Celkom by ma zaujímalo ako sa rozdeľuje HDP do krajov.
Ak podľa sídla firmy, tak je to úplný nezmysel.
Existuje totiž množstvo firiem so sídlom v BA, podnikajúcich na celom území SR.
Ako príklad Slovenské Elektrárne, SPP, TESCO, LIDL, KAUFLAND.
Celkom by ma zaujímalo ako sa rozdeľuje HDP do krajov.
Ak podľa sídla firmy, tak je to úplný nezmysel.
Existuje totiž množstvo firiem so sídlom v BA, podnikajúcich na celom území SR.
Ako príklad Slovenské Elektrárne, SPP, TESCO, LIDL, KAUFLAND.
Progresívnu daň vidím ako problém.
Aké pásmo by mali právnické osoby?
Všetku daň PO by platili spotrebitelia.
U automobiliek by to problém nebol. Ale čo u všetkých ostatných služieb.
Predstava, že to zaplatia bohatí je vždy dosť iluzórna.
O politike sa nebavím.
čo z tej reklamy mal A.K: je jasné.
Čo by získal podnikateľ?
Daň je veľmi často daná ako %. Z platu vyberieme % veľa, z majetku % málo.
Dane z majetku sa nevyberajú pevnou sumou napr. 10 za m2.
Napr 1% z hodnoty nehnuteľnosti.
Po zvýšení daní z nehnuteľností, by sa znížili dane zo mzdy.
Koľko je drvivá väčšina? 70,80 alebo 90%?
V ktorej krajine býva toľko ľudí v nájomných bytoch?
V EÚ býva vo "vlastnom" 69,3%.
Najmenej je to v Nemecku 51,7%, Rakúsku 55%, Dánsku 62%, Veľkej Británii 63,4%,Francúzsku 64,9%
Najviac v Rumunsku 96,0%, Litve 90,3%, Chorvátsku 90,1%, SR 89,5% Maďarsku 86,3%
Nevidím ani väčšinu, nie to DRVIVÚ väčšinu?
Ja nestojím o propagovanie vlastnej tváre a knihu som nenapísal a ani sa nechystám.
Ak 1M priznám a zaplatím dane 21% ostane 790K, zaplatím 7% daň z dividendy =
ostane 734 700. To je už čisté.
Ak zaplatím reklamnej agentúre 1M, tak musí niečo vyprodukovať.
Ak by to bolo za 100k, tak to každý pozná, že to nemá cenu 1M.
Ak to bude podstatne viac už to nemá veľký zmysel.
Je pravda, že máme vysoký podiel vlastnených nehnuteľností, ale nie je to až také špecifikum.
Existuje viacero podobných krajín.
Vysporiadať sa z "dôchodcami " nie je až taký problém.
Stačí zaviesť nezdaniteľné minimum napr. 100 000€ na osobu.
Ešte pripomeniem 2 náklady:
1, ÚDRŽBA
Byt bez údržby by za 30 rokov určite stratil na hodnote.
Je pravda, že dnes sa aj starý byt (takmer bez údržby) predáva draho.
Jeho reálna hodnota je však nižšia o potrebnú rekonštrukciu.
Priemerná rekonštrukcia 3-izbového bytu je cca 20 000€.
2, ZARIADENIE
Veľa prenajímaných bytov, sa prenajíma zariadených.
Cena zariadenia, je síce podstatne nižšia ako cena bytu,
ale opotrebovanie je podstatne rýchlejšie.
Tie "miliardy" si dal do ". Takže reálne koľko % obratu môžeš dať do reklamy?
Netvrdím, že to nejde. Robia to mnohí.
Ak dám 1M do reklamy, niečo sa musí aj uribiť, koľko Ti reklamka "vráti"?
Nerozumiem Vašim číslám.
"polovicu ide na mzdy a zvyšok si rozdelí menežment."?
To nezostane nič vlastníkom? O akom zisku píšete?
V ktorých firmách mali byť mzdy 2000€? Aspoň jedno ičo?
Operácia bedrového kĺbu stoji cca 1000€
Žiadne kúpele, nedokážu opraviť zodratý bedrový kĺb.
Ľudia majú nároky, ale žiadnu zodpovednosť.
V kúpeloch Piešťanoch si bol po zoskoku alebo pred ním?
Ak by si tam bol pred zoskokom ako by to pomohlo?
Ak si bol nespokojný s rehabilitáciami, tak to nahlás svojej poisťovni.
Ak by sme po každom úraze liečili ľudí v Piešťanoch, tak by nám ani 10 takých kúpeľov nestačilo.
BOEING - to som nevedel, že " vyrába nebezpečné ZMATKY", dám si pozor.
Hneď prebookujem najbližšiu letenku, nepoletím nejakým zmätkom.
O súboji Boeing - Airbus možno viesť nekonečné reči. faktom zostáva, že sú to vyrovnaní súperi a potom ďaleko nič.
Svetový výrobca č. 4 a 5 sú zrejme málo. "kto kupuje jeho výrobky?????"
Oni to robia na sklad? 15 mil. vozidiel ročne na sklad?
Potom je tu Tesla, tá na sklad nevyrába.
SILICON VALLEY - aziati tam asi dochádzajú na bicykloch z Ázie.
Alebo, že by tam žili.
Američan je len ten, koho aj prastará mama bola "AMERIČANKA"
Indiáni tam nepracujú.
Ty vieš poprieť všetko.
