nie je presné tvrdenie, že doneck chce byť samostatný.. oni vošli do ulíc na ochranu svojho jazyka.. ruštiny. .na ochranu svojich práv.. už dva krát im v kijeve ZVRHLI zvoleného prezidenta.. preto vyšli do ulíc, lebo sa demokraciou dopracoovali len násila na majdane.. a potlačení svojich práv.. sú tam samozrejme aj takí, ktorí by chceli samostantosť.. ale určite to nebol spúšťač.. spúšťačom bolo potlačenie občianskych práv časti ukrajincov ked im dva krát v priebehu pár posledných rokov zvrhli prezidenta.. toho istého janukoviča.. prvý akože anulovanie volieb.. druhé?? príčina sa vždy nájde.. prečo sme vtedy nevolali po demokratickom prístupe?? tých čo vošli na majdan?? prečo nemohli počkať normálne demokraticky do 2015 a vo voľbách to janukovičovi spočítať?? vtedy ti demokracia nechýbala?? mne aj teraz aj vtedy..

