Ako skončili JRD?
p.nečas, som opravdu mierne od veci? blog je predsa "ako skončili JRD" a to je poľnohospodárstvo riadené vládou cez vládneho ministra. Je jasné, že demonštrovali poľnohospodári kvôli zhoršeniu podmienok pre podnikanie v tomto odvetví, rušili im štátne priame i nepriame dotácie, pritom je zrejmé, že toto špecifické odvetvie pre svoju existenciu ich nevyhnutne potrebuje a to bolo podľa odhadu 50-80 mlrd v starej mene v tom prelomovom období. To bola prvá rana morová, druhá bola keď naši experti vyrokovali v predstupnom kole rokovaní s EÚ horšie podmienky podpory ako všetci naši susedia. Možno to aj nešlo, lebo EÚ mala pravidlo, zobrala aktuálny stav vtedajších dotácií ktoré navýšila všetkým ešte o určité %, ale keďže naše vlády dotácie rapídne zoškrtali, potom aj prepočet % bl nevalný. Buď to naše vlády nevedeli-boli lenivé si poriadne pozisťovať realitu, hoci cestovali po EÚ po rozumy (na výlety). Tých chýb je veľa, raz sa hádam objektívne vyhodnotia s ponaučenie pro futuro.