16% nema ziadny benefit, lebo pracuje menej,ako 4h denne, cize nemaju narok na stravne listky - kopec firiem uvadza stravne listky, ako svoj hlavny zamestnanecky benefit
16% nema ziadny benefit, lebo pracuje menej,ako 4h denne, cize nemaju narok na stravne listky - kopec firiem uvadza stravne listky, ako svoj hlavny zamestnanecky benefit
co, pojdu im russsisti pokradnut zachodove misy ? uvedomil si si, ze stroje, resp. ich nahradne diely sa vyrabaju na zapade a nie v rusku, cize tazba a spracovanie v takych objemoch rusku uz nehrozi a belaz z bieloruska to urcite nezachrani - rusi nie su sami schopni vyrobit v pozadovanej kvalite obycajne lozisko
nie nefunguje, v roku 2021 bola zakazana,zacala vysielat cez youtube - a ten neviem, ci tiez nezakazli, resp. vyhrazali sa, ze youtub zakazu, kedze zacal tvrdo mazat rusku propagandu
vojna moze skoncit aj hned, staci ak rus vypadne za svoje hranice z celeho anektovaneho uzemia ukrajiny a zaplati vojnove reparacie - hodil by sa, aj nejaky ten haag, ale toto v rusku nevidim realne
to je blbost, v rusku su len 2 moznosti, ako sa dostat naspat do ruska z frontu - ako zraneny, alebo ako naklad 200 - ale to je malokedy, lebo za 200-ky musi rusky stat vyplatit peniaze pozostalim, tak ich radsej nechava na bojisku, lebo ak je nezvetsny, nemusi platit nic - a ti, co sa dostali do ruska ako raneni, po vylieceni odmietaju sa vratit na ukrajinu
este na zaciatku invazie ruska na ukrajine jeden rusky ekonom varoval, ze ak sa rusko bude neustale bavit s kohutikmi, moze sa stat, ze europa pouzatvara dlhodobe kontrakty s inymi dodavatelmi - rusi mu vsak velmi neverili, ze to sa neda, kedze vsetci beru z ruska - a stalo sa, komodity na ktore boli uvalene sankcie eu,gb,usa,kanady,australie, japonska a pod. tvori viac, ako 50% exportu - ropa + plyn + uhlie + zlato + diamanty - graf za rok 2020 https://lnk.sk/jzo1 - samozrejme, nie vsetko ide do europy, ale ten pokles je min. 40% a rusi su teraz v haji, len napr. uhlie davaju do indie so zlavou 70%, podobne to bude aj cine - proste predaju menej a este menej za to dostanu
strateg nie, ale genialny americky agent CIA - podarilo sa znicit cele rusko bez jedineho americkeho vystrelu
to co trepes, ze rusko nevedie ziadnu vojnu,za 10 rokov vojny v afganistane mali tretinove straty, ako teraz na ukrajine, znicili si svoju celu profesionalnu armadu, znicili si skoro vsetku techniku - ulozenky nepocitam, lebo 90% je nepouzitelnych, vybieluju sklady bieloruskej armady, zo sev. korei dovazaju municiu, lebo uz nemaju, neutralne staty nahnali do nato, mozno milion mladych muzov koli vojne vyhnali za hranice, ekonomicke straty su obrovske - od nedostatku chipov, cez kolabujuce informacne systemy, kedze nema sa o ne kto starat az po strojarsku a taziarsku techniku, europa sa od ruska odvratila, uz na jar varoval rusky ekonom, ze ak europa rozviaze dovoz z ruska a pouzatvara nove dlhodobe kontrakty, tak rusko je v ...., kedze do 40% prijmov ruska je z ropy a plynu
rusky generali budu bojovat do posledneho rusa (vojaka), len aby ziskali na hrud nove farebne pliesky (metale)
najviac vojnu predlzuje rusko, kedze je jednoznacne najvacsi dodavatel zbrani na ukrajinu, ktore su najviac kompatibilne s ukrajinskou armadou ty rusky troll - nech rusko prestane ukrajine dodavat zbrane, vypadne z ukrajiny a zaplati reparacie a bum - je koniec vojny - take jednoduche
ono sa blbo bojuje s hrdzavym kalasnikovom proti delostrelectvu, ktore 30-40km daleko od dopadu granatov
v australii sa klokany lovia tak, ako u nas srny a dive svine, na druhej strane zozrat klokana zo zoo je svinstvo
jjj, ked ukradnes v obchode 64 masla, mas ty problem, ak ukradnes miliony banke, ma problem banka, ak ukradnes miliony statu, nema nikto problem - vsetko bolo v sulade zo zakonom
vzdelani ukrajinci pochopili, ze v nemecku za tu rovnaku robotu (alebo este menej) dostanu 3-4x viac (u nas minimalka + bonusy, na ktore nemas zo zakona narok v trojsmenke) a ako benefit stravne listky, ja sa z toho strasne tesim, ako dostalo po hube kopec firiem ktore pocitali s tym, ze nebudu zvysovat platy, lebo zamestnaju ukrajincov za minimalku
od nada to nemam, ale vcera mi volal cely nestatsny putinovic, ako s nim turek pekne pozametal a ze teraz musi to nejak predat muzikom, lebo inac hrozi masla
"u putina to vybavil erdogan" - to co za titulok - erdogan u putina nic nevybavil, rovno putinovi povedal, ze obilie z ukrajiny sa bude just vyvazat pod tureckou vlajkou a ak rusko zautoci na jedinu turecku lod, tak turecko sfukne celu ciernomorsku flotilu, ktora sa krci sevastopole - pretoze turci v oblasti (cierne more - stredozemne more) maju 4x silnejsie vojenske lodstvo, ako malo rusko, ked este fungoval kriznik moskva a ovladaju zaroven bospor. a rusi ked vydeli, ze na nich prehlasenie kazdy hadze bobek, tak akoze pristupili naspat k dohode
to co trepe ten alkoholovy skrachovanec je ilerevantne - myslel si, ze bude nanovo prezident, miesto toho ho putin odstavil do nepodstatnej rady, kedze rozhoduje putin. verchuska si ziadnu atomovu vojnu nezela, kedze aj oni maju deti - syna ma aj medvedev, ale jemu vodka zatemnila mysel a aj zena mu zdrhla a atomova vojna by bola stopka mozno pre cely svet a perspektiva uzivat si desiatky rokov nakradnute peniaze niekde v atomovom kryte je na maslu
lenze ak afrika mala zaciatkom minuleho storocia 250 mil. ludi, tak dnes je ich 1,2 mld , ale tie zdroje zostali rovnake, alebo este mensie - porovnaj to s europou vtedy a teraz
no pytat si za najlacnejsiu 55kw fiestu po zlave 17500e je nenazranost fordu - pamatam si, ked predaval vacsi a uspesny fusion za rozumnych cca 10000e -, ten zrusili a prisila akoze nahrada za neho bezstedostlpikovy predrazeny ford b-max - aj ked kopec dali do marketingu, predaje isli do cervenych cisel, az nakoniec ukoncili vyrobu a teraz zarezu fiestu akoze koli elektrike
Odporúčame