On nemusí stále rásť. Treba si uvedomiť, že aj index, ktorý ma vrcholy a údolia zarobí.
Časť kúpite pri vysokej cene a časť pri nízkych. Je dobre to sledovať a doplniť nákupy pri nízkych cenách.
Potom treba vystúpiť na vrchole.
On nemusí stále rásť. Treba si uvedomiť, že aj index, ktorý ma vrcholy a údolia zarobí.
Časť kúpite pri vysokej cene a časť pri nízkych. Je dobre to sledovať a doplniť nákupy pri nízkych cenách.
Potom treba vystúpiť na vrchole.
Ak by kúpili F15 tak by dôchodcovia doplácali.
F15 je asi 2x drahší ako objednané F16.
kto predáva s DPH porušuje zákon
http://www.investicnezlato.sk/articles/v iew/…
na tej stránke si môžeš aj nakúpiť: rýdzosť 999,9/1000
tehličky
1g 46€
10g 369€
100g 3538€
mince sú len cca o 1% drahšie
vplyv na cenu nafty je nezmysel.
V ČR sa spotrebovalo 5,81 miliardy litrov nafty nafty a 2,12 miliardy litrov benzínu
V SR sa spotrebovalo 2,08 miliardy litrov nafty nafty a 0,69 miliardy litrov benzínu
Priemerný vek auta v SR 13 rokov v D 10 rokov, to znamená, že tu máme 20 - 25 ročníkov aút.
Nafty sa spotrebuje 3x viac ako benzínu, 2/3 spotrebuje nákladná doprava
Tých 20 ročníkov aút to je cca 2 milióny vozidiel 1M naftových a 1M benzínových
Ak by sa predávali len benzínové autá, tak za 20 rokov by sa zmenil pomer
spotreby nafty:benzínu z 3:1 na 2:2.
To čo si napísal je ako z toho ruského vtipu, že v Moskve rozdali 1000 Moskvičov.
Takže nebolo v Mochovciach (tam už máme 2 +2 bloky), ale v Jaslovských Bohuniciach.
Chcel síce investovať, ale požadoval garanciu výkupnej ceny okolo 90€/MWh.
Nešlo teda o nátlak, ale veľmi drahú ponuku.
Momentálne je to nereálne, nakoľko dostavba by si vyžiadala nemalé investície do prenosovej sústavy.
Stavať sa začne až vtedy, keď sa bude blížiť koniec existujúcich blokov, a to vyzerá na rok 2045.
Maďari sú na tom horšie ako my. Je to takmer 2x väčšia a krajina a má len 4 Bloky JE výkon približne ako v SR 2000MW. Nemajú významnejšiu hydroelektráreň a tak musia mať veľa fosílnych a aj vyrovnávacích plynových.
Existujúce bloky JE začnú vyraďovať v roku 2032, skončia 2037. Prvý blok bude dokončený najskôr v roku 2026. Takže ide evidentne o náhradu i keď 2 000 MW nahradia 2 400 MW.
Hrubé mzdy po roku 2019 majú ísť na takmer 1 300 eur.
V roku 2019 a takmer. Máme 2018 a meškajú s výrobou.
Už na to nebudem reagovať. Je to fatasmagória.
Uživajte si dôchodok a kašlite na blbosti.
Investičné zlato sa predáva bez DPH
Čo sa dá ľahšie konfiškovať peniaze v banke alebo zlato v mojom trezore?
Slovensko= Bratislava? Štadón v TT nebol Slovenský?
6, Krízy sa pravidelne opakujú, takže veriť, že za 40 rokov nepríde žiadna, je naivné. Proti kríze sa je možné zabezpečiť.
Je rozdiel či som na začiatku a mám usporených 5 000€, strata 2 500€ nie je vzhľadom na horizont problém.
Ak mám 57 rokov a našetrených 100 000, nerád by som stratil aj 30% nie to 50%.
V roku 2009 poklesol DJI z hodnoty 13 700 (09/2007) na 7 200 (03/2009) strata 47%. Strata sa vyrovnala až 01/2013.
7, 6% je vlastne dodatočný odvod. Všetci volajú po znižovaní odvodov, Vy navrhujete navýšenie.
8, a 9, To je na Nobelovu cenu. To nemajú nikde na svete. Z čoho by to DSS vyrovnávala.
Investorom Ste Vy. SS sa stará o svoj zisk, nie o Váš.
Vy Ste zrejme "Ekonóm", my sme amatéri.
Aj keď nikde nevidím, že by Ste absolvoval VŠ vzdelanie.
Absolventom ktorej Univerzity ráčite byť?
Súčasné sporenie nie je stratové.
1, Spresni ako to budeš vracať? Zo ziskom/stratou?
2, Ak je poplatok 1% vkladu. tak je jedno ako vklad rozdelím 1% zo 100€ = 1€
po rozdelení 1% zo 60€ = 0,6€, 1% zo 40€ = 0,40€ Spolu 0,60+0,40€ = 1€ čo na tom nechápeš.
Existujú 3 poplatky: % z vkladu, % z majetku, % zo zhodnotenia
3, Nie vždy, zisk je vždy úmerný riziku, ak máš zisk máš aj riziko. Mať riziko straty, ku koncu sporenia je nerozumné. Preto sa peniaze presúvajú do menej rizikových fondov. Odborníci to tak nastavili, len ty si to nepochopil?
Raz píšeš "Prestaňme robiť zo sporiteľov nesvojprávnych ľudí" a raz im prikážeš byť v indexoch?
Ak tam ľudia nechcú byť, nemôžeš im to prikázať. Majú dnes možnosť, majú. V čom sa bude líšiť tvoje sporenie.
