Od Che by som iný názor neočakával.
Otázka pre Vás znie: Čo priniesol Kubáncom socializmus?
Od Che by som iný názor neočakával.
Otázka pre Vás znie: Čo priniesol Kubáncom socializmus?
Ako by si si predstavoval tie poplatky?
Netvrdím, že som spokojný, len ma zaujíma čo si predstavujú iný.
Aj auto platí podľa miesta tankovania.
Je tu problém, že cez SR lieta množstvo lietadiel, ktoré v SR nikdy nenatankujú.
Na rozdiel od aút, sú však lietadlá dobre monitorované.
Rating SR je podobný u ostatných agentúr ako rating Číny.
DAGONG dáva Číne AAA. Takže aj SR by u neho mala mať AAA.
Rating DAGONGu pre Čínu je veľmi nekritický.
Zaujímavé, že iná čínska agentúra China Chengxin dala USA AAA, Čine AA+ a Rusku A.
Ak sa Vám podarí dožiť dôchodku, môžete urobiť to isté. Nekúpiť doživotný dôchodok v životnej poisťovni.
Poberať do smrti, len dôchodok z 1P. Po smrti manželka získa všetko z 2P ako aj doživotný vdovský dôchodok.
1, Súhlasím, že Rusko je menej zadĺžené ako SR. Dôvod je jasný = vývoz nerastného bohatstva.
2, SR nepotrebuje devízové rezervy. Gro obchodov robí vo vlastnej mene.
Napr. devizové rezervy ČNB = 125 mld. € zodpovedá cca 12 000€ na obyvateľa.
Pre RF 477 mld. USD / 147 mil. obyvateľov = 3 224 USD/obyvateľa = 2850€/obyvateľa
Ruské devizové rezervy na obyvateľa nedosahujú 1/4 devizových rezerv ČR
2, Napriek obrovskému nerastnému bohatstvu, je priemerný život v Rusku chudobnejší.
Rusi by sa mali mať minimálne ako Nóri.
3, Rusko celkove znížilo zadlženosť(štát,firmy ,občania) zo cca 740 mld usd na cca 470 mld usd.
To dokázal aj v Rumunsku Nicolae Ceaușescu. Ľudia ho za to veľmi radi nemali.
Je pravda, že Rusi vydržali aj blokádu, tak im to možno nebude robiť problém.
4, Rusko malo prebytkový rozpočet od roku 2009 len v rokoch 2011 a 2018.
Je pravda, že Rusko sa snaží znížiť dlh. Závislosť na rope a plyne je stále obrovská.
Dlhy štátov sa skoro nikdy neplatia. Prepojenie bohatej Číny a USA je silné.
Tvrdenie: "niektoré ázijské štáty sú najbohatšie na svete" je logický nezmysel.
Najbohatší štát na svete je len jeden. V čom máš pravdu, bude ázijský.
Ako budú upravovať ostatné meny? Meny môžu centrálne banky znehodnocovať.
Zhodnocovanie je výrazne obmedzené devízovými rezervami.
Ako pomohlo občanom ČR znehodnocovanie CZK?
Účtovníčka prepustená 06.2003 Vás lanárila do 2P?
2P začal fungovať v 2005.
Predseda ADSS, " stat je k nam velmi stedry" - to naozaj povedal?
Iste sú tam ľudia čo tam nemajú čo robiť.
Už len množstvo ľudí, ktorí sú v dlhopisových fondoch je nenormálne.
Za posledných 12 rokov dotoval štát 1P cca 20 mld. €
To nebude možné donekonečna. Za 20 rokov príde k značným výpadkom príjmov.
1P bude musieť byť menej zásluhový.
Ľudia s nadpriemernými príjmami čiastočne zachránia zásluhovosť.
Dôchodok s POMB=1 (celý život zarábal priemernú mzdu) je 42 x 1 x 12,66 = 531€
Aktuálne zníženie pre účasť v 2P je aktuálne asi 0,9 x 531 = 478.
Na uplatnenie programového výberu postačuje 444,10 €.
