takže podľa toho dôchodcovia sú vinní za pasivitu mládeže, lebo boli pasívni voči vrchnosti, moci, neprotestovali radšej mlčali. Zaujímavé tvrdenie, jedno je však isté, že v 89 roku neboli vo väčšine oni čo boli na námestiach a protestovali, bola to vo väčšine mládež, teda deti terajších dôchodcov. Teraz sa začínajú objavy, že to nie je vtedy to hlasné "to je ono" ale je to o niečom inom. Napr. len ten fakt, nemať nič spoločné s tými podľa nich s tkzv. ľavicovým zmýšľaním lebo sú nepriatelia, ale ponechať si systém prideľovania bytov aj po 20 rokov od dátumu "Zero" a ho bohumilo využívať o niečom hovorí. Pritom je hodne ľudom od priazne k nim vlhnú oči keď sa postavia na tribúnu, rečnícky pult a hovoria o lepšej spoločnosti. Dôchodci majú nárok na to aby odpočívali a požívali dôchodok v pokoji a nie aby dáky cucáci ich obviňovali, ako keby dôchodcovia neboli kedysi deťmi a mali rodičov a ti taktiež. Tá pasivita sa ťahá v našom národe stáročiami, je však už vidieť že terajšia


