Akciám nerozumiete tak hlásate len to zlé.
Ak sa cítite ako na Titanicu, mali by Ste rýchlo opustiť palubu. Ide o život.
Je tu ešte niekoľko socialistických štátov.
Akciám nerozumiete tak hlásate len to zlé.
Ak sa cítite ako na Titanicu, mali by Ste rýchlo opustiť palubu. Ide o život.
Je tu ešte niekoľko socialistických štátov.
Je tam len odpad? Alebo je tam aj kvalitný tovar?
Chlieb a pečivo
Socializmus čierny, biely, cmarový a biely rožok a briožka, večer pred 19:00 minimum
Kapitalizmus asi 10 druhov chleba a 20 druhov pečiva
Mlieko a jogurty
Socializmus 2 mlieka v plastovom vrecku a jedno trvanlivé, jeden biely jogurt + jeden ovocný
Kapitalizmus min 5-6 druhov mliek tetrapack alebo sklo, cca 30-50 druhov jogurtov
Toaletný papier
Socializmus 2-3 mizerné alebo žiadny
Kapitalizmus 20 druhov od základných až po luxusné
Krádeže klesli podľa policajnej štatistiky, aj objasnenosť stúpa.
Ak Vám ukradnú kompóty z pivnice naozaj po tom nikto pátrať nebude.
VŠ máme aj Sladkovičovo s rektorom prof. Ing. Petrom Plavčanom, CSc.
Ale máme aj iné školy a možnosť študovať v zahraničí.
8 hodín v akej čakárni? To ten lekár pracoval viac ako 8 hodín?
Nie je to dobré a určite sa to dá. Chodím k 4 lekárom s rodičmi.
So sebou len k zubárovi. Všetky návštevy do 1 hodiny.
Tak to porovnajme s domácnosťou.
Koľko hodín v roku Ste mali pokles na minimum?
Určite nie viac ako 30 x 24 hodín.
Možno Ste mali celozávodnú dovolenku.
Ak by bola Vaša spotrebe 10 mesiacov 300kW, 1 mesiac 500kW a 1 mesiac0 kW
Tak máte priemerný odber 292kW, Vaše maximum bolo 500kW.
Reálny odber voči maximálnej kapacite bol teda 292/500= 58,4%
V domácnosti je minimálne 16A istič (reálne 25A)
"Rezervovaná" kapacita by mala byť 3680W.
Maximálny možný odber za rok je 32 MWh.
Reálny odber domácností za rok je 2,3 MWh
Reálny odber voči maximálnej kapacite bol teda 2,3/32= 7,18%
Nepretržitá prevádzka je najrovnomernejší odberateľ.
Odoberá aj v noci, sobotu a nedeľu.
Verím, že histogram bol historický a nie hysterický.
Čo je to základná mzda?
Ak máš na mysli 100x vyvrátené výpočty z priemernej mzdy, tak čítaj tu: https://lnk.sk/aorF
Existujú vážne postihnutí, ktorí nikdy nepracovali a dostavajú dôchodok "z priemernej mzdy".
Priemerná výška takéhoto dôchodku je 280€ a počet poberateľov je 15 634.
Približne 400 v každom populačnom ročníku = 0,7%
Zabudol si na:
- minimálny dôchodok
- úpravu osobného mzdového bodu
Ak platia z minima, je to pre nich optimálne.
Lepší pomer medzi zaplatenými odvodmi a prijatými dávkami nemožno dosiahnuť.
Zdravotné poistenie: plnenie je pre každého rovnaké. Lepšie ako platiť minimum je už len byť nezamestnaný a neplatiť nič.
Sociálne poistenie:
40 rokov platieb z minima = min. dôchodok aktuálne min. 477€ = platba 158,11€
Min dôchodok aktuálne 322€.
Ak 40 rokov platím sumu 158€ a budem 20 rokov dostávať 322€
Ak by som chcel platiť z 2x minima = 954€
Zdravotná poisťovňa 954 x 0,14 = 134€ (strata 67€)
Sociálna poisťovňa 954 x 0,3315 = 316 € (strata 158€)
Ak platím z minima mesačne ušetrím = 225€ hypoteticky za 40 rokov = 108 000€
Dôchodok zo sumy 954€ => 507 € Zisk 185€ hypoteticky za 20 rokov = 44 400€
Celoživotná strata 108 000 - 44 400 = 63 600
Na toto Vás nahovára Sociálna poisťovňa.
Ak chcete hovoriť o škole, nemali by Ste používať "20A prikonu".
Fyzike nie je jedno, či to potrebujete na 1h ročne.