To zodpovedá POMB = 0,93.
Taký príjem má 30% pracujúcich = 0,3 x 2,5 mil. = 750 000 ľudí
Dať si niečo vyplácať doživotne pri dnešných podmienkach je nezmysel.
Kde beriete istotu, že výška dôchodku z 1P aj o 15-20 rokov bude vyššia?
1, Správne Ste vylúčili DPH
2, Dotácie sú problém, ale vyrovnanie nie je zakázané.
3, Zastavanie má nepodstatný podiel. Len ornej pôdy je 1,4 mil.ha.
Zaznamenaný úbytok 1990 - 2017 je 50 tisíc ha.
4, Obyvatelia určite hladovať nebudú. Možno budú mať trocha menej mäsa.
Čierno-biele videnie platí pre všetky režimy. Nenapísal som, že to čo je teraz je ideálne.
Hranica prestala byť problém a to je dobre.
Rast chudoby vnímam ako problém, ale viac v rozvojových krajinách ako v SR.
Myslím, že aj SŠ vzdelanie umožňuje zaradiť sa do spoločnosti, tak aby sme nehovorili o chudobe. Začali sme sa pozerať len na západ a chceli by sme ich životnú úroveň.
Verím, že sa k nej približujeme. Ani tam to však nie je také ideálne.
Čo sa postavilo po 1989?
4 automobilky a 70% priemyslu.
Nákupné centrá v každom okresnom meste. Čerpacie stanice vyzerajú úplne inak.
Diaľnice končili pri Hornej Strede,dnes sme predsa len ďalej. Telekomunikačné siete.
Z doby pred rokom 1989 samozrejme niečo ostalo VSŽ, Slovnaft, Duslo, SCP.
Všade však prebehla modernizácia.
Zdravotníctvo je určite lepšie. Len si to nechceme pripustiť. Pamätám si socialistické nemocnice, lieky len zo socialistického tábora max. Juhoslávia.
Školstvo - koľko % ľudí študovalo VŠ do roku 1989?
Zabúdame, pamäť si pamätá len to dobré. Na zlé sme rýchlo zabudli.
Čiernobiele videnie nie je dobré.
Čo sa týka odchodov, tak mnohí sme nechceli riskovať guľku.
Nevidel som prázdne obchody. Len z BA letiska odlieta veľa dovolenkárov.
Cestoviek je tiež neúrekom, tak neviem. Že by všetci doma sedeli?
Poprosím ťa ako človeka cez poistenie, aby si nám vysvetlil:
1, Kam ide nevyčerpaný zvyšok zaplateného poistenia zodpovednosti za škody spôsobené MV.
Časť sa vyplatí na krytie škody a čo sa deje zo zostatkom?
2, Používa každá poisťovňa pri každom poistení rovnaký spôsob ´
vybrané (zaslúžené) poistné= krytie škôd + náklady + zisk
3, V akej výške je napr. v prípade poisťovne Allianz pomer
krytie škôd : náklady : zisk
Nuž pracovať s niekoľko rokov starými informáciami a vydávať ich za fakty je určite nesprávne.
Nie je rozhodujúca priemerná dĺžka života. V tej sú započítaní aj taký čo zomreli ako 0-64 roční.
Napr. v roku 2017 si dalo vypočítať dôchodok cca 1100 dôchodcov a zmluvu s poisťovňou uzavrelo len 350.
Žiadny zisk 4.4 mld v poisťovni nehrozí. To by sa budúci dôchodcovia museli správať veľmi nerozumne.
Zdá sa, že minimálne 2/3 majú rozum. Bude sa to zlepšovať.
I keď pod 15 rokov to nemalo zmysel. Reálne to môže začať fungovať od 20+ rokov.
1, Kto ťa núti kúpiť doživotnú poistku?
2, Už si počul niečo o programovom výbere?
3, Všetky nasporené peniaze sú tvoje.
Neviem ako Vy, ale ja veľmi pravdepodobne použijem programový výber.
Veľmi pravdepodobne neuzavriem žiadnu doživotnú poistku.
Odporúčame