Výrobky v letectve? Zdá sa Vám Boeing slabou spoločnosťou? Kto im na svete konkuruje?
Automobilový priemysel - nevyrába sa v USA po Čine najviac vozidiel?
IT? Kdeže je to SILICON VALLEY?
Iste svet sa vyrovnáva, tomu sa nedá zabrániť.
Sloboda je aj to, že tu môžeš napísať svoj názor.
To sa dalo v krčme medzi kamarátmi, ale určite nie verejne.
Sloboda sú voľby, v ktorých môžeš skutočne voliť a aj kandidovať.
Nedostaneš len 1 volebný lístok.
Sloboda je, že môžeš cestovať.
Pôžičiek máš dnes koľko chceš. Zadarmo Ti však nikto nič nedá. (okrem vlakov zadarmo)
To zadarmo musel vždy niekto zaplatiť a funkcionári KSČ to neboli.
Neviem aké elektrospotrebiče si kupuješ, ale mne vydržali všetky aspoň 10 rokov.
To pri ich dnešnej cene považujem za dostatočné.
Autá vydržia určite viac, tie socialistické hrdzaveli už 5-6 ročné.
Plánovalo sa, len to nejako nevychádzalo. Raz chýbalo to, raz ono.
Boli sme sebestačný? V čom, keď sa nič nedalo zohnať.
(autá, automatické pračky, farebné TV, Bicykle, ...)
Kvalitné potraviny? To mlieko v igelitovom vrecku? 3 druhy chleba a 1 druh rohlíkov.
Dubčekove zrušili a tie som mal rád.
Trpíte spomienkovým optimizmom, na to zlé ste zabudli. Možno je to dobre.
Ak je tá umývačka opraviteľná, nevidím problém.
Každá "normálna" značka má servisy po celej SR.
Sú veci, ktoré sa neoplatí opravovať.
Ak nová stojí 1/3 výplaty, tak to nie je ako za socializmu, keď pračka stála 2 výplaty.
Dnes si môžeš kúpiť každých 5-10 rokov novú.
Ak si šikovný, skús opraviť niečo sám. Nie je to nič zložité.
Kvalitný murári stavali u mňa, Kvalitných nebolo nikdy dosť.
Dnes mi vo firme zase robili obklad a WC, žiadny problém.
Ak si kupuješ 15 ročné autá, potom sa ti opravy zdajú drahé.
Nepísal som o cestovaní, ale o akceptácii pasu, ktorá svedčí o uznaní krajiny.
Rokov mám viac ako si myslíš, ale nie toľko, aby som bol zatrpknutý a hádzal vinu na zriadenie.
Soplík utieram vnúčatám.
Tie nadávky nesvedčia tvojmu veku
Pán bývalý premiér Vám predsa zabezpečil účty zadarmo.
Volá sa to "Základný legislatívny účet", poskytne Vám ho každá banka aj Tatrabanka.
Máte tam zahrnuté:
- vedenie bežného účtu v EUR
- elektronické výpisy z účtu v neobmedzenom množstve na e-mailovú adresu
- 1 výpis zasielaný poštou
- 1 debetná karta Visa Electron bez poistenia
- neobmedzený počet hotovostných vkladov a výberov v pobočke
- neobmedzený počet platieb kartou a výberov hotovosti z bankomatov Tatra banky
- Internet banking TB, DIALOG Live a Tatra banka VIAMO
- neobmedzený počet bezhotovostných platobných operácií
- úhradou na základe trvalého príkazu na úhradu a SEPA inkás
Tento zoznam je veľmi široký. To nemajú ľudia v bankách za 10€
Ak máte nízky príjem do 5 600 € ročne máte do celkom zadarmo.
Inak je poplatok 3€/mesačne.
Akú diagnózu vyliečia vody? Dokonca v priebehu niekoľkých dní?
Prečo chodíte lekárovi? Prečo jete lieky? Veď sa stačí napiť nejakej vody?
A čo je v tej vode? Jedine, že by Ste verili homeopatickej "pamäti" vody.
Kúpeľná starostlivosť NIKDY nefungovala ako prevencia.
Vždy fungovala ako rehabilitácia.
1, svetom uznávaný štát
Do ktorých krajín bolo možné vycestovať s pasom ČSSR bez dodatočných povolení?
Dnes je to 161 krajín.
Víza sú potrebné len do:
Afganistanu, Alžírska, Beninu, Bhután, Burundi, Kamerunu, Stredoafrickej republiky, Čadu, Číny, Konga a Demokratickej republiky Kongo, Rovníkovej Guinei, Eritrei, Gambii, Ghany, Gunei, Iraku, Libérie a Lýbie, Mali, Mongolska, Namíbie, Nigeru, Nigérie, Severnej Kórei, Pakistanu, Ruska, Saudskej Arábie, Južnej Afriky, Južného Sudánu, Sudánu, Sýrie, Turkménska a Jemenu.
34 krajín požaduje Víza. Žiadna krajina nevyžaduje súhlas SR s vycestovaním.
Rozklad fungujúceho čoho? Zdravotníctva?
Mali sme napr. špičkové doma vyrábané sanitky Š1203. Odviezli Vás do pôrodnice aj na cintorín.
Mali výkonný motor (37kW), maximálnu rýchlosť 95 km/h a spotrebu paliva 11 l/100km.
Služby? Koľko úplatkov Ste dali v autoservise?
Možno fungovali tak kaderníčky, ale služby za socializmu boli katastrofa.
Odporúčame