tak inak.. chripková vakcína býva proti asi 3-5tim kmeňom , kotré odhadne episemiolog, že prídu v danom roku.. a ak sa netrafí.. tak chripku dostanete.. ale bude jej priebeh slabší a menej nebezpečný.. ale ti epovinné boli totálne úspešné a vyhubili ti epliagy z našej populácie.. a preto sme tu nemali viac ako 35 rokov niekotré vážne choroby.. ale ked ludia nebudú očkovať svoje deti.. a tie budú cestovať po svete.. tak to ľahko znova do europy zavlečú.. a bude to tu zasa ako na začiatku 20teho storočia.. teraz sa im vyskakuje.. že aha nedali sm eočkovať a nič ti edeti nedostali.. ano.. lebo nemali od koha ZATIAĽ.. ale nazbierame si a budeme ľutovať.. 1 komplikácia n a10 000 očkovaní nemôže byť dôvod na ich zrušenie..


