
LV má totiž svoje časti:
A: Majetková podstata = čo vlastníš
B: Vlastníci = kto to vlastní
C: Ťarchy
Časť B bude jedinečná a už sa nebude nikdy opakovať.
Dánsko je rozlohou porovnateľná krajina zo SR (43 000 km2 oproti SR 49 000km2)
V Dánsku sa zabije 20 miliónov ošípaných. 90% ide na vývoz.
Už i Dáni to vidia ako problém.
V SR je to asi 500 000. Doba výkrmu je 5-6 mesiacov.
Za rok v SR môžeme zabiť cca 1 mil. (údaje uvádzajú len 700 000)
Sebestačnosť je na úrovni 40%.
Myslím, že by sme mali dovoliť chovať tu svine. Otázka je vysoká koncentrácia, kvôli efektivite.
Kde sa rodí dosť detí? V SR určite nie.
1, počet dôchodcov stále rastie.
2010........930 687
2015.....1 019 249 +9,5%
2019.....1 066 385 +4,6%
2, počet detí nar. v roku
1979....98 263 REKORD
1980....92 996 -5%
1990....79 103 -15%
2000....54 741 -30%
2010....60164 +10%
2017....58 735 -2,5%
Celkový pokles -40% (2017 vs. 1979)
Čo je horšie pred 25 rokmi bolo vo veku 20-40 rokov 790 000 žien
Tým sa rodilo priemerne 90 000 detí/rok
Dnes je vo veku 20-40 rokov 771 000 žien
Tým sa rodilo priemerne 60 000 detí/rok
O 20 rokov bude vo veku 20-40 rokov 516 000 žien.
Ak by mali rovnakú pôrodnosť tak by sa rodilo 40 000 detí/rok
Všetko údaje ŠÚ SR. Tie údaje sú dostatočne presné.
Ľudí máme spočítaných dosť dobre.
Ešte pribudne emigrácia mladých.
Za 20 rokov odíde do dôchodku 1,5 mil. ľudí, do pracovného pomeru však nastúpi len 1 mil. ľudí.
Čo je hlúposť?
LV vlastníctva nejde cez viac katastrov, to je snáď jasné.
Jeden zo základných parametrov LV je "Katastrálne územie"
Ale je len málo vlastníkov, čo má pozemky v 10 katastroch.
Nie je problém, že máte pozemky aj po otcovi aj po mame.
Problém je veľa, niekedy >100, vlastníkov na jednom LV.
Už vôbec to nie je moja konštrukcia.
Nie nechápeš.
Aj keď tvoja predstava je podobná tým, ktoré mali mnohí pred úpravami.
Osobne som zažil. Hádky boli, ale nakoniec bola veľká väčšina spokojná.
Už jednu takú úpravu máme pre príslušníkov PZ, ASR, HaZZ, ....
Tá teta v uniforme, čo vydáva OP, je strašne narobená a preto má nárok na výsluhový dôchodok.
Tá druhá, na vedľajšej stoličke bez uniformy, robí tú istú prácu a na výsluhový dôchodok nárok nemá.
Minule sa ozvali zamestnanci mestských polícií, či sú oni horší ako ostatní príslušníci.
Keď vidím hovorkyňu akejkoľvek menovanej zložky (samozrejme v uniforme) zamýšľam sa nad náročnosťou jej profesie.
Že sa to týka aj pracovníkov NBÚ je pre mňa vrchol.
Počet vlastníkov sa nezmení.
Len počet zápisov 1 vlastníka sa zmení.
Dnes máte napr. 22 parciel na 10 listoch vlastníctva.
Po úpravách budete mať 1-2 listy vlastníctva a 4 parcely.
A čo by Ste navrhovali? Problém nie je v DPH.
Problém je v zlodejoch.
Nehovorí sa o druhej strane, ktorá vratku vyplatila.
Kontrola chodí na oveľa menšie sumy.
