Nie je to skor niekto kto spekuluje ako ziskat na ukor iných ludi?
Nie je to skor niekto kto spekuluje ako ziskat na ukor iných ludi?
Osobne som zufaly z poznania týchto skutocnosti. Co Vy ostatni citatelia tejto diskusie?
Pohorsovat sa je zbytocne lebo vyzvy na revoluciu nenachadzaju odovu.
Tak na tomto Vasom posudku kus pravdy bude - podla môjho nestranného usudku laika.
Len nechapem, preco v tom posr.... kapitalizme boli medzi vyrobcov el energie nastrkane tie tzv. distribucne spolocnosti (su to oficialne vlastne dodávatelia?; alebo dodávatelia su výrobcovia? - som presvedceny, ze nielen ja "mam v tom hokej"). Vsak tym narastla administrtiva a konecny odberatel prispieva na zisky nielen vyrobcovi ale aj tomu distributorovi.
Prilis vela odbornych podrobnosti bez vysvetlenia a tie skratky (TPS, OKTE, FVE, DIS) to uplne zahmlievaju pre nas beznych obcanov co vlastne kritizujete.
Je to tak ako pisete pan Havran. Nenasiel nic z Vasho popisu co by nebolo v zhode s mojimi skusenostami.
Stava sa, ze bolest krizov pride odrazu aj "so striekanim" do niektorej nohy. Nasiel som jeden "liek". Pomalicky sa rozcvicit ohybmi trupu do stran, potom otacanim ramien. Ucinnejsie je to vsak ak sa predtým vypije salka kavy alebo pol stamperlika nejakého ostrého alkoholu.
Nie tak uplne. "Úrad je orgánom štátnej správy pre oblasť regulácie sieťových odvetví s celoslovenskou pôsobnosťou. Pri výkone svojej pôsobnosti postupuje nestranne a nezávisle." Vid https://www.energie-portal.sk/Dokument/zakon…
Co ste tym chceli vysvetlit? Dovysvetlite to prosim v com je to v nesulade so zdovodnovanim pana Holjencika? Ci je to len poukazanie na rôznosti u spotrebitelov el. energie?
Neboli by ste taky laskavy a nemohli by ste to trochu rozviest?
To je skor na zvazenie ci by vo Vasom dome alebo v tom obecnom kryte nemali byt istice dva a ci pre ten silnejsie dimenzovany by nemala byt odsledovana jeho frekvencia vyuzivania a podla nej stanovena platba za takyto istic. Pri velmi zriedkavom vyuzivani by mohla byt rovnaka ako za ten slabsi istic na jednofazove spotrebice s malym prikonom. Je fakt, ze na to odsledovanie skutocnych potrieb ten postup cez ceny, tzv. fixne za istice, asi nebol domysleny. Ale nieco na mapovanie skutocnej detailnej situacie potrieb po celej krajine bolo potrebne urobit. Iba ako laik skusam nieco vymysliet, nie iba bezhlavo nadavat.
Vy ste citali podrobne cely rozhovor? Dovody, ktore su tam uvedene, ste si nevsimli?
V tom clanku (rozhovore) je vsak aj vysvetlenie preco zvysili ceny za predimenzovane istice. Ako mali ako regulacny urad priviest odberatelov ku kontrole dimenzovanych parametrov ich rozvodov (privodov?) a isticov, aby sa zrusili predimenzovane, ak nie cenovou politikou. Vsak zastancovia trhovej ekonomiky tvrdia, ze trh uriadi vsetko. Teda ocakavalo sa, ze odberatelia si instaluju slabsie istice, co prinesie lepsi prehlad o tom, ako je skutocne potrebne dimenzovat rozvodove siete. Takto to hodnotim ako laik. Bola snaha, zistit skutocne potreby, aby sa nerobilo dimenzovanie sustav "od buka do buka" s velkymi rezervami.
Ste hnusak. Predstavte si, ze by Vas takto niekto pomenoval.
Bez vysvetlenia co vlastne robil zle, to Vase tvrdenie je bezvyznamne. Nebudme taki povrchni, neobvinujme sa navzajom bez dokladnych analyz. Najma nie v takych technicko-ekonomickych problemoch ako je rozvod elektrickej energie a jej uhrady.
Nesuhlasim s vacsinou Vasich zaverov, ale vidim, ze ani ini ludia. Kedze kazdy ma pravo na nazor, tak nereagujem na detaily, ktore uvadzate. Len sa cudujem, ze ak ste clovek, ktory myslim, ze ste, podla miesta Vasho posobiska, ako ste mohli tolke roky existovat medzi ludmi, ktori mavaju v prevaznej miere exaktne myslenie. Napadate mnohych ludi - to su prevazujuce obsahy Vasich prispevkov. Takto nikdy polemiky v tomto prostredi neprebiehaju.
aj tu je popisane odbornikom ako na tom sme : https://www.nazor.info/erik-balaz-ochrana-pr…
Slovensko je a zrejme aj bude na tom najhorsie : https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/50…
Pamatam si, ze v minulosti sa verejne propagpvalo (v casopisoch, rozhlase), ze vypit rano kazdy den kalistek (nie poldecak!) tvrdeho alkoholu je prospesne zdraviu. Uvadzali to aj stari ludia vo velmi pokrocilom veku pri rozlicnych ich jubileach ked sa na ich zivotospravu pytali redaktori. Tak ako je to vlastne, davat si ten kalistek alebo to skodi?
Co sa tyka pitia kavy to bolo podobne, ze v malom mnozstve je zdrave si ju popijat raz denne.
Velmi som prekvapeny ked som Vas teraz objavil a mrzi ma, ze az teraz. Sme "rovnaka krvna skupina". Avsak samozrejme nebol som nikdy takyto aktivny ako ste boli Vy. Tesim sa, ze ziju na Slovensku aj taki ludia ako Vy. Cital som pred chvilockou toto: https://sites.google.com/site/memorandumppgs…
V suvislosti so spomienkou na Havla, pozrite si ako bratia Cesi konstituju ich Ustavny sud odkedy je rozbity nas spolocny stat ako to popisal student Michal Říha: https://www.academia.edu/10219584/Výběr_soudců_ Ústavního_soudu_ČR
Beriem to, ze sa polepsili.
Malo opozicne hnutie OLaNO aspon raz podporu ich navrhov v parlamente aj ked navrhovali nieco rozumne? Z pripadov co maximalne o pol roka prevzala do svojho navrhu koalicia .
Odporúčame