Prečo sa poisťuje zasklenie zvlášť?
- buď je to živel alebo vandalizmus alebo havária alebo ????
Prečo sa poisťuje zasklenie zvlášť?
- buď je to živel alebo vandalizmus alebo havária alebo ????
1, U nás som nevidel odťah zo zdvihnutou hnacou nápravou, určite nie bežne (v zahraničí áno)
2, Aj potravinách, keď chcem chlieb, mi bežne pribalia rohlíky, mlieko a maslo.
Volá sa to viazaný predaj a je to zakázané.
3, Autá cenovej kategórie 25-30 000 kupujú firmy.
Najpredávanejšie modely v 2017
Octavia: 5 340 ks 15-35k
Fabia: 5 307 ks 9-18k
Rapid: 3 877 ks 12-18k
Cee´d: 2 824 ks 12-21k
Golf: 2 630 ks 15-25k
i30: 2 610 ks
Najviac sa predá aut pod stredom pásma. Kto by si kúpil Fabiu za 18k, reálnych je 12k.
4, GAP je poistenie niečoho čo neexistuje. Poistenie hodnoty, ktorá neexistuje.
Existuje aj GAP na nehnuteľnosti?
Na aké staré auto môžem kúpiť GAP?
Ja osobne som to zažil. Poisťovne sa vyhovárali (ako vždy), že mám dokázať odkiaľ vyletel kameň.
A ako viem dokázať, že práve od toho vozidla. Ani ja a ani vodič za ktorým som šiel to dokázať nevedel.
Poisťovne dlho uplatňovali amortizáciu dielov. Verím, že sa o to pokúšajú i dnes. Napriek tomu, že existujú rozsudky súdov, ktoré prehrali. Súdy jednoznačne rozhodli, že auto po havárii, ani s novými dielmi nemá vyššiu hodnotu, ako auto pred haváriou.
Ty si myslíš, že Vámoš je úplný blbec? Môžem ťa ubezpečiť, že skopíruješ ....
Okrem toho samotná krabička nestačí k naštartovaniu.
Auto za 3M a parkuje na ulici, čo dodať. Načo je tam plot, ak je bránka otvorená.
Načo tam má kameru, keď tam nemá svetlo.
Taký majiteľ, je spolupáchateľ. Urobil všetko preto, aby mu to auto ukradli.
Ale ja som písal o krádeži, nie o havárii.
Veď práve, že poistka nezabráni krádeži.
Aké zabezpečovacie zariadenia mali tie autá? Myslíš imobilizér? To si môžu ....
Vo flotile máme cca 25 rokov 30 aút. Len 3 neúspešné pokusy o krádež.
Prepáč ale tejto vete nerozumiem:
"V tých videách je prvoplánový odťah a nie či je v kopci, kde auto je brzdené aj prevodovkou, či ručnou brzdou..."
1, To auto bolo v kopci a muselo byť brzdené
2, Pri odťahu sa raz točili predné a raz zadné kolesá.
3, Predpokladám, že ide o USA a tam má skoro každé auto automat.
Auto s automatom má blokovanú aspoň jednu nápravu.
4, Pri zdvihnutej len jednej náprave, nesmie byť tá druhá brzdená
Poistenie Kasko. Prečo si nemôžem poistiť čo chcem?
Prečo havária, vandalizmus, krádež všetko dohromady?
Bežná rodina v SR si určite nekupuje také drahé auto.
700€ za poistku? To si tam dal aj GAP? Načo?
Mal som pocit, že sa bavíme o ekonómii a do toho BLESK.
Ako meriaš to podstatne viac? Vyšlo sa v SR z veľmi nízkej základne.
Malta, Cyprus, Luxembursko, Holandsko, Bulharsko, Nemecko a aj ČR. Všetky vykázali prebytkové rozpočty.
My sme urobili -2% a -1%. Najhorší Španieli urobili -4,5% a -3%.
To je veľmi slabý výsledok pre zlodejov. Bude ich viac.
Už nerob reklamu na poistenie.
V roku 2017 u nás ukradlo iba 1 671 áut a polícia vypátrala a vrátila majiteľom 575 z nich.
Reálne zmizlo 1 100 z 2 000 000 t.j. 0,055%.
Ak bude poistka na úrovni 0,1% z hodnoty auta, tak sa ho dám poistiť.
napr. 20 000€ x 0,1% = 20€.
Každé zabezpečenie má svoje limity. Ale na rozdiel od poistky bráni ukradnutiu.
Oba tvoje odťahy sú zrejme z USA. Navyše sa mi zdali veľmi jednoduché.
