Velmi lahko sa zmierujete so skutocnostou,ze stale existuje (vzdy je to mensina obcanov statu) skupina ludi bez moralky, svedomia a cti, ktora sa dostava k moci a zneuziva stat pre svoje zlocinecke ciele. Beriete takychto zlocincov ako nutne zlo vychadzajuce z podstaty bytia, a teda aj chovania cloveka. Ale to predsa nie je pravda, ze to plati pre cloveka vseobecne. Chovanie aj toho zleho cloveka nemozno brat ako prirodny jav, zivelnu pohromu. Na spolocenstvo ludi vacsina ludi nehladi ako Vy ako na stada a smecky zvierat, clovek ma rozum, vnimanie citov. Spolocenske usporiadanie vie clovek rozumny zmenit, vybudovat ho v structure a chovani bud tak, ze sa este viacej zvyhodnia ti jedinci s najhorsimi vlastnostami alebo tak, ze sa takymto zlym ludom nedaju ziadne sance. K tomu je vsak potrebna osveta medzi ludmi, vzbudenie zaujmu o veci verejne, aby sa vacsina slusnych a moralnych ludi angazovala, bola viacej aktivna v boji proti tym, ktori (podla Vas) v svojom byti nechcene konaju zlo.


