Schmögnerová o emóciách v kampani, bohatých sponzoroch a médiách
Nie je to čiernobiele.
Bol tu zbrojársky priemysel, ktorý vyvážal zadarmo.
Potom ťažký priemysel VSŽ, ZŤS, Niklovka v Seredi a Hlinikáreň v Žiari.
Skupina chemických podnikov Slovnaft, Duslo, CHZJD, Chemko, Chemosvit, Chemlon, Plastika.
Papierne SCP, JCP.
Všetci produkovali veľa škodlivín do ovzdušia.
Pár firiem, čo robili spotrebný tovar.
Tesla Orava, Calex, Slovenská armatúrka Myjava, ZDA Partizánske, MIER Topolčany...
Žili z nedostatku tovaru a tak sa minul aj ten neinovovaný.
Napr.: Škoda 1203 - odviezla z pôrodnice a aj na cintorín.
Korupcia sa vtedy volala úplatok a dávala sa všade.
Ten priemysel bol vo veľkej väčšine konkurencie neschopný.
Ak Ste sa za socializmu nestretli s korupciou, tak Ste vtedy nežili.
Úplatok sa dával za všetko, čo malo hodnotu.
Poznali sme Tuzex a vekslákov a ostnatý drôt na hranici.
Je pravda, že chleba, rožky, mlieko a niekedy aj mäso sme si mohli kúpiť.
S TV, pračkou a autom už to také isté nebolo.