ak sa zajtra zle vyspim, alebo nebudem mat vela likov na facebooku, tak ten deficit presiahne 5% hdp a preco ? no lebo sulik!
ak sa zajtra zle vyspim, alebo nebudem mat vela likov na facebooku, tak ten deficit presiahne 5% hdp a preco ? no lebo sulik!
no ja neustale nechapem, o co im ide - ak si nespokojny, sme v EU, prestahuj sa do vysnivaneho madarska - ak mas tu pozemky, nechaj si ich, nikto ti na nich nesiahne, ak sa ti tam nepaci, tak chod trebars do grecka, nikto tu ziadnu, upozornujem ziadnu narodnost nedrzi retazou okolo nohy - strasne mi to pripomina animak madagaskar, ked tucniaci basnili o ich domove na antartide a ked tam dosli, cumeli, ako puci, ze co budu tu robit v tom vetre a zime a tak sa nakoniec spakovali naspat...
"seniori nad 50 rokov" - uplne by stacilo, aby za zamestnanie starsieho cloveka zamestnavatel mal znizene svoje odvody (nie zamestnanca), co plati za zamestnanca, trebars o 50% - velmi by to zmenilo trh prace pre vyssie rocniky
problem je, ze vela v bruseli rozhoduju nevoleni komisari - ak sa eu vrati ku korenom - t.j. volny obchod a pohyb, tak prezije, inac skonci - momentalne si reze konar pod svojim automobilovym priemyslom, ktory jej pritom plni kasu - pretoze starat sa o to, ci si kupim 1,5kw vysavat, alebo 750w vysavac a budem vysavat s nim 2x dlhsie, je moja vec a nie nejakeho komisara
pre tych, co by nevedeli, co je goldplating, mame krasne slovenske "papezskejsi, nez papez", cize eu navrhne nejaku regulaciu a nasi uradnici ju zdupluju, aby nikto nepovedal, ze nic nerobia...
to je poplatok za vyber kreditnou kartou - nie debetnou - cize teba sa to netyka, kedze kreditne karty maju bohatsi ludia a ty zjavne medzi nich nepatris
no kacer donald uz asi "doplackoval", dufam, ze na par rokov nepodmienecne...
suhlas, viac sa mi paci "ледовая арена"
ta uprava na spanie je super, akurat problem je, ze ta cinanka, co to predvadza ma mozno 150cm, cize ta uprava pre europanov tak super uz nebude
cize problemom su velmi vysoke odvody + vysoka sadzba dph na domace potraviny + skoro nemoznost ludi zamestnat na sezonne prace - potrebujete ludi trebars na 2-3 týzdne + nedostatok ludi na pracu (no pomaly uz aj moj rocnik ide pojde do dochodku) - skoro kazdy mladi chce byt influencer a youtuber, skoro nikto nechce od skoreho rana pracovat na poli...
drzat doma - v dome bez zapezpecenia - luxusne veci je blbost a "n-tu" a za blbost sa plati
dosli uz peniaze, tak treba najst iny cecok
ake nasilne prevzatie moci ? ved presli na mopedoch cely afganistan a nikto sa im nepostavil, cize kazdy tam chcel, aby vladol taliban, cize maju len to, co chceli...apropo - momentalne ma taliban lepsie vyzbrojenu armadu, ako slovensko a cesko dokopy
problem je, ze investovfali do korporatnych dlhopisov - aspon to ja tak chapem - a korporatne dlhopisy sa vydavaju vtedy, ak banka nechce poskytnut uver, nic poistovni nebranilo nakupit klientovi svetove dividendove bluechips, vtedy by zarobil, takto prerobil
neviem, kto pisal ten clanok, ale vela o tom nevie - u krypto narast, alebo pokles o 35% je nic, napr. ked binance uvadzal na burzu token MBOX, jeho cena poskocila o cca 450%> nieco z pod 2usd na 10,80 usd za token (mincu) , cize ak ste investovali 1000eur, za 10 dni ste predali za cca 4500eur..., teraz je pokles na cenu pod 5 usd
novych vodicov "niet", ked bola zakl. voj. sluzba, tak na pracovny trh dodavala vodicov hlavne armada, kedze branci si vedeli pred nastupom na voj. sluzbu urobit VP sk "C",u utvarov, po prijimaci, sa potom este robil mesacny kurz, kde sa vodici ucili chodit v terene, v kolone a pod. a uz u svojich utvarov sa to potom rozsirovalo na D,E, podla potreby, ake auta dostal ten-ktory branec na starosttiez som si tak robil vodicak za federalu - stal ma 300 Sk 9nakoniec som nerobil vodica, ale velite druzstva v prijimacoch a ako doprovod som bol s vojakmi z prijimaca na vodickom kurze v hodonine). Po skonceni voj. sluzby vodici sa vedeli zamestnat s VP C v podnikoch.
Teraz viac-menej stat "neuznava" vlastne doklady, pretoze ak chcete pracovat ako vodic, vodicak za nekrestanske peniaze vam nestaci, musite si urobit aj KKV, proste chore
a nevies mi povedat, kto by ju tam chcel - jej schopnosti sa naplno prejavili ako predsednicke strany - dostala do daru sice malu, ale funkcnu stranu, ktoru do roka pochovala
ja im este odporucam stiahnut tiez vsetky flexky, pilniky, pilky a vsetok material, z ktorych sa da vyrobit ostry predmet vratane plexiskla, zakazuju sa tiez vyrobniky ladu, pretoze aj z ladu sa da vyrobit ostra zbran, zakazuje sa mat v zime pod nulou, kedze vtedy sa tvoria nebezpecne centule, ktore tiez sa daju pouzit ako zbran.... (na tom zelande su mesuge)
to, co radia ochranari robit mi pripomina uvod filmu mimoni - ked ten opoclovek stretne medveda a chce ho ovalit sutrom, tak mimoni mu to vyhovoria a daju do ruky placacku na muchy - on medveda sice tou placackou vyfacka, ale ten medved ho celkom...z-a-b-i-j-e
ako bude vyzerat kongres strany zaludov, ked odide kolikova a spol...(obsadenie R:Remisova, L: Leščáková):
R:Nachystali ste tych 200 stoliciek ?
L: A naco, ved nas bude 7 ?
R: 6 je pre vas, ostatne su pre mna!
Odporúčame