4, Ten bod neguje celé sporenie. Môžem vybrať čo mi poslal zamestnávateľ? Koľko mám vrátiť?
Ak vrátim, započíta SP do môjho dôchodku, takže odkiaľ si " SP si prilepší"
O dane tu nejde. Už teraz nemajú takmer žiadny zisk.
Ak na niektoré dni nejde napiecť, tak to tam nebude. Respektíve až poobede.
Ráno tam bude dopekané.
Zdravotné poistenie - Nik ťa nenúti ísť do komerčnej poisťovne. VšZP má viac ako 3 mil. poistencov a zisk netvorí.
2. pilier - Ty si nenaletel, tak je to opäť v poriadku. Každý je svojprávny, takže sa má právo rozhodnúť.
Aj v potravinách zakážeme kupovať tovary lebo ľudia "naleteli" na reklamu.
3. pilier by som zlúčil s 2. pilierom, alebo znížil poplatky na úroveň 2. piliera,
-Poistenie neriešim, podľa mňa horšie ako 3. pilier
Ak zdravie zabráni požiaru, netreba sa poistiť, ale pohľadať si domov seniorov.
6, Vracanie prostriedkov - má svoj problém. Vložím 100€ svojich 100€ dá SP. Príde kríza, ja prídem o polovicu úspor. Zostane mi 100€. Môžem si svojich 100€ vybrať? Alebo len 50€ a 50€ vrátim SP a tá mi dá dôchodok ako keby som jej vrátil 100€?
7, Príspevky zamestnávateľov 6% - už vidím ako protestujú.
8, Pasivita sporiteľov - to naozaj nemožno nariadiť, aby boli všetci v akciových či indexových fondoch
9, Prenos zodpovednosti za investíciu na SS je nereálny. To akože SS budú vyrovnávať prípadné straty?
O to sa už pokúsil RF a dopadlo to katastrofálne.
.....
Projekt sa pán Točík snaží prezentovať už niekoľko rokov. Vraj ho zaslal aj na ministerstvo.
Ten projekt má množstvo nedostatkov, trúfnem si povedať, že viac ako dnešný 2. pilier.
1, obmedzenie vstupu do 35 rokov - je rozumné, ale DANTE ho odmieta
2, Spojením oboch pilierov nebudete musieť platiť poplatky 2 (DSS+DDS) všetky poplatky sú v %, takže je úplne jedno koľkým DDS, DSS ich platím ak platím 1% z vkladu tak z 1% zo 100€ je rovnaké ako 2 x 1% z 50%
3, Presúvanie úspor do tzv. garančného sporenia - je rozumným opatrením. Straty v posledných rokoch by sa mohli silne podpísať na Vašich úsporách
4,Možnosť kedykoľvek vybrať zo sporiaceho účtu časť alebo všetky peniaze - je veľmi nebezpečná, mnoho ľudí by jej podľahlo a sporenie by nesplnilo účel.
5, Príspevky od Sociálnej poisťovne, len v prípade vlastných príspevkov? Ni je to chybná myšlienka, dnes ju aplikujú mnohí zamestnávatelia v III. pilieri,
2, "v II. pilieri dostanú v priemere dokopy s I. pilierom menej ako keby si nesporili."
To nie je chyba II. piliera a porovnať to takto nemožno.
1. pilier totiž zomrelým do nástupu na dôchodok nedá nič, ak nepočítam sirotské a vdovské dôchodky.
1. pilier neplatí dôchodok min. 7 rokov (@seat povie, že je to málo)
1. pilier bol dlhodobo dotovaný
1. a 2. pilier majú svoje výhody a nevýhody.
Najväčšou nevýhodou 2. piliera spôsob poistenia. To je možné za istých okolností obísť.
Najprv k tvrdeniu v blogu:
1,
"V súčasnosti poberajú naši dôchodcovia priemerný starobný dôchodok 440 € v čistom a priemerná mzda zamestnancov v hrubom sa v r. 2018 pohybuje na úrovni 1 000 € mesačne."
Z uvedeného vyplýva, že životná úroveň dôchodcov dosahuje v priemere necelých 50% ostatného obyvateľstva v produktívnom veku."
Na toto tvrdenie si prišiel ako? Návrhár systémov by sa nemal dopúšťať takej chyby.
Hrubej mzde 1000€ zodpovedá čistá mzda 762€. Takže dôchodok predstavuje 440/762 = 57,7% príjmu
Väčšina má ale nižší príjem ako priemer. V prípade príjmu
Hrubý...........Čistý............Dôchodok (40r)...............%
700...............552...... .................389......................70,47%
500...............416.......................313... ...................75,24%
Žiadnych necelých 50%, ale v skutočnosti skôr 60-75%.
A čo takto:
Rozpočtové PREBYTKY v minulom roku dosiahli
1, Malta (3,5 % HDP),
2, Cyprus (1,8 %),
3, Švédsko (1,6 %),
4, Česká republika (1,5 %),
5, Luxembursko (1,4 %),
6, Holandsko (1,2 %),
7, Bulharsko (1,1 %),
8, Dánsko (1,1 %),
9, Nemecko (1 %),
10, Chorvátsko (0,9 %),
11, Grécko (0,8 %),
12,Litva (0,5 %),
13, Slovinsko (0,1 %).
Nižšie deficity evidovali
14, Írsko (-0,2 %),
15, Estónsko (-0,4 %),
16, Lotyšsko (-0,6 %)
17, Fínsko (-0,7 %).
18, SLOVENSKO (-0,78%)
To nie je o pive, to je realita.
Odporúčame