V 1. prípade sa ani neunúvali ukázať nakládku. Samozrejme tam nejde o krádež, ale legálny odťah.
Keď boli taký majstri, mali tam to auto uložiť správne, za bielu čiaru.
V 2. prípade stojí auto na svahu. Malo by mať zabrzdenú aspoň jednu nápravu.
Najprv, je však na zemi predná náprava a kolesá sa točia,
potom je zdvihnutá predná náprava a točia sa zadné kolesá.
Nechápem ako bolo to auto na svahu zabrzdené?
Za všetky služby platíme. Aj za existenciu sociálnej či zdravotnej poisťovne.
Iste všetci by sme mohli požadovať, aby tie inštitúcie pracovali efektívnejšie.
Náklady (administratívne) na Soc. poisťovňu s cca 2,5 mil. poistencov sa pohybujú od 30-70mil.€ , nech je priemer 45 mil.€ = 18€ na poistenca.
V prípade DSS Allianz som to vypočítal okolo 29€ na poistenca. Je to teda drahšie, ale nie je to neporovnateľné.
I ja by som privítal zníženie poplatkov ale o veľa to už nebude.
10€ ročne u mňa nie je dôležitých.
Moje poplatky v 3P presiahli 300€ a tu by som privítal výrazné zníženie.
Ak by šli na poplatky podobné ako v 2P malo by to zmysel.
Socializmus nás nepripravil na to, že občas môže byť aj strata a celkovo je výnos v pluse.
Očakávame každý rok zisk a to nedokáže ani Soros.
Kto je to tá spoločnosť? (Budova, nábytok, počítače, ....)
Iste, nie vždy je celý zisk vyplatený akcionárom, môže sa reinvestovať.
O tom ale rozhodujú akcionári.
To naozaj, ak "preukážem na kamerovom zázname, že z pod vozidla "vystrelil" kameň" to určite niekto odškodní ? Ja som počul vyjadrenia poisťovní typu, že "môže vziať do úvahy kamerový záznam".
Prečo na to treba kamerový záznam. Ak do mňa niekto narazí, tiež na to treba kamerový záznam?
Alebo stačí spísať tlačivo?
Myslíte, že v BA sú lepší učitelia ako v Revúcej?
Veľmi jednoducho. Minulý rok bol prebytok v 1/2018 ešte vyšší o 12,5 mil.€ ako je dnes za 1/2019.
Páčia sa mi mudrlanti, čo vedia zhodnotiť koľko má banka zarobiť a pritom nepoznajú :
1, nepoznajú sadzba dane z príjmov právnickej osoby
2, o osobitnom odvode bánk bánk asi nič nepočuli
3, nepochopili, že zisk patrí akcionárom
Odporúčam im zakúpiť si akcie napr. VÚB a potom budú mať podiel na zisku.
Prípadne nech využívajú slovenskú banku.
Vybíjanie vozidiel na stabilizáciu siete nemá zmysel.
Osobne by som nedovolil, aby niekto cykloval moju drahú batériu.
Máme dostatok výkonu na pokrytie všetkých potrieb.
Regulovať treba nabíjanie. Jednoducho aj cenou.
Na to sú Slováci veľmi citlivý. Ak bude cena v špičke 2x vyššia tak to bude fungovať.
V noci a cez víkend máme slabé odbery.
Môžeš robiť aj odhad, ale mal by mať nejaké racio. Keď si zistil, že je to nezmysel tak si vymyslel rast a by si sa dostal k svojmu nezmyselnému číslu.
Ak si našiel spotrebu 2 064 ton, tak tam bolo napísané aj niečo ďalšie a to ignoruješ.
Spotreba benzínu bola okolo 500 000 ton a nafty cca 1 500 000 ton.
V prípade osobných áut je rozdelenie Benzín:Diesel cca 1:1.
Spotreba osobných aut je len cca 1 mil. ton. Zbytok je nákladná doprava.
Nákladná doprava na elektrinu neprejde ani za 20 rokov.
V trende zavádzaš tiež. Trend nafty bol síce rastúci, ale trend benzínu klesajúci.
Ak bude rast taký ako si projektoval t.j. 5% ročne. Tak nebudeme mať problém s výrobou energie a jej rozvodom ale s cestami.
Do BA potrebujeme namiesto dnešného 2x trojpruhu postaviť 2 x 9 pruhov.
Taká potreba veľmi pravdepodobne nikdy nenastane.
Nájazd 67 000 km ročne na 1 vozidlo je nezmysel.
Veľa vozidiel tiež nedáva zmysel, budeme mať viac vozidiel ako vodičov.
Odporúčame