Marx sa nemýlil (1. časť)
znova ti odcitujem TEBOU uvedenú pravdivú vetu.. tú si dal ty a nie ja.. v blogu.. aha:
Hodnotu tovaru môžeme zistiť len vtedy, ak ju odrazíme v inom tovare... takže logika koňa vraví,, ak nemôžem zístiť hodnotu tovaru.. lebo nemá sa ako odraziť v inom tovare...tak predsa NEMôŽEME tvrdiť že to auto má hodnotu na tom opustenom ostrove.. ty si uviedol tú vetu..
a tvrdíš že je pravdivá.. ako môže mať nejakú hodnotu?? ak ju nevieme ZISTIŤ?? lebo sa nedá za nič na tom ostrove ani vymeniť ani nemôže byť užitočné?? bez ciest benzínu ??? takže môj zlatý to je príklad, ked tovar síce má vloženú prácu a energiu a suroviny.. ale nemá v daných podmienkach hodnotu.. lebo ju nevieš zistiť porovnaním s iným tovarom.. lebo nikomu na nič nie je to auto.,.. na opustenom ostrove.. tam má hodnotu menšiu ako sliepka a presne toto sa stáva s opustený,mi fabrikami, s plnými skladmi nepredajného tovaru.-. vyťažená zlatá baňa.. akú má hodnotu?? a koľko vloženej ľudskej práce tam je.. chápeš?? či stále nie??