A čo ste robili doteraz?
Mali Ste možnosť nevstúpiť a 4x možnosť vystúpiť.
Ste horší ako UK.
A čo ste robili doteraz?
Mali Ste možnosť nevstúpiť a 4x možnosť vystúpiť.
Ste horší ako UK.
Čo je podľa teba sporenie?
Tu je definícia:
Sporenie je odkladanie a zhromažďovanie nateraz nadbytočných finančných prostriedkov, ktorého cieľom je nadobudnutie úspor. Tie sú opakom dlhu a ich prostredníctvom vzniká majetok alebo kapitál. Predstavujú rozdiel medzi disponibilným príjmom a výdavkami a posudzuje sa objemom financií za určitý čas.
Sporenie nemusí ísť len do pančuchy. Tam sú tiež riziká straty, aj keď to tak na 1. pohľad nevyzerá.
Potom je tu nezmyselná garancia vkladov v dlhopisových fondoch. Ani to nie je sporenie?
Poisťováci si tam dajú takú REZERVU, ako teraz životné poisťovne.
Počítajú, že priemerný dôchodca bude žiť na dôchodku 25 rokov.
Reálne je to asi 17 rokov.
Snáď nemáme v SR len upratovačky? Určite ich nie je 1 milión.
Ja mám pocit, že tu máme samých Mgr. a Ing.
Keď som nastupoval do práce ako 23 ročný.
Môj plat dosahoval 70% priemeru.
Dnes dosahuje násobne viac.
Prečo by ich mali vyraďovať?
Vy viete dopredu na 20 rokov zárobok?
Viete povedať ako dlho bude žiť?
Viete či bude v čase smrti ženatý/vydatá?
Ak viete odpovedať na tieto otázky potom sa môžme baviť o výhodnosti
Zarobiť v 2. pilieri pri odvodoch z minimálky možno len v prípade smrti pred poberaním, prípadne krátko po nej.
Ak bol ale účastníkom 2. piliera jeho krátenie dôchodku bude cca 0,875
Riadny dôchodok 303*0,875 = 265€
Dôchodok z 2P Našetrená suma cca 7000€, dôchodok 23€
Spolu 265+23 = 288.
Minimálny krátený dôchodok 303 *0,875 = 265. Nemá nárok na doplatok.
Ak bol len v 1P dostane rovnako ako spomínaná upratovačka 322€
Kto z tých dvoch si zaslúži lepší dôchodok?
Ak sem napíšete podľa akého zákona štát doplatí do minimálneho dôchodku pre účastníka 2. piliera tak Vám pošlem 20€.
Aby nedošlo k omylu.
Aj účastník 2. piliera má nárok na minimálny dôchodok, ale krátený o nezaplatené odvody do 1. piliera.
Takže to dopadne asi takto:
Upratovačka pracovala na polovičný úväzok a dostávala povedzme 40 rokov 60% minimálnej mzdy dnes to zodpovedá 312€. Má nárok na minimálny dôchodok vo výške, 322€ to je viac ako jej plat.
Jej odvody boli 18% z 312€ = 674 € za rok.
Zamestnanec pracoval za 60% priemernej mzdy a bol 15 rokov účastníkom 2. piliera
Dôchodok z 1. piliera je 0,6 x 40 x 12,6657 =303€, zvýšenie na min. na 312€
Jej odvody boli 18% z 600€ = 1296 € za rok.
2. pilier nikoho nezvýhodňuje.
Takmer nikto nemusí žiť od výplaty k výplate.
Poznám aj dobre zarábajúcich ľudí, ktorí žijú od výplaty k výplate a pomáhajú si kreditkami.
90% určite dokáže ušetriť 10% zo svojho príjmu.
Pojem dôstojne žiť, je taký veľmi vágny a každí si predstaví niečo iné.
Dôstojne žiť na Ukrajine znamená niečo úplne iné ako Luxembursku.
Treba povedať, že to bolo dobrovoľné. Lenže ľudia sa nestarali a uverili Ficovi.
Je to tak na 5% dôsledok jeho zásahu. Tvrdil, že im dáva garancie
Na druhej strane tvrdím, že kto pre svoj dôchodok nebol ochotný napísať 1 list, tak do 2. piliera nemal vstupovať.
Nie že by to vôbec nebolo možné, ale niektoré informácie nie sú úplné.
Pri preraďovaní sa ide postupne 10% každý rok. Možno obmedziť na 5%.
Veľmi pravdepodobne máš ešte značnú časť v akciách alebo indexoch.
Poplatky byť 1000€ nemohli byť.
Za vklad 2000€ je poplatok 20€.
Za správu je to 0,07% z majetku mesačne. = cca 0,84% z majetku.
Predpokladajme majetok 20 000€ poplatok je =168€
Ešte by mohol byť poplatok zo zisku a ten je 10% zo zisku pri raste 15% =3000 by to bolo 300€
Najhoršia ešte ako tak pravdepodobná výška poplatkov je 500€.
Fakt je, že prepad bol koncom roka a teraz sa fondy vrátili späť.
Takže tvoj stav dnes už bude iný.
Mňa nikto neodsúdil a myslím, že je tu aj mnoho iných ktorí si potraviny vyberajú.
Iste nerobím laboratórny rozbor, ale nie je problém nakúpiť aj kvalitné potraviny.
Už ste niekedy robili účtovníctvo?
Ako by Ste chceli obmedziť reklamu?
Prečo len u reťazcov?
Prosperuje?
Spoločnosť AutoWay s.r.o. v roku 2018 zverejnila tržby 3 342 € so stratou -44 639 €.
Necítim sa byť ekoteroristom, napriek tomu skúsim odpovedať.
Neviem ako dlhú ulicu Ste mali na mysli, ale predpokladajme že EV dosiahnu 10% zo všetkých vozidiel.
To znamená EV v každom desiatom dome.
To je v SR cca 200 000 vozidiel. Na rozdiel od ekoteroristov si nemyslím, že to bude skôr ako o 5 rokov.
Ročný predaj nových vozidiel je cca 100 000.
Ak by EV tvorili 40% predaja = 40 000 vozidiel tak by sme tento stav dosiahli o 5 rokov.
Takýto stav by rozvodná sieť s istotou zvládla bez zmeny.
Bežná nabíjačka má odber 7,2 kW.
To zodpovedá odberu elektrickej varnej dosky.
Inštalácia varných dosiek, žiadny odpor nevyvolávala.
Doma máme aj veľa iných spotrebičov s vysokým výkonom.
Máme aj domácnosti, ktoré elektrinou kúria a nie je to žiadny problém.
Holienčík len chcel spoplatniť veľké ističe.
Minimálny dôchodok sa účastníkom 2P kráti = znižuje v pomere odvedených odvodov 1P:2P
Menový kurz možno nastaviť? Len tak, ako sa nám páči.
Aj to bolo za socializmu. Ale potom Vám ŠBČS dala na dovolenku devízový prísľub max 200 USD.
Neviem či Vám rozumiem, ale fyzická práca sa viac podieľa na HDP?
Tak neviem z čoho tvorí HDP také Luxembusko.
Ak by mal málo napr 10 rokov, tak sa ho dnešná zmena ústavy netýka.
Ak má 20 rokov tak mu je to tiež na nič.
Ústava sa za posledných 20 rokov 1999-2018 menila 18x.
Dnešné hlasovanie malo význam len pre RF, aby mohol vyhlásiť:
"Dôchodkový strop je obrovský sociálny počin."
Odporúčame