Vedenie k 100 domom, kde má každý 16A istič, iste nie je dimenzované na 1600A.
Fixné náklady nie sú rovnaké. To vedenie je dimenzované na max. 400A a to je rozdiel
Ja rozumiem o čom Huxley píše.
Rozdiel je v tom, že výroba má relatívne vyváženú spotrebu.
Domácnosť môže lietať od 100W k 10kW.
Domácností je veľa a ich súčasnosť je nízka.
Určite sa najbližší istič nerovná súčtu ističov z neho napájaných.
Ak by každá domácnosť mala len 1-fázový istič 16A.
V SR máme 1 mil. domov a 2 mil. bytov
Máme "rezervovanú kapacitu 3 000 000 x 16A = 48 mil A.
To zodpovedá výkonu 11GW. Inštalovaný výkon všetkých elektrární je len 4,5 GW.
Vieme dodať max 40%. Ani to nie, lebo všetky elektrárne nebežia stále.
Kde sú priemyselný spotrebitelia?
Kde sú domácnosti s väčšími ističmi?
Kde sú takí čo kúria elektrinou?
Rezervovaná kapacita existuje, ale je podstatne nižšia ako je hodnota ističa.
V prípade domácností je to menej ako 20% z hodnoty ističa
V prípade priemyslu to môže byť 60%, ako píše Huxley.
V tom je rozdiel medzi priemyselnou spotrebou a spotrebou domácnosti.
Haraburdy boli socialistické autá. Aj dnes nosia 10 ročné, ale stále lepšie ako 10 ročné žiguli.
Máš možnosť si kúpiť kvalitu, ktorú chceš. Čo sa niekedy nedalo.
Zdravotná starostlivosť. 1203 bola výborná sanitka.
Školstvo: koľko ľudí mohlo študovať na VŠ?
Správa z roku 2011: v tomto roku dosahujeme najnižší počet ukradnutých áut za posledných 20 rokov.
Počet krádeží sa stále znižuje.
Akcie stratia 2/3 hodnoty? Lenže po každej strate zatiaľ prišiel rast.
Nie všetko je ružové, ale nie sme na Titanicu.
Je rozdiel vo výkyvoch v spotrebe v priemyselných areáloch a domácnostiach.
Ak tam nie je "skrachované JRD", ale firma pracujúca na 2 zmeny tak má takmer konštantný odber 16 hodín. Je pravda, že je zle, ak "skrachovaný" odberatelia zostávajú na ističoch, ktoré sú predimenzované.
V prípade domácností, je však medzi maximom odberu a priemerom obrovský rozdiel.
Mne momentálne beží chladnička a pár výkonovo nepodstatných vecí. Odber bude možno 200W.
Ak žena zapne práčku a bude aj žehliť, nebodaj zapne elektrickú rúru dostaneme sa na 4-6 kW.
Istič je 3 x 20A t.j. 13,8 kW a nie je pravda, že to má niekto ako rezervovaný výkon.
Ani nepečie a ani nežehlí viac ako 2 hodiny denne. Zďaleka nie každý deň.
Súbeh bude teda podstatne nižší. Možno 10%.
O každom z nich si môžete prečítať a zistíte, že peniaze boli široko rozdistribuované, t.j. mali veľa príjemcov.
Na rozdiel od štátnych projektov sa zamerali na malé. Nestavali futbalové štadióny pre profesionálov ale podporovali "malý" šport.
Myslím, že tieto projekty sú oveľa efektívnejšie ako štátne predražené projekty.
Trnava
-3,5 hektára v hodnote minimálne päť miliónov za jediné euro.
- na výstavbu prispeje aj štát. 40% dotáciou vo výške 13 miliónov eur!
NFŠ radšej nebudem preberať
Vaše nejasné tvrdenia "Takto štát prichádza o značné financie, ktoré sa používajú aj na financovanie nepotrebných a dokonca štátu škodlivých činností." svedčia o tom že neviete o čom píšete.
1, Koľko peňazí "uniká"?
Verejný rozpočet nášho štátu je asi 40 mld. €
Asignácia 2% dane predstavuje cca 64 mil. t.j.asi 0,16%
Ak zostávajúcich 99,84% využije štát dobre, tak tých 0,16% nemôže chýbať.
2, Štát sa o všetko postará?
štát zlyháva v mnohých oblastiach. Tu ho za smiešne peniaze nahrádza cca 14 000 subjektov.
V oblasti zdravotníctva, školstva, kultúry, športu, ....