Iste, s tým sa dá súhlasiť. Otázka je nájsť hranicu, čo je manuálna práca.
Existuje veľký rozdiel aj medzi robotníckymi profesiami.
Na murárovi sa zhodneme a na stavbe a vo výrobe by by sme našli veľa profesií.
Je predavačka, skladník, kuchár, čašník, ... manuálna práca?
Je napr. zdravotná sestra či učiteľka menej narobená ako čašník?
A teraz si predstavte, že budú ľudia ktorí vystriedali 10 profesií.
Tých 40 rokov nevymysleli v OĽaNO. Napr. to funguje v Taliansku. (myslím, že 42 rokov)
Problém 64 rokov nie je aktuálny dnes, ale cca o 15-20 rokov. Aj to bude predlžovanie postupné.
O 20 rokov bude rok 2039 a 40 rokov budú mať odpracované ľudia ktorí začali pracovať v roku 1999.
Lenže štúdium sa od roku 2004 nezapočítava. Ak VŠ skončil 6+9+4+5 ako 24 ročný.
Odrobí 40 rokov a bude mať 64 rokov.
Pomôže to práve SŠ, ktorí nastúpia pracovať po skončení školy.
Nesmú mať však žiadne obdobia nezamestnanosti a to za 40 rokov nebude ľahké.
40 rokov je podľa mňa spravodlivejších ako nejaký strop.
Si si istý?
Od minulého roku je vek odchodu do dôchodku pre mužov a ženy rovnaký.
V dôsledku reformy Fornero sa vek potrebný na odchod do starobnému dôchodku zvýšil na 66 rokov a 7 mesiacov. Ako sa očakávalo, od budúceho roka sa vek odchodu do dôchodku zvýši o niekoľko mesiacov.
Je pravda, že existujú rôzne formy predčasného dôchodku.
Naozaj si chcel reagovať na mňa?
Kde straším dôchodcov?
Niečo takéto:
https://www.profesia.sk/praca/hs-tec/O3621914
ostatné mzdy cca 1000-1400€ v hrubom.
Pri tvojej praxi predpokladám hornú úroveň, pri troche šťastia aj niečo nad hornou úrovňou.
Ak si myslíte, že obyvatelia SR zatočia s odbytom zahraničných výrobkov a služieb tak to nie je možné.
Napr. ak prestaneme kupovať vozidlá VW, tak nekúpime cca 10 000 vozidiel. VW to veľmi neublíži, lebo ich produkcia je rádovo 10 mil. vozidiel. Náš odber je 1/1000. Otázka, je čo by sme kupovali?
Možno je tu konkurencia v potravinách, ale to je tak všetko.
Aj potravinárske podniky v SR sú vlastnené zahraničným kapitálom.
TOP 5 potravinárov
Názov .....................................Obrat........ ................Vlastník
RAJO a.s. ..............................170 962 314 €............Meggle AG
Nestlé Slovensko s.r.o............167 073 875 €............Nestlé Ltd. a
MECOM GROUP s.r.o............129 412 709 € ..........CARNIBONA HOLDINGS LIMITED Cyperská republika
Považský cukor a.s.................121 429 360 €...........Nordzucker AG
Heineken Slovensko, a.s........119 751 020 €...........Heineken International B.V. Holandské kráľovstvo
Čo a kde mám kupovať?
To je veľmi široko postavená otázka.
Asi bude viac rozhodovať profesia.
Ak v strojárskom priemysle pracuje upratovačka a generálny riaditeľ majú výrazne rozdielny plat.
Myslím, že nie si ani upratovačka a ani GR a preto by bolo treba definovať profesiu.
Aj stredné Slovensko je široký pojem.
Juh živorí (Lučenec, R. Sobota), sever je na tom podstatne lepšie (Žilina).
Použi http://www.profesia.sk a zistíš platy.
Sú o niečo nižšie ako realita, lebo zverejnenú sumu už nesmú podliezť.
Odporúčame