tak si to prepocitaj, spotreba psenice v SK je cca 87,1kg rocne v zrne x 5,2 mil. obyvatelov a vyjde ti tych cca 452 tis. ton - afrika ma cez 1 mld. obyvatelov a rus im velkodusne daroval priblizne rocnu spotrebu slovenska, ale to, ze z ukr. blokuje niekolko desiatok milionov ton, to ta uz nezaujima