Som presvedčený, že prostriedky boli rozdelené oveľa lepšie, ako tie ktoré pridelilo ministerstvo školstva na vedu.
Som presvedčený, že tu sa za oveľa menej peňazí, urobí podstatne viac roboty.
Existuje len 5 príjemcov s príjmom nad 1 mil. €.
Nadácia Pontis
Nadácia Kia Motors Slovakia (200 projektov)
Nadácia Slovenskej sporiteľne
NADÁCIA VOLKSWAGEN SLOVAKIA
Nadácia VÚB
Musím sa ospravedlniť eurostatu.
Štatistiku vydala EEA teda Európska enviromentálna agentúra.
Musím veľmi spochybniť štatistiku Eurostatu.
Z evidencie nemeckej polície je priemerný vek evidovaných vozidiel v D 9,4 roka,
v štatistike Eurostatu je 6,87. To je obrovská štatistická chyba.
Ale to nie je všetko. Ty veríš že priemerný vek vozidiel v Poľsku je 5,75, druhý najlepší v únii, v Bulharsku 6,54, Romania 7,72?
To ma presvedčilo o nezmysloch v tejto štatistike. Pozrel som Polské, Buharské a Rumunské štatistiky.
Dozviem sa, že priemerný vek v Poľsku je najhorší v EÚ 17,2 roka.
Ja v polsku verím skôr 17,2 ako 5,75.
Polsko https://lnk.sk/qxVZ https://lnk.sk/bhO1 http s://lnk.sk/fpJL
Eurostat zozbieral evidentné nezmysly.
V tom, že zamestnanci produkujú zisk sa nezhodneme.
- ak zamestnanci vedia vyprodukovať zisk, môžu si založiť firmu a produkovať ho pre seba.
Nebudú potrebovať podnikateľa. Takéto delenie sa bežne dialo a deje.
- ak sa vyprodukuje strata, poskladajú sa na ňu zamestnanci? Vtedy to má zatiahnuť podnikateľ.
Aké spravodlivé.
Proti neplateniu daní veľkých i malých tu máme finančnú správu.
Ja nevidím rozdiel medzi ziskom Sotákových železiarní a U.S. Steel.
Zdanený zisk oboch firiem skončí u ich majiteľov.
Zamestnanec (štát) z neho získa len daň, zbytok patrí podnikateľovi (vlastníkovi) a
je úplne jedno či ten podnikateľ (vlastník) je Slovák alebo Američan.
Rovnako ho môže Američan investovať v SR ako Slovák v zahraničí.
Poctivá môže byť žena, zisk sa vykazuje v medziach zákona.
Podnikatelia nie sú masochisti. Vykážem viac zisku a štát mi dá proporcionálne vyššie dane.
Čo považujete za vývoz mimo SR? Ako by sem prišli investície, ak by neboli vyvezené z iných krajín?
Nevravím, že všetci podnikatelia sú čistí, ale oveľa väčšie rezervy vidím v štátnej správe.
Ak sa tie dane rozkradnú a nič neprinesú, tak prečo ich mám platiť?
Medián je určite nižší ako priemer.
Stav 1. januára 2018
- z 46,5 milióna osobných automobilov ( osobných automobilov ) bolo
- 674 978 starších ako 30 rokov.
- 28,6% registrovaných osobných automobilov (13,3 milióna) bolo od piatich do deviatich rokov,
- 13,5% všetkých vozidiel mladších ako 2 roky (pozri schému).
- odhadneme že od 2 do 5 ich bolo 18%.
Tak vozidiel do 9 rokov bude 60%. Medián bude 7,5 roka.
Čo prinesie závod KIA v SR štátu Južná Kórea?
Na akých zamestnancoch, ak nie domácich, má byť založená ekonomika?
Polovici vozidiel hovoríš par chudákov?
Ak je priemer 9 rokov tak ku každému 1 ročnému vozidlu existuje jedno 17 ročné
Kedže 17 ročných určite nie je toľko čo 1 ročných, tak budú aj staršie ako 17 ročné.
No to je žiaľ nemožné. Skĺzli by Ste k termínovanému vkladu. I zhodnotenie by bolo rovnako mizerné.
Ak by niekto vedel garantovať zhodnotenie peňazí, čo i len na úrovni 3% p.a., tak by sa vykašlal na sporiteľov.
Banka by si zobrala peniaze napr 1 mld € a za rok by mala istý výnos 3%.
Ak by banka mala takúto možnosť, poskytovala by hypotéky s úrokom 1,5-2%?.
Viete koľko treba uzavrieť Hypo zmlúv aby Ste požičali 1 mld. €?
Odporúčame