VIDEO: Dôchodcovia nebudú platiť koncesionárske poplatky
Agenda 2020 rýchlo som prečítal aspoň časť o dôchodkoch. V celom dokumente nie je číslo 128€,
O dôchodkovom systéme je tam toto:
Dôchodkový systém
2.3.1. postupne posilníme mieru solidarity v I. pilieri To je ľavicové opatrenie
2.3.2. primerane znížime odplaty pre dôchodkové správcovské spoločnosti
Určite poteší všetkých min. 1,5 mil. účastníkov 2P
2.3.3. postupne zvýšime príspevky do II. piliera na 9%
Nevidím problém
2.3.4. zavedieme povinnú účasť v II. pilieri od 35 rokov života len do našetrenia sumy
potrebnej na vyplácanie doživotného dôchodku, najmenej vo výške životného
minima
Toto nevidím šťastne, niektorí si nenašetria nikdy
2.3.5. zvýšime nezdaniteľnú časť základu dane na dobrovoľné príspevky do II. piliera
To je v poriadku.
Min. mzda je diskutabilná. Na fungujúcom trhu práce je zbytočná.
Odborárska MM na úrovni 60% priemernej je zlá.
Ak dám upratovačke min.mzdu, bude to asi v poriadku.
Ak bude učiteľka s VŠ zarábať rovnako ako upratovačka, bude to zle.