železnice sú stratové všade v Európe ... a nie v dôsledku podnikateľských rozhodnutí... štát napríklad rozhoduje o zľavách pre mládež, dôchodcov v rámci sociálneho programu a ten musí súkromný podnikateľ rešpektovať .... to je tá strata, ktorú niekto musí pokryť....
... bolo by to skvelé keby RJ na Slovákoch zarobil ... teda keby namiesto toho, že štát vydáva na železničnú dopravu stovky miliónov verejných peňazí to RJ urobil tak, že by z našich súkromných platieb bral milióny do čiech ....
,.... môžem sa opýtať, čo ti vadí na tom, že namiesto toho, že aj ten, čo necestuje platí desiatky euro za železnice by niekto dokázal prevádzkovať železnice tka, že by na tých cestujúcich zarobil?
ak si tak za konkurenciu, prečo namiesto zavedenia IC vlakov nevypísalo ministerstvo tender pre ďalšieho súkromného prevádzkovateľa dopravy na tejto trati?


